logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

Přes osm pražských vyhlídek a 242 schodů se nejrychleji prohnal favorit závodu Vít Pavlišta, který své soupeře utrhl hned v prvním stoupání na Petřín a minutový náskok udržel až do cíle v areálu nemocnice Bohnice. Panoramatické výhledy na Prahu schovala mlha, přesto si závodníci pochvalovali unikátní trať a nevšední zážitek.

Trend městských závodů, který vyzdvihuje atraktivitu tratě a běžce zavede i do míst, kde se normálně neběhá, dorazil do Prahy. Lákadlo v podobě průběhu Jelením příkopem nebo Botanickou zahradou oslovilo 1 000 běžců a kapacita závodu byla předem naplněna. Trasa dlouhá 16 km vedla z Petřína přes Pražský hrad, Stromovku, do cíle v parku psychiatrické nemocnice Bohnice. Koncept závodu oslovil nejen čistokrevné běžce, ale i cyklisty, lyžaře, vodáky nebo orientační běžce.

Běžci probíhající Botanickou zahradou v Troji

Startovní pole se brzy po startu roztrhalo při výběhu na vrcholovou prémii na Petříně. Jako první si pro prémii 3 000 Kč doběhl Vít Pavlišta a svůj náskok stabilně zvyšoval až do cíle. Za ním bojoval Petr Pechek s Ondřejem Fejfarem, kteří se na trati několikrát předběhli a jejich souboj rozhodl až dlouhý finiš, ve kterém byl o vteřinu rychlejší Petr Pechek.

Vítězové 1. ročníku ČEZ City Trail Run v kategorii Elite

Sezóna pomalu končí, už tolik netrénuji, ale tento závod se mi líbil a jsem rád, že jsem si ho mohl zaběhnout. Jsem z Liberce, a tak jsem byl překvapený, jak pěknou a někdy i technickou trať v Praze máte. Rád přijedu i příští rok, shrnul své pocity v cíli vítězný Pavlišta.

Vítězky 1. ročníku ČEZ City Trail Run v kategorii Elite

V ženách byla suverénní Kamila Gregorová, která potvrdila, že jí délkou i profilem podobné závody vyhovují. Potěšilo mě, že se mi běželo lehce a vytuhla jsem až v posledním stoupání v Bohnickém údolí. Výběh na Petřín nebolel, to jsem měla ještě dost sil, shrnula svůj výkon trojnásobná maminka Gregorová. Druhá doběhla v elitní kategorii kanoistka Anna Adamová-Kožíšková a třetí orientační běžkyně Barbora Margoldová.

Ve štafetách si vítězství odnesl RD tým ve složení Rudolf Janošík a Dušan Erbs, kteří trať zaběhli za 59:26.

Trať pod hranici 90 minut zdolal například nevidomý běžec Jan Říha, kterého doprovázel známý paraglidista Honza Škrabálek, nebo bosoběžec Tomáš Zahálka.

Po doběhu se nad cílovým areálem rozpustila mlha a závodníci si na navazujícím food festivalu posteskli, že je škoda, že se podobné počasí nepovedlo o pár hodin dříve, aby si osm vyhlídek na Prahu vychutnali ve vší parádě.

Těší nás, že jsme se běžcům trefili do vkusu a rádi pro ně příští rok opět podobný závod připravíme, slibuje za organizátory z agentury Sportify ředitel závodu Miroslav Jiřík.

Výsledky:

Elite muži:

1. Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) 52:06, 2. Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice) 53:16, 3. Ondřej Fejfar (AK Kroměříž) 53:17

Elite ženy:

1. Kamila Gregorová (AC Tepo Kladno) 1:02:33, 2. Anna Adamová-Kožíšková (ASC Dukla Praha) 1:08:17, 3. Barbora Margoldová (OB Kotlářka Praha 1:55:33,

Hobby muži:

1. Matěj Krejčí 58:13, 2. Dušan Davídek 58:23, 3. Lukáš Kozlík 59:22.

Hobby ženy:

1.Tereza Chlupová 1:06:15, 2. Svatoslava Kacířová 1:10:02, 3. Andrea Elsnicová 1:10:43

Štafety:

1. RD team 59:26, 2. fyzioRUN FN Motol 1:06:50, 3. Vyfukovací károška 1:10:06

Kompletní výsledky na

Za sebe mohu říct, že jsem si závod neskutečně užil a že jej příští rok poběžím rád znovu. Více o něm napíšu na stránkách Běžecké školy v úterý. Miloš Škorpil

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 12214/12033×, 1 komentář
Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců. Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců. Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Pavel Forrest Maršík | 19. 10. 2014 20.25 hod. | 109.81.210.xx
Tak mám za sebou úvodní, "velký" závod. Když jsem ČEZ City Trail Run Czech Republik objevil v nabidce akci, věděl jsem, že to je ta akce pro mé nohy. Překrásný profil, zároveň těžké úseky s převýšením vice jak 440m. Vyběhl jsem na hrudi s číslem 158. Ze druhého stočlenného koridoru. Všech 16.6km jsem si užil bez krize a nakonec skončil na pěkném 37 mistě. Pokorně děkuji za to, že jsem mezi Vámi, běžci. Je to prostě paráda.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků