logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Poutní ultramaraton – den 2

Poutní ultramaraton – den 2

Středeční ráno nás v Rybníku přivítalo příjemným slunečním počasím. Druhý den Poutního ultramaratonu 2014 sliboval podle profilu podobnou pouť jako ten první. Na úvod stoupání, poté pohupování po signálce, na dvaačtyřiceti kilometrech dvě občerstvovačky. Tak zněla strohá čísla, realita dne byla mnohem barvitější. Vstříc zážitkům se s námi vydal Milan, naopak pochroumaný kotník vyřadil Fera.

V úvodu jsme se vraceli dva kilometry po úterní trase a hned bylo jasné, proč Petr označuje letošní ultramaraton nejen za poutní, ale také jako orientační. Přestože cestu sám plánoval a projížděl na kole, zvládl nás zmást, a tak jsme kus místo po pohodlné silničce postupovali mokrou loukou. Ale to byla teprve příprava na nejnáročnější terény. Přízvisko trailový přišlo ke slovu pod závěrečným stoupáním na Malý Zvon, nejvyšší bod trasy. Zde lesáci udělali z cesty oraniště, které prověřilo pevnost kotníků u běžců a nervů u cyklistů.

Aby toho nebylo málo, byl jsem v tu chvíli téměř na chvostu, takže jsem až se zpožděním zjistil, že všichni přede mnou neodbočili k hlavnímu stoupání. Naopak stále klesali. Když jsem Miloše, který poprvé ukázal své vůdčí schopnosti, doběhl, mohl začít trénink na vertical kilometer. Běh jsme proložili šplhem vzhůru. Smutné pak bylo, že ani nepřišla pořádná odměna. Zatímco v úterý jsme si užívali pohostinnosti Čerchova, Malý Zvon je nezajímavým bochánkem. Mnohem interesantnější vrchol by byl k vidění v průběhu mé tepové frekvence.

Alespoň že na Pleši o kousek dál byla vložená občerstvovačka, kde jsme doplnili energii na klesání do Železné. Zde byl plánovaný šestnáctý kilometr a možnost dalšího osvěžení. Já už jsem měl v nohách půlmaraton, protože jsem neustále pobíhal mezi jednotlivými spoluběžci. Dosud jsme totiž běželi poměrně kompaktně. O kousek dál už nikoli.

Brzy se ukázalo, jak je důležité, že ten, kdo je v čele, za sebou nechává šipky. Většinou tak usnadňuje cestu pomalejším, tentokrát jsme alespoň hned věděli, kde skupina kolem Miloše zvolila špatnou odbočku. Petr hned volal s radou přítele na telefonu, kudy se vymotat zpět na signálku. Miloš, Zdeněk a Milan volili hru na Krále Českého lesa, když postupovali dále bažinami, druhá (početnější) skupina udělala otočku zpět.

Další šipky jsem tvořil já, s navigací v ruce to bylo jednoduché. Chvíli jsem si užíval samoty a přemítal nad tím, jak mi místní krajina připomíná Šumavu v okolí Stožce. Krajina, která se nemůže pochlubit nějakou turisticky atraktivní lokalitou, ale je plná klidu a člověk má čas sám na sebe, na přemýšlení. Dokonce i ve chvíli, kdy už se těší na oběd v Rozvadově.

Po dobití baterek nám zbývalo ještě dvanáct kilometrů do Staré Knížecí Huti. Petrův popis vystihuje závěr dokonale: „…čeká nás příjemné a později i prudší stoupání..“. Byl jsem rád, když jsem konečně viděl cílovou vísku, ve které nás vítali štěkající psi a mečící koza. Došla mi voda v camelbagu a taky to, že jsem se měl namazat, když jsem celý den na slunci.

Třešničkou na dortu bylo Zdeňkem připravené čtyřchodové menu a následující večerní posezení.

Tak dnes už vybíháme na čtvrtou etapu, večer odpoledne budeme v Chebu a budeme se těšit na ty, kteří s námi vyběhnou v sobotu na POUTNÍ MARATON

  • přečteno: 4631/4586×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Poutní ultramaraton

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics124
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno52
Newton5
NB21
Nike55
Salming349
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků