logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

Přes osm pražských vyhlídek a 242 schodů se nejrychleji prohnal favorit závodu Vít Pavlišta, který své soupeře utrhl hned v prvním stoupání na Petřín a minutový náskok udržel až do cíle v areálu nemocnice Bohnice. Panoramatické výhledy na Prahu schovala mlha, přesto si závodníci pochvalovali unikátní trať a nevšední zážitek.

Trend městských závodů, který vyzdvihuje atraktivitu tratě a běžce zavede i do míst, kde se normálně neběhá, dorazil do Prahy. Lákadlo v podobě průběhu Jelením příkopem nebo Botanickou zahradou oslovilo 1 000 běžců a kapacita závodu byla předem naplněna. Trasa dlouhá 16 km vedla z Petřína přes Pražský hrad, Stromovku, do cíle v parku psychiatrické nemocnice Bohnice. Koncept závodu oslovil nejen čistokrevné běžce, ale i cyklisty, lyžaře, vodáky nebo orientační běžce.

Běžci probíhající Botanickou zahradou v Troji

Startovní pole se brzy po startu roztrhalo při výběhu na vrcholovou prémii na Petříně. Jako první si pro prémii 3 000 Kč doběhl Vít Pavlišta a svůj náskok stabilně zvyšoval až do cíle. Za ním bojoval Petr Pechek s Ondřejem Fejfarem, kteří se na trati několikrát předběhli a jejich souboj rozhodl až dlouhý finiš, ve kterém byl o vteřinu rychlejší Petr Pechek.

Vítězové 1. ročníku ČEZ City Trail Run v kategorii Elite

Sezóna pomalu končí, už tolik netrénuji, ale tento závod se mi líbil a jsem rád, že jsem si ho mohl zaběhnout. Jsem z Liberce, a tak jsem byl překvapený, jak pěknou a někdy i technickou trať v Praze máte. Rád přijedu i příští rok, shrnul své pocity v cíli vítězný Pavlišta.

Vítězky 1. ročníku ČEZ City Trail Run v kategorii Elite

V ženách byla suverénní Kamila Gregorová, která potvrdila, že jí délkou i profilem podobné závody vyhovují. Potěšilo mě, že se mi běželo lehce a vytuhla jsem až v posledním stoupání v Bohnickém údolí. Výběh na Petřín nebolel, to jsem měla ještě dost sil, shrnula svůj výkon trojnásobná maminka Gregorová. Druhá doběhla v elitní kategorii kanoistka Anna Adamová-Kožíšková a třetí orientační běžkyně Barbora Margoldová.

Ve štafetách si vítězství odnesl RD tým ve složení Rudolf Janošík a Dušan Erbs, kteří trať zaběhli za 59:26.

Trať pod hranici 90 minut zdolal například nevidomý běžec Jan Říha, kterého doprovázel známý paraglidista Honza Škrabálek, nebo bosoběžec Tomáš Zahálka.

Po doběhu se nad cílovým areálem rozpustila mlha a závodníci si na navazujícím food festivalu posteskli, že je škoda, že se podobné počasí nepovedlo o pár hodin dříve, aby si osm vyhlídek na Prahu vychutnali ve vší parádě.

Těší nás, že jsme se běžcům trefili do vkusu a rádi pro ně příští rok opět podobný závod připravíme, slibuje za organizátory z agentury Sportify ředitel závodu Miroslav Jiřík.

Výsledky:

Elite muži:

1. Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) 52:06, 2. Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice) 53:16, 3. Ondřej Fejfar (AK Kroměříž) 53:17

Elite ženy:

1. Kamila Gregorová (AC Tepo Kladno) 1:02:33, 2. Anna Adamová-Kožíšková (ASC Dukla Praha) 1:08:17, 3. Barbora Margoldová (OB Kotlářka Praha 1:55:33,

Hobby muži:

1. Matěj Krejčí 58:13, 2. Dušan Davídek 58:23, 3. Lukáš Kozlík 59:22.

Hobby ženy:

1.Tereza Chlupová 1:06:15, 2. Svatoslava Kacířová 1:10:02, 3. Andrea Elsnicová 1:10:43

Štafety:

1. RD team 59:26, 2. fyzioRUN FN Motol 1:06:50, 3. Vyfukovací károška 1:10:06

Kompletní výsledky na

Za sebe mohu říct, že jsem si závod neskutečně užil a že jej příští rok poběžím rád znovu. Více o něm napíšu na stránkách Běžecké školy v úterý. Miloš Škorpil

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 11519/11358×, 1 komentář
Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců. Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců. Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavel Forrest Maršík | 19. 10. 2014 20.25 hod. | 109.81.210.xx
Tak mám za sebou úvodní, "velký" závod. Když jsem ČEZ City Trail Run Czech Republik objevil v nabidce akci, věděl jsem, že to je ta akce pro mé nohy. Překrásný profil, zároveň těžké úseky s převýšením vice jak 440m. Vyběhl jsem na hrudi s číslem 158. Ze druhého stočlenného koridoru. Všech 16.6km jsem si užil bez krize a nakonec skončil na pěkném 37 mistě. Pokorně děkuji za to, že jsem mezi Vámi, běžci. Je to prostě paráda.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Zdravím, tam kde je psaný souvislý rychlý běh má být i rozklusání? Si nedovedu představit,že ze…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, rád bych se zeptal, jakou rychlostí má běhat 11 letá holka CH a RCH? Používáme CH (2…»
  • Běhání v terénu a v kopcích je přírodním učitelem Přirozeného běhu : V terénu se hezky běhá v Jeseníkách, tam je to never ending story. Zároveň běh v terénu v kopcích…»
  • Maratonská aneb jak jsem se proToiToikoval svým prvním oficiálním maratonem : Pepo Ty jsi jednička!!!!!!! »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj Miloši, Dnes som si bol zabehať, urobil som si Cooper, môžem poslať výsledky. Je nutný aj…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků