logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

DESET TISÍC BĚŽCŮ VYBĚHLO DO ULIC VEČERNÍ PRAHY

DESET TISÍC BĚŽCŮ VYBĚHLO DO ULIC VEČERNÍ PRAHY

Olympijská vítězka Bára Špotáková odstartovala v sobotu 30. srpna čtvrtý ročník desetikilometrového běhu pro deset tisíc běžců. Ti vyběhli v 19. hodin do ulic Prahy. Novinkou letošního ročníku byla nová trasa, která provedla běžce historickým centrem hlavního města s krásnými výhledy na její dominanty.

Závod startoval opět ze Žlutých lázní, kde byl pro běžce připraven doprovodný program. O zábavu se postarali akrobaté Cirk La Putyka. Show připravili také parkuroví běžci týmu In Motion a nebo hvězdy Superstar – Debbie, Jakub Ondra a Ahmad Haidar. Před startem rozehřála běžce rozvička pod vedením trenérky Radky Vandasové. Celým dnem provázely moderátorky radia Evropa 2 – Zorka Hejdová a Markéta Ježková.

Pro všechny běžkyně, které se přihlásily na letošní We Run Prague, byla v sobotu ve Žlutých lázních připravena speciální Nikewomen Zone. Mohly využít kosmetické služby a produkty, fyzioterapii, masáže, ale také rady známých stylistek.

Běžci vyběhli na novou trasu v sedm hodin večer a měli možnost užít si krásy historické Prahy včetně výhledu na Hradčany.

Deset tisíc běžců vyběhlo do ulic večerní PrahyDeset tisíc běžců vyběhlo do ulic večerní PrahyDeset tisíc běžců vyběhlo do ulic večerní PrahyDeset tisíc běžců vyběhlo do ulic večerní Prahy

Trasa závodu provedla běžce těmito místy:

Žluté lázně – Podolské nábřeží – Vyšehradský tunel – Rašínovo nábřeží – Mánes – Masarykovo nábřeží – Divadelní – Smetanovo nábřeží – Křížovnická – Mánesův most – Rudolfinum – Náplavka pod Dvořákovým nábřežím – Kozí – U Milosrdných – U Obecního dvora – Kozí plácek – Haštalské náměstí – Rybná – Celetná – Prašná brána – Na Příkopě – Václavské náměstí – 28. října – Národní – Most Legií – Masarykovo nábřeží – Mánes – Jiráskův most – Palackého most

Cíl závodu byl tentokrát na náplavce, kde je spolu s moderátorkami vítal také DJ Brian, který pro všechny připravil afterparty.

VÍTĚZOVÉ WE RUN PRAGUE

První do cíle doběhl s neuvěřitelným časem 29:52 – Vítek Pavlišta. Následoval jej Ondřej Fejfar s výsledkem: 31:36. Na třetím místě se umístil Milan Janoušek s časem 32:03.

Mám ohromnou radost, teď mi to dobře běhá, ale nečekal jsem, že se dostanu pod 30 minut. O to víc mě to těší, řekl nejrychlejší muž závodu Vítek Pavlišta. I přestože trať vedla místy klikatými historickými uličkami Prahy, povedlo se mi to, dodává.

První ženou se stala Tereza Lajdová s časem 37:08. Na druhém místě se umístila Hana Randáková s výsledkem 37:24 a třetí místo obsadila Marcela Joglová s časem 37:52.

Všichni účastníci běhu We Run Prague měli možnost vyhrát speciální cenu. Ze všech běžců, kteří protnuli cílovou pásku, byli vylosováni dva šťastlivci, kteří si budou moci prodloužit léto. Michal Lichter a Tereza Hanfová získali startovné na We Run Dubai, který se uskuteční v prosinci letošního roku.

We Run Prague je vyvrcholením běžecké sezóny, která byla letos plná běžeckých výzev, tréninků a eventů pod hlavičkou Nike+ Run Clubu. Aktuální informace najdete na těchto webových stránkách: www.nike.com/werunprague nebo na Facebooku.

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 11895/11697×, 4 komentáře
DESET TISÍC BĚŽCŮ VYBĚHLO DO ULIC VEČERNÍ PRAHY DESET TISÍC BĚŽCŮ VYBĚHLO DO ULIC VEČERNÍ PRAHY DESET TISÍC BĚŽCŮ VYBĚHLO DO ULIC VEČERNÍ PRAHY

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

karel | 31. 8. 2014 17.29 hod. | 82.113.46.xx
No, s dvěma hodinami na 10 km už nelze mluvit o běhu, ale o pomalé chůzi. Pokud by bylo velké vedro a v propozicích závodu není žádná občerstvovačka, pak si každý soudný člověk vezme něco s sebou, podobně jako na horských ultra, do ruky, ledvinky nebo batohu. Jsem ale docela zklamán, že WRP je více než happening jedna velká reklama na Nike :-(.

honza | 31. 8. 2014 16.38 hod. | 88.103.8.xx
no kdyz nekdo bezi za 40 minut, tak to bez piti zmakne.... Loni jako totalni zacatecnik jsem to bezet pres jednu hodinu a obcerstovavcka se hodila...

karel | 31. 8. 2014 11.46 hod. | 82.113.46.xx
Proč tam byly 2 občerstvovačky? Normálně na 10 km závodech není žádná. Za těch 40 minut od startu do cíle nikdo žízní nemůže strádat.

fotoMiloš Škorpil: Karle, nemůžeš soudit dle sebe. We Run Prague není a priory závod, ale hlavně běžecký happening, takže se jej účastní tací, kteří jej absolvují třeba za 2 hodiny, ty už samozřejmě občerstvovačky rádi využijí. Navíc, při prvním ročníku bylo děsné horko, takže účastníci byli vyprahlí, ještě než vůbec odstartovali. Na trati pak občerstvovačka nestíhala. Je lepší být připraven na nejhorší, byť nepřijde, než řešit až poté, a drbat si hlavu, že jsem něco podcenil.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků