logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :)

Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :)

Minulý týden jsem se zamýšlel nad životními jistotami, okolnosti tomu nahrály, že mohu v tomto tématu plynule pokračovat. Budu pokračovat otázkou. Řekli byste, že rozhovor, který dal někdo dohromady z článků, které o někom dříve napsal, je rozhovorem, nebo článkem? Já bych řekl, že článkem. Ten, kdo ho napsal a ten, kdo ho vydal, jej uvádí jako rozhovor. Podle mne je to podvod. Podvod na čtenáři a podvod na tom, o němž článek je. Obzvláště, když onen člověk se o tomto „rozhovoru“ dozví, až když se dívá tváří v tvář na svou fotku na titulní stránce časopisu.

Nejde o to, že by v onom „rozhovoru“ byly nepravdy či lži, ty tam nejsou, ale o to, že rozhovor bývá veden minimálně mezi dvěma stranami. V případě stránek, časopisu, novin … stranami třemi, protože je do toho nutné započítat i čtenáře, který je spíše vtažen do rozhovoru než do článku, v němž si jeho tvůrce sestaví odpovědi z toho, co kde bylo napsáno o tom kterém člověku, pak k tomu mistrně přiřadí otázky, A JE TO. To se to panečku rozmlouvá. Oklamáni jsou dva – „dotazovaný“ a čtenář, profit z toho mají také dva – „dotazující“ a medium, které to otiskne, neboť vypadá, jako že s dotazovaným má dobrý vztah a tudíž to s tou jeho úrovní nebude asi až tak špatné.

Navíc, znáte to: psali to v novinách, tak to musí být pravda! Protože už od té doby, co o mně napsaly jedny noviny, že mi je 50, když mi bylo 40 a mé dvě kolegyně v práci se na chodbě přely, jestli mi je 40 či 50, přičemž ta, co tvrdila že 50, to završila vítězně větou: „Musí mu být 50, protože to psali v novinách :), mi bylo 50 a tudíž je mi dnes 65, protože tenkrát se ty noviny „trošku“ netrefily.

Teď z jiného soudku, ehm, z jiné láhve. Do Brna jsem jel s tím, že tu budu vést poradnu Běžecké školy na živo a stal se ze mě rozlévač 26 druhů medoviny. Ale nestěžuji si, ona taková medovina s bezinkami, zázvorem a natož pak s marjánkou, tedy konopím …, není vůbec špatná :).

obrázek

Pravda, po několika koštech už má chůze moc jistotou neoplývala, ale co vím jisto jistě je to, že jsem se cítil pěkně uvolněně :)))).

A ještě něco mne potkalo k tomuto tématu, tedy spíše seznámil jsem se s velice zajímavým mužem. Věřili byste tomu, že člověk napadený pěti infarkty bude někdy běhat jako lasička? Pravda, s tou lasičkou jsem to trošku přehnal, ale že i s těmi pěti (5) infarkty bude chodit na pravidelnou čtvrtletní kontrolu z Třešti, kde bydlí, do 150 km vzdálené Prahy, pěšky, pěkně po svých! A s takovýmto člověkem jsem měl možnost se v Brně setkat. Napsal o tom dokonce knihu: „Nikdy není pozdě“, já bych jí možná pojmenoval: „Nikdy není pozdě dojít si pro život“, ale zatím nenašel nakladatele, nebo alespoň sponzora, tak se mu v tom pokusím pomoci a taky vás s ním prostřednictvím rozhovoru a ukázky z té chystané knihy seznámím.

obrázek

Každopádně Jan Kalina, tak se jmenuje, je velmi svérázný muž, což dokumentuje nejlépe to, jak s tím chozením začal: „Byl jsem silný kuřák, věděl jsem, že to kouření je důvodem mých infarktů, ale nějak se mi s tím pořád nechtělo končit. Až když přišel v pořadí již čtvrtý infarkt jsem si řekl, že jestli ještě přijde pátý, tak toho nechám. No a on přišel! Tak jsem toho nechal a pak začal pomalu chodit. Nejdřív kolem chalupy, pak větší kolečko kolem chalupy, až jsem si jednoho dne řekl, že bych si mohl udělat léčebnou vycházku do Prahy, na prohlídku. A tak jsem vyrazil. Dnes už mám těch návštěv za sebou 27!.“

O tom, že chůze a běh jsou léčivé, mě nikdo nemusí přesvědčovat, ale příběhy Honzy a taky Oldy Setunského, jednoznačně dokazují, JAK AŽ chůze a běh lidskému zdraví prospívají a že nám mohou nejen život zachránit, ale hóóóóódně prodloužit.

Tak zdrávi došli či doběhli nebo došli a doběhli, záleží na vás, který způsob pohybu zrovna zvolíte, ono by se dneska ale možná víc hodilo doklouzali či dojeli … :)

Miloš Škorpil foto
Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :) Účel světí prostředky a tak nevím – je mi 55 nebo 65? :)

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Dagmarka | 19. 1. 2010 0.17 hod. | 89.24.7.xx
Jak to myslíte?

Jirka | 17. 1. 2010 15.06 hod. | 89.103.74.xx
Miloši, o jakém článku – rozhovoru to vlastně píšeš? Mohl bys uvést, o koho se jedná, jediné co mě napadá je rozhovor s Aničkou Pichrtovou v Behej.com. Jde o tento rozhovor? Díky Jirka

fotoMiloš Škorpil: Jirko, nevím jak jsi k tomu dospěl, ale uhodls to přesně.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků