logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Za 10 dní startuje Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Připravit ke startu, pozor, TEĎ!

Za 10 dní startuje Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Připravit ke startu, pozor, TEĎ!

Taky už se tak těšíte? Vypadá to, že ano, protože registrace přibývají každý den jak na běžícím páse. V současné chvíle je těch oficiálních i těch na akci na fb mnohem více, než loni a to se nás nakonec na trati vystřídalo na 450!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. I slunce běží s námi
 2. Běžíme pro dobrou věc, ale slavíme i svobodu
  1. Návrat do historie Františkolázeňské 20hodinovky, 21hodinovky, 22hodinovky, 23hodinovky, 24hodinovky
  2. Co se dělo na Františkolázeňské 24hodinovce rok za rokem
 3. Čím bude letošní Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří jiná

Oficiálních čísel máme 500, takže už pomalu začínáme chystat záložní a hledáme dobrovolníky na vaření polévky, abyste se měli při běhu čím zahřívat, doplňovat tekutiny, soli a energii.

I slunce běží s námi

Zdá se, alespoň předpovědi do konce listopadu jsou takové, že by letošní 24hodinovka mohla být plná slunce. Toho na trati, zářícího z tváří účastníků, bude jistě kam se člověk podívá, a o to také na tomto jedinečném běžeckém happeningu běží především – užít si každý krok, každou vteřinu.

Běžíme pro dobrou věc, ale slavíme i svobodu

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří – běžecká radost až na kost

Návrat do historie Františkolázeňské 20hodinovky, 21hodinovky, 22hodinovky, 23hodinovky, 24hodinovky

Přesně tak běžela historie letošní Františkolázeňské 24hodinovky pro Hospic Sv. Jiří. První ročník se běžel jako 20hodinovka, protože jsme jí chtěli hlavně oslavit 20. výročí Sametové revoluce, oslavit odkaz Václava Havla, oslavit pád „Železné opony“, oslavit to, že můžeme volně vyběhnout, kam se nám zachce, kdy se nám zachce. A proto se též i letos připojujeme k akcím, které proběhnou po celé republice na oslavu 25. výročí 17. listopadu 1989.

Nebojte se, nebudeme o tom mluvit, nebo alespoň ne v nějakém oficiálním projevu na začátku či na konci našeho společného běhu, my, co to vnitřně takto cítíme, si to prostě prožijeme za běhu, oslavíme to během, protože si myslíme, že všechny ty události proběhly proto, abychom mohli být svoji, ve smyslu, abychom mohli projevovat svou výjimečnost, protože být svůj, být odlišný, je normální.

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří – běžecká radost až na kost

Jak se ve Františkových Lázních přidávala každý rok hodina běhu, tak se i střídali ti, pro něž běžíme. První dva roky jsme běhali pro centrum Paraple, 3. a 4. ročník jsme náš běh věnovali JOKERu, vloni si jistě pamatujete, jsme běželi pro PATU, a letos je to pro Hospic Sv. Jiří, a věříme, že tak jako už zůstane Františkolázeňská 24hodinovka jednou pro vždy 24hodinovkou, tak bude též už navždy nosit přívlastek „pro Hospic Sv. Jiří“.

Čím bude letošní Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří jiná

Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří – běžecká radost až na kost

Letošní Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří bude jiná v tom, že kromě toho, že vám nabídne možnost si běh skutečně užít, tak v jejím rámci bude Mirek Vostrý kreslit po celých 24 hodin vtipy na téma běh respektive na téma pomoci, kterou poskytuje Hospic Sv. Jiří. Jeho pokus bude bedlivě střežit agentura Dobrý den, a když se mu podaří nakreslit za 24 hodin 130 vtipů, tak to bude nový český rekord v počtu nakreslených vtipů za 24 hodin. Mirek bude své vtipy kreslit v restauraci hotelu Luisa, kde bude tak jako loni zázemí 24 hodinovky, takže jej budete moci též podpořit a zkontrolovat, ale hlavně Mirek by byl rád, kdybyste třeba vymysleli nějaký původní vtip na téma běh či vzájemná pomoc, a námět mu poslali třeba formou odkazu pod tímto článkem. Autoři textu pak budou na vtipu uvedeni.

Aby nezůstalo u jednoho rekordu, tak já budu po celých 24 hodin samozřejmě nějak pobíhat po trati a tak kolem, ale též podepisovat knihu Škorpilova škola běhu, na což bude též dohlížet agentura Dobrý den. Oproti Mirkovi já mám svůj rekord jistý, protože podobná autogramiáda, kdy bude registrován počet absolvovaných kilometrů za 24 hodin a zároveň počet vepsaných věnování a autogramů do knihy, ještě nikoho nenapadl. Tedy kromě mě, když jsem podepisoval knihu Jak uběhnout maraton za 100 dní a při tom běžel maraton na páse.

Škorpilova škola běhu

Dál bude také probíhat jistě čilá autogramiáda knihy Zuzky Součkové Když se dáma rozběhne a v neposlední řadě proběhne dražba knihy Milana Kůtka – Běžecký rok. Ten výtisk, který se bude dražit, nebude jen tak ledajaký, ale bude opatřen moudrem a autogramem Zdeňka Svěráka, Milana Kůtka, mým a Mirka Vostrého. Výtěžek dražby, stejně jako polovina z honoráře, který s Milanem za knihu utržíme, bude věnován na činnost Hospice Sv. Jiří.

Takže milí žáci a žákyně, vymýšlejte vtipy pro Mirka, střádejte síly a korunky pro svůj běh a trénujte start!

This object requires Flash Player.

Autorem fotografii, včetně té na přebalu knihy je Nitram Ots

Miloš Škorpil foto
Za 10 dní startuje Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Připravit ke startu, pozor, TEĎ! Za 10 dní startuje Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Připravit ke startu, pozor, TEĎ! Za 10 dní startuje Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Připravit ke startu, pozor, TEĎ! Za 10 dní startuje Františkolázeňská 24hodinovka pro Hospic Sv. Jiří. Připravit ke startu, pozor, TEĎ!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
 • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
 • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků