logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecký souboj profesí

Běžecký souboj profesí

Ten dělá to a ten zas tohle… a všichni dohromady běží steeple. Netradiční závod měl ukázat, které povolání je běžecky nejúspěšnější.

Zástupci jednotlivých profesí se na podobě rozhodujícího běžeckého klání dlouho nemohli shodnout. Padaly různé návrhy od sprintu až po maraton (samozřejmě podle toho, v čem kdo předpokládal, že vyhraje). Výsledkem byl kompromis tak trochu podle vzoru chytré horákyně: běh na 3km překážek není ani krátký, ani dlouhý, ani suchý, ani mokrý.

Závod byl od začátku až do konce velmi dramatický. Ani sami běžci netušili, jaké komplikace jim při závodě způsobí jejich vlastní profesionální deformace; někteří dokonce prestižní steeple vůbec nedokončili. Rozhodující okamžiky závodu se pokusil zachytit náš reportér:

 • startovní řazení závodníků, kterým se do poslední chvíle snažil Tělocvikář vnutit společnou rozcvičku, řídí Policista (považovaný díky pravidelnému testování fyzické kondice za jednoho z favoritů)
 • strkanici běžců, ke které došlo po startu, se pokouší rozsoudit Soudce – nešťastně si však tretrou přišlápl talár a způsobil si těžký výron (noha se mu zkroutila jak paragraf)
 • Hospodský, zvyklý šidit a dávat všechno pod míru, byl ve druhém kole diskvalifikován; kromě toho, že podlézal překážky, se pokusil říznout zatáčku sektorem pro skok o tyči
 • vodní příkop se stává osudným dvěma borcům: Hygienik vytahuje ze zadní kapsy zkumavku a začíná provádět rozbory vody, čímž zcela zapomněl na běh – podobně jako Vodoinstalatér, který si všiml, že dráha je na začátku cílové rovinky stále mokřejší, a snaží se proto vodní příkop utěsnit
 • Bezpečnostní technik vysvětluje pořadatelům, že překážky jsou v rozporu s bezpečnostními předpisy, neboť pruhy na nich mají nesprávné barvy, a navíc chybí výstražné značky „Pozor, překážka!“ – pole závodníků ho tak už ve třetím kole předbíhá o dvě kola
 • Zubař si všiml, že úsilím vyceněný chrup jednoho ze soupeřů (Cukráře) je zcela zkažený – zapíná přenosnou vrtačku, dosud zasunutou proklatě nízko, a uhňácává kapesní dentální amalgám
 • Policista, který ho v té chvílí právě předbíhá, vyhodnocuje situaci jako nebezpečný pokus o ublížení na zdraví, nasazuje Zubaři pouta a odvádí ho na nejbližší policejní stanici – stává se tak prvním běžcem v historii, který nedokončil atletický závod ze služebních důvodů
 • Tělocvikář začíná výrazně ztrácet, vyčerpal se totiž neustálým přebíháním mezi jednotlivými běžci a jejich poučováním o správném stylu – nakonec vzdává po bolestivém pádu z překážky, kterou si spletl s kladinou a prováděl na ní rovnovážné cviky
 • v pátém kole ke krveprolití málem opravdu došlo: Holič štětkou nanáší pěnu na neoholenou bradu vedle něj běžícího závodníka; ten v okamžiku, kdy lazebník vytáhl břitvu, najednou prudce zabral (byl to Bagrista) a získal dostatečný náskok – do cíle tak sice doběhl s pěnou u huby, ale bez ztráty krve
 • předposlední kolo zvedlo diváky ze sedadel: tlustý Řezník zkolaboval vyčerpáním, zůstal bezvládně ležet a nejevil známky života – Patolog, vyhlášený řezník, přerušil běh a hned chtěl začít Řezníka pitvat, za což ho diváci vypískali a Řezníka tím přivedli k vědomí
 • jasným vítězem závodu se stal Řidič autobusu MHD; v rozhovoru pro televizi pak své vítězství zdůvodnil poměrně jednoduše: „Pohybuju se po stejný trase furt dokola, a když je to nutný, tak změním rychlost. No a protože já jsem vepředu, musej bejt všichni ostatní za mnou“.

A kdo by profesní steeple vyhrál podle vás?

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
 • přečteno: 14569/14308×, 2 komentáře

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Bezpečák | 25. 1. 2010 16.18 hod. | 88.101.225.xxx
Pane Kůtku, na které škole, že to učíte? Mám dojem, že vám brzo přídu udělat na hodinu bezpečnostně zdravotní dohled! Toto upozornění posílám i vašemu váženému panu řediteli!

Milan Kůtek: To bude mít nepochybně radost! Učím totiž humornou textologii na Běžecké škole Miloše Škorpila :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků