logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dejte si desítku, zajděte na Birell. Vodiči poběží s vámi

Dejte si desítku, zajděte na Birell. Vodiči poběží s vámi

Z vodičské mapy RunCzechu zmizelo i poslední prázdné místo. Tucet statečných borců (a borkyň) vztyčí nepřehlédnutelnou vlajku s cílovým časem i při sobotní Birell Grand Prix Praha.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Vodiči běžící na Birell, ale hlavně pro vás
  1. 40:00
  2. 45:00
  3. 50:00
  4. 55:00
  5. 60:00
  6. 75:00

Vlastně ani nevím, proč se závod přelepený zlatou známkou IAAF dosud nevodil. Snad pro noční podmínky, kdy je hůře vidět na hodinky, snad pro to, že desítka je přece jenom poněkud kratší.

Ale otázky stran mírné tempařské dopomoci na trati v mezích pravidel se ozývaly z běžeckého davu stále častěji. A protože utěšeně sílí i naše vodičská skvadra, dobrotivý adidas nechal po nejčastěji větrané půlmaratonské a maratonské sadě vlajek vyrobit i tu „desítkovou" – a v sobotu jsme v tom s vámi.

Na výběr je již tradičně ze šesti časů. Od nejrychlejšího na 40 minut až po prvoběžeckou hodinku a čtvrt. Ano, zejména chlapci na čtyřkové tempo se s robustní konstrukcí na zádech vcelku proběhnou. Jsou to však borci kvalitní s osobním rekordem dostatečně hluboko pod cílovým časem. Nicméně i další obsazení budiž příslibem, že ani ve večerní Praze nuda nebude. Jsem si téměř jist, že zejména od některých spoluvodičů se po cestě dozvíte spoustu překvapivých informací a zážitků...

Z technických témat se sluší poznamenat snad jenom několik základních. Všechny pražské závody vodíme na REÁLNÝ ČAS. Jakmile tudíž zazní rána, nechte stopky v klidu. Při došlapu na startovní čáru zařve vodič přesnou ztrátu a od té doby běží kromě něho právě i ten čas. Na nejkratší voditelné trati nezbývá příliš prostoru pro rozvrh tempa. Nicméně i tady platí zlaté pravidlo o první pětistovce až kiláčku na rozdýchání. Teprve pak se do toho šlápne, jak se na desítku sluší a patří. Těch pár vteřinek je přece otázkou kilometru až dvou a zdar běhu je takřka zaručen!

Mějte na paměti, že o čase desítky obyčejně rozhoduje kromě (ne)přepálení startu počínání mezi třetím až osmým kilometrem. Kvůli tomu se chystáme být s vámi především. Samotný závěr trénovaný jedinec většinou „už nějak dá“. Jenom bacha na odpovídající tempo – šílící davy podél trati dokážou vybičovat tělo až k neudržitelnému výkonu. I od jeho korekce tam koneckonců budeme.

Pokud se koridorů týká, i my máme startovní čísla, která co do sektoru plně odpovídají hordě zájemců o dotyčný čas. Takže žádný strach, a pokud jej přece jenom trošku máte, že v tom parádním podvečerním mumraji okolo Václaváku nebudou ani ta naše dvoumetrová rogala vidět, přijďte si nás odchytit ve tři čtvrtě na sedm (pochopitelně, že večer) k dobrovolnickému stanu na Jungmannovo náměstí.

Noční Praze zdar!

Vodiči běžící na Birell, ale hlavně pro vás

40:00

Jiří Fix

Jan Preibisch

45:00

Michal Vítů

František Míček

50:00

Martin Stárek

Martin Gazda

55:00

Petr Kudláček

Tereza Bartošová

60:00

Jana Portašíková

Martin Ševčík

75:00

Jitka Faronová

Daniela Seifertová

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 5709/5586×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

 • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
 • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
 • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků