logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dejte si desítku, zajděte na Birell. Vodiči poběží s vámi

Dejte si desítku, zajděte na Birell. Vodiči poběží s vámi

Z vodičské mapy RunCzechu zmizelo i poslední prázdné místo. Tucet statečných borců (a borkyň) vztyčí nepřehlédnutelnou vlajku s cílovým časem i při sobotní Birell Grand Prix Praha.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Vodiči běžící na Birell, ale hlavně pro vás
  1. 40:00
  2. 45:00
  3. 50:00
  4. 55:00
  5. 60:00
  6. 75:00

Vlastně ani nevím, proč se závod přelepený zlatou známkou IAAF dosud nevodil. Snad pro noční podmínky, kdy je hůře vidět na hodinky, snad pro to, že desítka je přece jenom poněkud kratší.

Ale otázky stran mírné tempařské dopomoci na trati v mezích pravidel se ozývaly z běžeckého davu stále častěji. A protože utěšeně sílí i naše vodičská skvadra, dobrotivý adidas nechal po nejčastěji větrané půlmaratonské a maratonské sadě vlajek vyrobit i tu „desítkovou" – a v sobotu jsme v tom s vámi.

Na výběr je již tradičně ze šesti časů. Od nejrychlejšího na 40 minut až po prvoběžeckou hodinku a čtvrt. Ano, zejména chlapci na čtyřkové tempo se s robustní konstrukcí na zádech vcelku proběhnou. Jsou to však borci kvalitní s osobním rekordem dostatečně hluboko pod cílovým časem. Nicméně i další obsazení budiž příslibem, že ani ve večerní Praze nuda nebude. Jsem si téměř jist, že zejména od některých spoluvodičů se po cestě dozvíte spoustu překvapivých informací a zážitků...

Z technických témat se sluší poznamenat snad jenom několik základních. Všechny pražské závody vodíme na REÁLNÝ ČAS. Jakmile tudíž zazní rána, nechte stopky v klidu. Při došlapu na startovní čáru zařve vodič přesnou ztrátu a od té doby běží kromě něho právě i ten čas. Na nejkratší voditelné trati nezbývá příliš prostoru pro rozvrh tempa. Nicméně i tady platí zlaté pravidlo o první pětistovce až kiláčku na rozdýchání. Teprve pak se do toho šlápne, jak se na desítku sluší a patří. Těch pár vteřinek je přece otázkou kilometru až dvou a zdar běhu je takřka zaručen!

Mějte na paměti, že o čase desítky obyčejně rozhoduje kromě (ne)přepálení startu počínání mezi třetím až osmým kilometrem. Kvůli tomu se chystáme být s vámi především. Samotný závěr trénovaný jedinec většinou „už nějak dá“. Jenom bacha na odpovídající tempo – šílící davy podél trati dokážou vybičovat tělo až k neudržitelnému výkonu. I od jeho korekce tam koneckonců budeme.

Pokud se koridorů týká, i my máme startovní čísla, která co do sektoru plně odpovídají hordě zájemců o dotyčný čas. Takže žádný strach, a pokud jej přece jenom trošku máte, že v tom parádním podvečerním mumraji okolo Václaváku nebudou ani ta naše dvoumetrová rogala vidět, přijďte si nás odchytit ve tři čtvrtě na sedm (pochopitelně, že večer) k dobrovolnickému stanu na Jungmannovo náměstí.

Noční Praze zdar!

Vodiči běžící na Birell, ale hlavně pro vás

40:00

Jiří Fix

Jan Preibisch

45:00

Michal Vítů

František Míček

50:00

Martin Stárek

Martin Gazda

55:00

Petr Kudláček

Tereza Bartošová

60:00

Jana Portašíková

Martin Ševčík

75:00

Jitka Faronová

Daniela Seifertová

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 6698/6574×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas89
Asics125
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno52
Newton5
NB21
Nike55
Salming350
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

 • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
 • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků