logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015

Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015

Hodně těžká trať, jíž ještě dodalo na obtížnosti deštivé počasí předcházejících dnů, takže bahenní lázně pro všechny. Tohle by mohlo někoho odradit, tak dodávám, že trať byla sice obtížná, ale vybrána s ohromným citem, takže se dala celá běžet. Navíc vede nádhernou přírodou Beskyd, která ve svém barevném podzimním hávu, projasněném sluncem, neměla prostě chybu. Příště sem jedu zase, ale vezmu si trailové boty, abych tolik neklouzal.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Rozcvička s dětmi
 2. Startérem dětských závodů
 3. Připravte se, POZOR, vzhůru do kopců, teď!
 4. Závěrečný bonbonek před cílem
 5. Beseda a vyhlášení
 6. Běžecká škola poběží s Resortem Valachy

Rozcvička s dětmi

Sportovní den začíná povídáním a rozcvičkou před závody s dětmi. Vůbec jsem nadšený z toho, jakou nabídku sportovních aktivit Valachy tour nabízí, vlastně všechny, co nabízí dospělým, tedy běh, cyklistiku, plavání, o horské turistice a zimních sportech nemluvím vůbec, to je zde všudypřítomné. Zkrátka děti a mládež tady rozhodně pohybově nezakrní.

Startérem dětských závodů

Startovat dětské závody je potěšení samo o sobě, ten zápal, to nadšení, to bych vám přál zažít. Pravda, opakovat start, když vám pistole nevystřelí, je v podstatě nemožné, ale to snad byla jediná vada na kráse celého nádherného dne.

Připravte se, POZOR, vzhůru do kopců, teď!

boty to dost vodneslytakže, šup s nima dolůzasviněný jsme byli všichni

Přestože mám číslo 1, stavím se, jak je mým zvykem, skoro na konec startovního pole. Taky kam bych se hnal, navíc tím, že dám šanci (budou-li na to mít) mě porazit všem borcům a borkám na trati, tak jim věnuji jako bonus ke všem těm krásným zážitkům, které je v průběhu závodu čekají na trati, i vítězství nade mnou. Ale zadarmo to určitě nebude, protože se chystám vyběhnout na zteč, až se vyšplháme nahoru na horu a začneme sbíhat zpět do údolí.

No, záměr je jedna věc, jeho realizace věc druhá. Sice je pravda, že pár lidem jsem ukázal záda s nápisem Běž pomalu, aby zvítězil Miloš, ale někteří toho nedbali, neumí číst, nebo si zapomněli brýle a v těch největších prďácích dolů, kde jsem klouzal, se přese mne přehnali jak uragán. Ale pár jich číst umělo, takže už do mě nešli a nechali mě doběhnout před sebou.

prďákem vzhůruprďákem dolůpozávodní zpověď

Závěrečný bonbonek před cílem

Jako závěrečnou mňamku před cílem pak pořadatelé připravili cílový prďák. Jelikož jsem o něm věděl, ostatně to byla jediná část tratě, kterou jsem si před startem důkladně prohlédl, tak jsem se na něj už poslední kilometr chystal a šetřil síly. Asi jsem se ho bál až příliš, nebo nebyl tak hustej, jak vypadal, fakt byl ten, že když jsem do něj zabočil, udělal směrem vzhůru pár kroků, tak jsem s uspokojením zjistil, že už ho mám půlku za sebou. Zhluboka jsem si oddechl a vydal se sbíhat, což se však na šikmém svahu ukázalo jako mnohem větší a těžší než samotný výběh. Cílovou rovinku jsem si zato ale vychutnal:-).

Beseda a vyhlášení

V rámci programu jsem spoluúčastníkům zodpověděl několik dotazů, předvedl přirozený běh a pak se šlo na vyhlášení – jednak Běhej Valachy a pak celé Valachy tour. I když kategorií a cen bylo mnoho, vše rychle odsýpalo. Pokud jde o samotné ceny, tak opravdu klobouk dolů před pořadateli, všechny ceny byly velmi hodnotné a veskrze praktické.

Pokud jde o celu Valachy tour, říkali jsme si s Danou, že přesně takovýto typ závodů se nám líbí, protože vítězové musejí prokázat opravdu velkou všestrannost, za což jsou odměněni též skvělými cenami (ceny dostávalo prvních 20 v mužích i ženách), ale i proto, že zúčastněné děti vidí, jak se vyplatí na všestrannosti pracovat. Že sice nemusejí být nejlepší v jednotlivých disciplínách, ale „stačí" být dobrý ve všech.

s Mirkem Evjákem

Letošní ročník Běhej Valachy už je minulostí, stejně jako letošní ročník Valachy tour, takže se můžeme těšit na ročník příští. Více informací pak načerpáte na www.valachytour.cz

Běžecká škola poběží s Resortem Valachy

Valachy tour 2015

Věřím, že tímto oznámením potěším běžecké příznivce jak na Moravě, tak na Slovensku, případně v Polsku, protože jsme se po skončení Běhej Valachy domluvili, že tohle nebyla poslední návštěva moje a Dany v Beskydech, a že příští rok uspořádáme společně s Resortem Valachy několik společných běžeckých soustředění. Věříme, že sem nepřijedou jen ti, co dlouho volali po tom, abychom něco na Moravě pro ně zorganizovali, ale že sem přijedou objevit krásu a lehkost běhu a zdejší přírody i běžci z Čech.

P.S. Kdyby byla vyhlášena kategorie 60 až nekonečno, tak jsem byl zase na bedně a sice 2.

O Běhej Valachy i zde

Miloš Škorpil foto
Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015 Chcete-li si zaběhnout skvostný trail, zajeďte si na Běhej Valachy. Příští se běží 24.10.2015

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků