logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl

Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl

Letošní rok trávím dost času pobíháním, takže výběr dovolené byl jasný. Žádné válení se u vody, ale běžecké soustředění s Milošem a Danou ve Františkových Lázních. Přihlásím se hned po otevření registrace. Pro jistotu. Při delším přemýšlení bych si uvědomila, že to není nic pro mě, že je to daleko, že nezvládnu o dovolené vstávat v 7 a začínat den rozcvičkou, že sportování týden v kuse mě unaví a hlavně, že tam nikoho nebudu znát. Daleko to teda fakt bylo.

Na Florenci vyzvednu dosud virtuální Janu, se kterou mě čeká cesta busem do Chebu. Vůbec ji vlastně neznám. Co si s ní budu 3 hodiny povídat? Třeba bude unavená a bude spát. Omyl. Byla neúnavná nejen ty 3 hodiny…

První večer se seznámíme s ostatními „táborníky" a s týdenním programem. Hra na přídavná jména, začínající na první písmeno svého jména, pomůže nejen k zapamatování si jmen ostatních, ale hlavně odbourá počáteční nervozitu a nastartuje výtečnou náladu, která nás od té chvíle ani na okamžik neopustí.

Ranní vstávání na rozcvičku opravdu není pro mě, ale Jana je stále nablízku, takže se společně každé ráno hecneme a na rozcvičku dorazíme. Běh, běžecká abeceda, cviky… Pokaždé trochu jinak, ale vždycky nás to příjemně vyčerpá a zároveň nabije na celý den. Nikdy samozřejmě nechybí dobrá nálada všech a úsměvy na všechny strany. Jeden nikdy neví…

válení mě jde ztuha

Prvním bodem programu je Cooperův test a foam rollery na zlatém oválu v Chebu. To jsem zvědavá, jak tam všichni pojedeme. Že bychom si tam měli doběhnout mě nenapadne ani ve snu. Pěkně nám to začíná. Miloš hlásí, že do Chebu je to jen 5 km. Sekne se jen o kilák a půl. Naštěstí aspoň batohy nám vezme Dana autem. Chtěla bych být batoh.

Na oválu nás překvapí příjemná změna. Cooper přijde na řadu až po foam rollerech. Hurá, budeme se válet!! Jenže není válení se jako válení se. Některé válení sakra bolí. Zvláště to na Ondrových foam rollerech. Seznamuju se s některými svými svaly, které dosud ztuhle spaly pod špíčky. Ale nejsem v tom sama.

Cooper s úsměvem na rtech

Na Coopera se rozdělíme do dvou skupin. S Janou jdeme v první skupině, ať to máme za sebou. Taktiku vyrazit na maximum a pak jen zrychlovat splníme jen z první poloviny. Po dvou kolech nám Miloš hlásí čas 7:50. Bohužel brzy zjistíme, že to není čas uběhnutý, ale čas do konce. A my už trošku nemůžeme. Několikrát nás předběhnou Pomalý Pepa s Mužným Milanem a Mimozemským Marošem. Možná i někdo další. My nepředběhly nikoho, protože víme, že nás ještě čeká běh zpátky do kempu a tak se nemůžeme úplně unavit.

Přirozený běžecký styl je prča, stačí jen pochopit co dělají nohy, ruce, hlavaPřirozený běžecký styl je prča, stačí jen pochopit co dělají nohy, ruce, hlava
Přirozený běžecký styl je prča, stačí jen pochopit co dělají nohy, ruce, hlava

V úterý konečně zjistíme, jak máme běhat. Hlava, ramena, ruce, náklon těla, nohy, prst… správně dýchej… usmívej se, Dana fotí!

bacha voe, máme v ruce hole

Odpoledne nám Milan předvede, a některé i naučí, běh s běžeckými holemi. Těm, kterým to nešlo, utkví aspoň heslo na poslední metry běhu, kdy už fakt nebudeme moci. Hole, vole!!!

Večer ještě vyfasujeme všichni na vyzkoušení pětiprsťáky a pak už jen „Dobrou noc, děti!“

Na koloběžkách snadno a rychle, to jde, když se posílíš svěcenou vodouNa koloběžkách snadno a rychle, to jde, když se posílíš svěcenou vodou
Na koloběžkách snadno a rychle, to jde, když se posílíš svěcenou vodou

Ve středu přijede Vašek Jun se silničními koloběžkami. Kolobrndu musí každý vyzkoušet! Ale pozor, je to silně návykové. A vůbec nevadí, že to nemá sedlo. Aspoň je důvod zastavit a sednout si k pivku nebo seškrabat, ještě před chvílí teplý, asfalt z boty.

Romantický výběh při západu slunce

A co by to byl za den bez běhu. Dnes romantický výběh při západu slunce, končící za úplné tmy. Tentokrát je možné běžet na doraz. Je tma, takže fotky nic moc.

Koordinace, to je mojeobrázek
Koordinace, to je moje

Čtvrteční MovNat s Honzou protáhl všem těla. Zvláště břišním svalům stačil k zapojení se jen pohled na ostatní dřepující, plazící, skákající nebo jinak se „znemožňující" táborníky.

Long run

Při pátečním long runu se někteří příjemně proběhli, někteří překročili své běžecké hranice nebo si sáhli na dno svých sil. V našem případě (s Janou) jsme to měly 3 v 1. V partě super lidí se jinak než příjemně běhat nedá. Naše běžecké maximum, které bylo dosud jen půlmaraton, jsme posunuly o 6 km. A na dno jsme si sáhly posledních 5 km, kdy chůze byla vyloučena, protože bolela víc než samotný běh. Ale byla to stejně pecka, doběhli jsme do Německa!

Není nad to mít svého vodiče

Odpoledne jsme ještě objevili kouzlo bosoběhu. Se zavázanýma očima vyzkoušeli chůzi naboso po různých površích, ne vždy zpevněných a na došlap příjemných.

Poslední večer patřil grilování, dárečkům, soutěži, autogramiádě a nekontrolovaným výbuchům smíchu při prohlížení fotek z celého týdne.

Letošní dovolená byla jiná. Nebyla vůbec odpočinková, přesto nabila energií daleko víc než 14 dní válení se u moře. Dala mi nové fakt přátele a s nimi vzpomínky na chvíle, které kdo nezažil, neuvěří.

Stalo se neuvěřitelné – sešla se parta víc než 20 lidí a žádný pitomec

Stalo se neuvěřitelné – sešla se parta víc než 20 lidí a žádný pitomec. Zřejmě dobrej voddíl. Díky, Drahá Dano! Díky, Mučící (Mlčící) Miloši!

Rychlá (jak v čem) Radka

P.S. A nezapomeňte se usmívat! Nikdy nevíte, kdo vás zrovna fotí. Ale buďte si jistí, že vždycky minimálně jeden fotí! A když nefotí, tak to právě sdílí…

Radka Nekardová foto
  • přečteno: 13972/13554×, 1 komentář
Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl Běžecká škola, zřejmě dobrej voddíl

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (37 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ľubica | 31. 7. 2014 10.29 hod. | 85.237.227.xx
Ďakujem,Radka,už dávno som sa tak dobre nezasmiala...:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Soustředění Běžecké školy

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků