logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dejte si desítku, zajděte na Birell. Vodiči poběží s vámi

Dejte si desítku, zajděte na Birell. Vodiči poběží s vámi

Z vodičské mapy RunCzechu zmizelo i poslední prázdné místo. Tucet statečných borců (a borkyň) vztyčí nepřehlédnutelnou vlajku s cílovým časem i při sobotní Birell Grand Prix Praha.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Vodiči běžící na Birell, ale hlavně pro vás
  1. 40:00
  2. 45:00
  3. 50:00
  4. 55:00
  5. 60:00
  6. 75:00

Vlastně ani nevím, proč se závod přelepený zlatou známkou IAAF dosud nevodil. Snad pro noční podmínky, kdy je hůře vidět na hodinky, snad pro to, že desítka je přece jenom poněkud kratší.

Ale otázky stran mírné tempařské dopomoci na trati v mezích pravidel se ozývaly z běžeckého davu stále častěji. A protože utěšeně sílí i naše vodičská skvadra, dobrotivý adidas nechal po nejčastěji větrané půlmaratonské a maratonské sadě vlajek vyrobit i tu „desítkovou" – a v sobotu jsme v tom s vámi.

Na výběr je již tradičně ze šesti časů. Od nejrychlejšího na 40 minut až po prvoběžeckou hodinku a čtvrt. Ano, zejména chlapci na čtyřkové tempo se s robustní konstrukcí na zádech vcelku proběhnou. Jsou to však borci kvalitní s osobním rekordem dostatečně hluboko pod cílovým časem. Nicméně i další obsazení budiž příslibem, že ani ve večerní Praze nuda nebude. Jsem si téměř jist, že zejména od některých spoluvodičů se po cestě dozvíte spoustu překvapivých informací a zážitků...

Z technických témat se sluší poznamenat snad jenom několik základních. Všechny pražské závody vodíme na REÁLNÝ ČAS. Jakmile tudíž zazní rána, nechte stopky v klidu. Při došlapu na startovní čáru zařve vodič přesnou ztrátu a od té doby běží kromě něho právě i ten čas. Na nejkratší voditelné trati nezbývá příliš prostoru pro rozvrh tempa. Nicméně i tady platí zlaté pravidlo o první pětistovce až kiláčku na rozdýchání. Teprve pak se do toho šlápne, jak se na desítku sluší a patří. Těch pár vteřinek je přece otázkou kilometru až dvou a zdar běhu je takřka zaručen!

Mějte na paměti, že o čase desítky obyčejně rozhoduje kromě (ne)přepálení startu počínání mezi třetím až osmým kilometrem. Kvůli tomu se chystáme být s vámi především. Samotný závěr trénovaný jedinec většinou „už nějak dá“. Jenom bacha na odpovídající tempo – šílící davy podél trati dokážou vybičovat tělo až k neudržitelnému výkonu. I od jeho korekce tam koneckonců budeme.

Pokud se koridorů týká, i my máme startovní čísla, která co do sektoru plně odpovídají hordě zájemců o dotyčný čas. Takže žádný strach, a pokud jej přece jenom trošku máte, že v tom parádním podvečerním mumraji okolo Václaváku nebudou ani ta naše dvoumetrová rogala vidět, přijďte si nás odchytit ve tři čtvrtě na sedm (pochopitelně, že večer) k dobrovolnickému stanu na Jungmannovo náměstí.

Noční Praze zdar!

Vodiči běžící na Birell, ale hlavně pro vás

40:00

Jiří Fix

Jan Preibisch

45:00

Michal Vítů

František Míček

50:00

Martin Stárek

Martin Gazda

55:00

Petr Kudláček

Tereza Bartošová

60:00

Jana Portašíková

Martin Ševčík

75:00

Jitka Faronová

Daniela Seifertová

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 6244/6120×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví35
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe10
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
 • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků