logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích

Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích

Ačkoliv sám nikdy nepil ani na oslavu velkých vítězství, láhev šampaňského na křtu knihy přece jen padla. Bývalý výborný běžec, 195 cm vysoký Jiří Šoptenko, otevřel láhev na počest už rychle prodaného prvního nákladu knihy o legendárním Vlastimilu Zwiefelhoferovi. A pak už se jen tančilo – i na blikajících kolečkových bruslích. Tak vyvrcholil úterní Běžecký happening Prahy 4 ve Žlutých lázních.

Přirozený běh je třeba se učit od dětí

Desítky běžců všeho věku i kategorií nejprve absolvovaly společnou rozcvičku Zuzany Bičíkové, bývalé atletky, specializující se nyní na dechová cvičení. A pak se vyrazilo na krátké běžecké okruhy, ve dvojici spolu třeba zajímavá dvojice olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda a muzikant David Kraus. Ten vyběhl v kalhotách, protože těsně před tím na pódiu zpíval! Mezitím se rozproudila zábava v epicentru dění.

Běžecké firmy tu nabízely aktuální novinky až s padesátiprocentní slevou, své aktivity tu představily běžecké weby RunGo a Bezvaběh. A na pódiu televizní moderátor, Ironman a pokořitel kanálu La Manche, Stanislav Bartůšek zpovídal hosty. Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová běhá pořád. Dietolog a výživový poradce Petr Havlíček vzpomínal na své významné klienty, z nichž vybíral i toho nejpečlivějšího a nejvděčnějšího, jímž byl mistr světa a současný šéftrenér atletické reprezentace Tomáš Dvořák.

„O zranění nemluvím, myslím na běhání," řekl Marek Holeček, jeden z pěti světových horolezců, nominovaných na letošního Oscara Piloet d´Or. Před dvěma měsíci si zlomil patní kost v Prachovských skalách a nyní už začíná běhat v oblíbených brdských kopcích.

Miloš a Michal

Běžecký guru Miloš Škorpil vyprávěl o výběru obuvi a stylu, do debaty přizval i Michaela Dobiáše, majitele prodejny Trail point, který nedávno nedokončil svoji alpskou výzvu ve 170 km závodě. „Do stotřiceti to šlo, pak ne. Nejsem zklamaný, nechtěl jsem se trápit za každou cenu, to je realita," říkal.

Simona Vlašimská, vítězka Womens´Challenge 2013, přivítala své následovnice, představila čerstvá dvojčata a vyprávěla o běhání s (za) kočárem. „Miloš (Škorpil) mi napsal, že mě připraví na maraton za 3:15. Jen jsme to museli o rok odložit," usmála se. Zato penzionovaný boxer Lukáš Konečný se teď v neděli podruhé chystá na domácí Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem s cílem pod 1:30. A pak? „Maraton. Chci ho dát. Každý, kdo běhá, by měl mít takovou výzvu," řekl profesionální mistr světa a Evropy.

křest knihy

Jiří Šoptenko pak přečetl pár úryvků z knihy, která vznikla díky více než dvaceti hodinám nahrávek rozhovorů a poté dalším desítkám konzultací, úprav a mailových doplňovaček. Více zajímavostí o ní najdete na webu zivotvbehu.cz.

Happening byl jakousi nadstavbou Běžecké školy Prahy 4, první svého druhu podporované místní radnicí, která běhá každý čtvrtek v Krčském lese. „Jsme rádi, že jsme přišli zase s něčím poprvé, stejně jako se školou, dlouhým trailem na Králickém Sněžníku, nebo na Lipně i City Trailem Praha a lidi tady s námi strávili příjemný čas navzdory nevrlému počasí. Chceme i tentokrát založit novou tradici," prohlásil Martin Dvořák ze společnosti SportGroup, která za projekty stojí.

  • přečteno: 4831/4723×
Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků