logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích

Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích

Ačkoliv sám nikdy nepil ani na oslavu velkých vítězství, láhev šampaňského na křtu knihy přece jen padla. Bývalý výborný běžec, 195 cm vysoký Jiří Šoptenko, otevřel láhev na počest už rychle prodaného prvního nákladu knihy o legendárním Vlastimilu Zwiefelhoferovi. A pak už se jen tančilo – i na blikajících kolečkových bruslích. Tak vyvrcholil úterní Běžecký happening Prahy 4 ve Žlutých lázních.

Přirozený běh je třeba se učit od dětí

Desítky běžců všeho věku i kategorií nejprve absolvovaly společnou rozcvičku Zuzany Bičíkové, bývalé atletky, specializující se nyní na dechová cvičení. A pak se vyrazilo na krátké běžecké okruhy, ve dvojici spolu třeba zajímavá dvojice olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda a muzikant David Kraus. Ten vyběhl v kalhotách, protože těsně před tím na pódiu zpíval! Mezitím se rozproudila zábava v epicentru dění.

Běžecké firmy tu nabízely aktuální novinky až s padesátiprocentní slevou, své aktivity tu představily běžecké weby RunGo a Bezvaběh. A na pódiu televizní moderátor, Ironman a pokořitel kanálu La Manche, Stanislav Bartůšek zpovídal hosty. Olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová běhá pořád. Dietolog a výživový poradce Petr Havlíček vzpomínal na své významné klienty, z nichž vybíral i toho nejpečlivějšího a nejvděčnějšího, jímž byl mistr světa a současný šéftrenér atletické reprezentace Tomáš Dvořák.

„O zranění nemluvím, myslím na běhání," řekl Marek Holeček, jeden z pěti světových horolezců, nominovaných na letošního Oscara Piloet d´Or. Před dvěma měsíci si zlomil patní kost v Prachovských skalách a nyní už začíná běhat v oblíbených brdských kopcích.

Miloš a Michal

Běžecký guru Miloš Škorpil vyprávěl o výběru obuvi a stylu, do debaty přizval i Michaela Dobiáše, majitele prodejny Trail point, který nedávno nedokončil svoji alpskou výzvu ve 170 km závodě. „Do stotřiceti to šlo, pak ne. Nejsem zklamaný, nechtěl jsem se trápit za každou cenu, to je realita," říkal.

Simona Vlašimská, vítězka Womens´Challenge 2013, přivítala své následovnice, představila čerstvá dvojčata a vyprávěla o běhání s (za) kočárem. „Miloš (Škorpil) mi napsal, že mě připraví na maraton za 3:15. Jen jsme to museli o rok odložit," usmála se. Zato penzionovaný boxer Lukáš Konečný se teď v neděli podruhé chystá na domácí Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem s cílem pod 1:30. A pak? „Maraton. Chci ho dát. Každý, kdo běhá, by měl mít takovou výzvu," řekl profesionální mistr světa a Evropy.

křest knihy

Jiří Šoptenko pak přečetl pár úryvků z knihy, která vznikla díky více než dvaceti hodinám nahrávek rozhovorů a poté dalším desítkám konzultací, úprav a mailových doplňovaček. Více zajímavostí o ní najdete na webu zivotvbehu.cz.

Happening byl jakousi nadstavbou Běžecké školy Prahy 4, první svého druhu podporované místní radnicí, která běhá každý čtvrtek v Krčském lese. „Jsme rádi, že jsme přišli zase s něčím poprvé, stejně jako se školou, dlouhým trailem na Králickém Sněžníku, nebo na Lipně i City Trailem Praha a lidi tady s námi strávili příjemný čas navzdory nevrlému počasí. Chceme i tentokrát založit novou tradici," prohlásil Martin Dvořák ze společnosti SportGroup, která za projekty stojí.

  • přečteno: 4386/4300×
Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích Běžecký happening – cvičení, běh, četba, besídka, nákupy i tanec na kolečkových bruslích

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Mýty a fakta o hubnutí : Z celého článku se mi úplně nejvíc líbí tato část: "Vykašlete se na váhu a hýbejte se –…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj Miloši , Prosímtě jak bych toto měla běhat ,když nemam hodinky ? Děkuji za odpověd :-) »
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků