logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

TCS New York City Marathon 2014

TCS New York City Marathon 2014

Ve čtvrtek 30.10.2014 odletěla většina skupiny šťastných vylosovaných ze startujících na závodech RunCzech 2014 z ČR společně do New Yorku. Večer stejného dne jsme se společně s ostatními „účastníky zájezdu" ubytovali v hotelu na Manhattanu.

Druhý den jsme společně se zástupci RunCzech dorazili do závodního Expa New Yorského maratonu k vyzvednutí startovního balíčku včetně startovních čísel a triček. Překvapila nás výborná organizace vydávání a naopak nepotěšila nemožnost změny kategorie závodníka z „bagagge" na „no bagagge“, která pro americké pořadatele byla prakticky neřešitelná. Návštěvu Expa jsme spojili s návštěvou obchodů se sportovní a především běžeckou výbavou. Jinak pro informaci cenově jsou zajímavé snad jen boty. Ostatní vybavení bohužel už nikoliv. Návštěvu města jsme řešili jen obhlídkou blízkého okolí hotelu, neboť nikdo už z nás nechtěl plýtvat silami před nedělním závodem. Nicméně v pátek večer nás všechny čekalo slavnostní zahájení závodu, které proběhlo v Central Parku v prostoru cílové rovinky maratonu před již připravenými tribunami plnými diváků, kteří povzbuzovali každou ze zúčastněných zemí.

RunCzech byl vidět

V sobotu jsme se probudili do počasí, které bohužel slibovaly všechny místní předpovědi počasí a to, že bude pršet celý den. Několik „statečných" vyrazilo na ranní trénink s olympijským vítězem Stefanem Baldinim, zbytek týmu se obával relativně velké vzdálenosti k Central Parku plus tréninku a cesty zpět a raději odpočíval či později raději vyrazil na pěší prohlídku města.

Neděle, den závodu. Počasí se umoudřilo, ale teplota klesla tak ke 4 stupňům a foukal silný nárazový vítr. Vstávali jsme v 5 hodin, v půl šesté sraz v obrovské frontě u Metropolitní knihovny, na cestu jsme z hotelu dostali jen balíček, neboť snídaně v našem hotelu se dělaly až od šesti hodin. Autobusy jsme se přesunuli po cca hodině na start, každý vyhledal startovní prostor, což bylo asi v 7 hodin a start byl v 10:30, a to znamenalo 3,5 hodiny čekání ve velice chladném ranním počasí. Tam jsme dostali od pořadatelů teplé i studené nápoje a zabaleni jsme se choulili a čekali. Teprve v 10 hod. otevřeli pro nás koridor, všichni jsem odhodili ty vrstvy navíc, které nás dosud zahřívaly a zanechali jsem je zde pro charitu. Nechal jsem charitě komplet reprezentační teplákovou soupravu z OH v Atlantě 1996. Po 18 letech se symbolicky vrátila zpět do USA.

Na startovní čáře nám pak zazpíval nějaký nový Sinatra písničku New York, New York, a po výstřelu z děla jsme startovali. Pak už jen trasa maratonu po krásném, slunečném, i když hlavně z počátku větrném New Yorku, kde fandilo dle informací kolem 2 milionu diváků. Takovou atmosféru si nikdo, kdo to nezažil, nedokáže vůbec představit. Po proběhnutí cílem byl každý běžec nucen jít další minimálně 2 km koridorem k východu, my „no bagagge" jsme vyfasovali teplou pláštěnku a vyrazili do hotelu (pěšky cca 4 km), pak sprcha, teplé a suché oblečení a třeba i postel.

čtyři frajeři z NY

Následně jsme se všichni sešli na společné večeři s vedením RunCzech týmu včetně pana Capalba a mohli jsme hodnotit. Tak závod je za námi. Já jsem to dal za neoficiální čas 3:30:11 (stále čekáme na oficiální, tedy čipový, čas) a doufám tedy, že ten čipový čistý čas bude pod 3:30. V den závodu opravdu silně foukalo, což se projevilo i na výsledku nejlepších běžců, ale na to se nevymlouvám, rychleji to moc nešlo. Atmosféra však byla super a to vše vynahradí, a jistě to je pro většinu zúčastněných, nejen českých, závodníků zážitek na celý život. Na trati se přes široké ulice velmi špatně předbíhalo, ostatní běžci se chovají trochu jak ovce, takže já mám na hodinkách o 1,8 km více než je délka maratonu, škoda. Myslím ale, že se tým PIMu při organizaci závodů např. v Praze vůbec nemá za co stydět a v některých věcech je i lepší.

Dnes večer se tedy podívám na dokument o tomto závodě a zavzpomínám:-).

  • přečteno: 9765/9440×
TCS New York City Marathon 2014 TCS New York City Marathon 2014

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Desetiměsíční trénink pomohl Milanovi splnit si sen, kvalifikovat se na Spartathlon : Zdravím, váš článek mne zaujal a moc se mi líbí. Jen nerozumím těm procentům. Jedná se o rychlost?…»
  • Chi Running – revoluční přístup k běhání bez námahy a zranění : Chirunning je perfektná a zároveň veľmi praktická kniha. Tipy na strečing, výživu, techniku aj…»
  • Tuky, zdroj běžecké energie na zimu. Máte obavu ze zimy a chladu? Namažte se : Miloši, svatá pravda. Souhlas ve všem! »
  • Největší bludy a omyly o běhu a jak to vlastně je doopravdy : Dobrý deň. Ja už som počúval aj argument,že slušní ľudia nešportujú,že som nenormálny,nikto nebehá.…»
  • Jak trénovat, aby se člověk zlepšoval a to bez ohledu na věk : Má smysl běhat, když mám těžkou fyzickou práci a někdy po ní padám únavou. Pokud jdu pak běhat, tak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků