logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton

Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton

Proběhnout si místy, v nichž běželo doslova a do písmene 44 let většině těch, kteří se zde ocitli, o život. Užívat si nesmírné volnosti, blahodárných účinků zdejší krajiny, klidu hlubokých lesů, nekonečných výhledů rámovaných na pozadí blankytnou barvou nebe či naducaných mraků, pozorovat, jak vás z výšky sledují draví ptáci a při tom nezabloudit, to prostě nemůže na mě nikdo chtít.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Týmová Challenge na endomondu „Běžíme a jdeme pro Hospic Sv. Jiří“
 2. Něco málo statistiky z mého potulného ultramaratonu:-)
  1. Den 0 – zde se započal příběh člověka
  2. Den 1. – Česká Kubice – Lučina – Rybník
  3. Den 2. – Rybník – Stará Knížecí Huť – přes kořeny bludné, nikoliv však nudné
  4. Den 3. – Stará Knížecí Huť – někde – Dyleň
  5. Den 4. – Dyleň – Cheb
  6. Den 5. – Poutní maraton

Naštěstí to na mě nikdo nechtěl, a když se náhodou stalo, že se ke mně někdo na chvíli přidal, tak měl hned o dobrodružství či pár kilometrů navíc postaráno. Takto jsem si mohl užívat všeho výše zmíněného do sytosti většinou zcela sám, a že jsem si to opravdu užíval, takže jsem si vždy pár kilometrů navíc přidal. Většinou se tak stalo tehdy, když jsem se vinou zatoulání myšlenek mimo čas a prostor najednou ocitl v místech, která již dlouhá léta nejspíš oko člověka nezahlédlo či na nějž noha člověka již dlouho nevstoupila.

Oko nezahlédlo, noha nevstoupila i proto, že toto území, kde po stovky let žili v souladu lidé (Češi a Němci), bylo vinou předválečných a válečných událostí odsouzeno k návratu do lůna přírody. Běžíte-li po bývalé hranici „Železné opony“, najdete zde spousty známek toho, že zde člověk žil, že to sice nebyl život lehký, ale z artefaktů, co po něm zbyly, můžete vycítit, že ti lidé to zde měli rádi a byli zde šťastní, neboť to zde pro ně znamenalo domov.

My tudy běželi běh „O život Hospice Sv. Jiří“, ale i svůj vlastní běh o život, při němž si mnozí z nás sahali na hranice fyzických možností, stejně jako si na ně zde dnes a denně sahali ti, kdo tato místa považovali za domov.

Probíhaje těmito místy niterně cítíte život všude kolem sebe. Duch všech, co zde po staletí žili, tato místa střeží a chrání. Údy jejich potomků je znovu probouzejí k životu, jaký zde kdysi panoval. Nemohli jsme si vybrat lepší trasu pro letošní Poutní ultramaraton, lepší trasu pro podporu života Hospice Sv. Jiří, než byla trasa po Signálce.

Nečekejte, že vám ji zde budu popisovat, jednak si nepamatuji, kudy jsem běžel. Hlavně však, když běžíte s široce rozšířenými zorničkami, aby vám nic neuteklo, zavede vás to za hranice života na zemi, na místa, kam žádné cesty nevedou, na místa, kde se ztratíte v prostoru a čase, a já bych vás měl nerad na svědomí. Dost na tom, že jsem sám měl vždy po takovém zabloudění problémy se vrátit tam, kde čekal náš doprovod, by mi podal láhev životodárné vody, abych mohl opět vyrazit na další úsek cesty vedoucí člověka k člověku, člověka k životu, životu po životě…

Týmová Challenge na endomondu „Běžíme a jdeme pro Hospic Sv. Jiří“

Než jsme vyběhli na Poutní ultramaraton, založil jsem na endomondu týmovou Challenge: Běžíme a jdeme pro Hospic Sv. Jiří

Challenge znamená, že za každý uběhnutý a nachozený kilometr nasbíraný během měsíce pošle účastník korunu na konto Hospice Sv. Jiří, č. účtu: 263 585 434/0300, v. s. 2304. Peníze samozřejmě nemusíte posílat po každém svém výběhu, ale až po nasbírání nějaké částky, výši necháme na vás. Startovacím měsícem je červen 2014. Každý, kdo poběží se mnou, udělá něco pro své zdraví a pro dobrou věc.

Ve chvíli, kdy jsem článek psal, se již do ní přihlásilo 34 běžců a běžkyň a společně jsme naběhali 1284 km, to znamená, že za týden jsme vyběhali 1284,- Kč, což vydá na jeden den sestry v rodině umírajícího.

Děkuji všem, kteří se přidali či přidají a běží společně se mnou a všemi zúčastněnými!

Něco málo statistiky z mého potulného ultramaratonu:-)

Den 0 – zde se započal příběh člověka

Příběh člověka začal na kříži
Příběh člověka začal na kříži

Den 1. – Česká Kubice – Lučina – Rybník

Statistiky mého prvního potulného maratonu
Statistiky mého prvního potulného maratonu

Start Poutního ultramaratonu 2014
Start Poutního ultramaratonu 2014

Torzo kostela v Lučině vykopané z popela
Torzo kostela v Lučině vykopané z popela

Den 2. – Rybník – Stará Knížecí Huť – přes kořeny bludné, nikoliv však nudné

Statistiky mého druhého potulného maratonu
Statistiky mého druhého potulného maratonu

Na startu v Rybníku
Na startu v Rybníku

Kdo chce běžet s Milošem, musí být i stromochodec
Kdo chce běžet s Milošem, musí být i stromochodec

Den 3. – Stará Knížecí Huť – někde – Dyleň

Statistiky mého třetího potulného maratonu
Statistiky mého třetího potulného maratonu

Před startem 3. etapy ve Staré Knížecí Huti, jsme věnovali tichou vzpomínku 37 obětem z nacistického koncentračního tábora v Buchenwaldu, jejichž života běh skončil právě zde
Před startem 3. etapy ve Staré Knížecí Huti, jsme věnovali tichou vzpomínku 37 obětem z nacistického koncentračního tábora v Buchenwaldu, jejichž života běh skončil právě zde

Kdesi, mezi lesy, při hledání cesty na Dyleň
Kdesi, mezi lesy, při hledání cesty na Dyleň

Den 4. – Dyleň – Cheb

Statistiky mého čtvrtého potulného maratonu
Statistiky mého čtvrtého potulného maratonu

Na dvoře fary v Dolním Žandově, Zdeněk Dančo vzdává hold cestě, vzduchu a vodě
Na dvoře fary v Dolním Žandově, Zdeněk Dančo vzdává hold cestě, vzduchu a vodě

Díky všem obětem Železné opony, za to že jejich oběť nebyla zbytečná a my se tady teď můžeme volně procházet, povalovat a pobíhat
Díky všem obětem Železné opony, za to že jejich oběť nebyla zbytečná a my se tady teď můžeme volně procházet, povalovat a pobíhat

Den 5. – Poutní maraton

Statistiky mého pátého potulného maratonu
Statistiky mého pátého potulného maratonu

Ejhle, člověk
Ejhle, člověk

Poutní maraton na půvabných fotografiích na Živé Chebsko.cz

Miloš Škorpil foto
Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton Běh o život pro život aneb Milošův potulný ultramaraton

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků