logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

TCS New York City Marathon 2014

TCS New York City Marathon 2014

Ve čtvrtek 30.10.2014 odletěla většina skupiny šťastných vylosovaných ze startujících na závodech RunCzech 2014 z ČR společně do New Yorku. Večer stejného dne jsme se společně s ostatními „účastníky zájezdu" ubytovali v hotelu na Manhattanu.

Druhý den jsme společně se zástupci RunCzech dorazili do závodního Expa New Yorského maratonu k vyzvednutí startovního balíčku včetně startovních čísel a triček. Překvapila nás výborná organizace vydávání a naopak nepotěšila nemožnost změny kategorie závodníka z „bagagge" na „no bagagge“, která pro americké pořadatele byla prakticky neřešitelná. Návštěvu Expa jsme spojili s návštěvou obchodů se sportovní a především běžeckou výbavou. Jinak pro informaci cenově jsou zajímavé snad jen boty. Ostatní vybavení bohužel už nikoliv. Návštěvu města jsme řešili jen obhlídkou blízkého okolí hotelu, neboť nikdo už z nás nechtěl plýtvat silami před nedělním závodem. Nicméně v pátek večer nás všechny čekalo slavnostní zahájení závodu, které proběhlo v Central Parku v prostoru cílové rovinky maratonu před již připravenými tribunami plnými diváků, kteří povzbuzovali každou ze zúčastněných zemí.

RunCzech byl vidět

V sobotu jsme se probudili do počasí, které bohužel slibovaly všechny místní předpovědi počasí a to, že bude pršet celý den. Několik „statečných" vyrazilo na ranní trénink s olympijským vítězem Stefanem Baldinim, zbytek týmu se obával relativně velké vzdálenosti k Central Parku plus tréninku a cesty zpět a raději odpočíval či později raději vyrazil na pěší prohlídku města.

Neděle, den závodu. Počasí se umoudřilo, ale teplota klesla tak ke 4 stupňům a foukal silný nárazový vítr. Vstávali jsme v 5 hodin, v půl šesté sraz v obrovské frontě u Metropolitní knihovny, na cestu jsme z hotelu dostali jen balíček, neboť snídaně v našem hotelu se dělaly až od šesti hodin. Autobusy jsme se přesunuli po cca hodině na start, každý vyhledal startovní prostor, což bylo asi v 7 hodin a start byl v 10:30, a to znamenalo 3,5 hodiny čekání ve velice chladném ranním počasí. Tam jsme dostali od pořadatelů teplé i studené nápoje a zabaleni jsme se choulili a čekali. Teprve v 10 hod. otevřeli pro nás koridor, všichni jsem odhodili ty vrstvy navíc, které nás dosud zahřívaly a zanechali jsem je zde pro charitu. Nechal jsem charitě komplet reprezentační teplákovou soupravu z OH v Atlantě 1996. Po 18 letech se symbolicky vrátila zpět do USA.

Na startovní čáře nám pak zazpíval nějaký nový Sinatra písničku New York, New York, a po výstřelu z děla jsme startovali. Pak už jen trasa maratonu po krásném, slunečném, i když hlavně z počátku větrném New Yorku, kde fandilo dle informací kolem 2 milionu diváků. Takovou atmosféru si nikdo, kdo to nezažil, nedokáže vůbec představit. Po proběhnutí cílem byl každý běžec nucen jít další minimálně 2 km koridorem k východu, my „no bagagge" jsme vyfasovali teplou pláštěnku a vyrazili do hotelu (pěšky cca 4 km), pak sprcha, teplé a suché oblečení a třeba i postel.

čtyři frajeři z NY

Následně jsme se všichni sešli na společné večeři s vedením RunCzech týmu včetně pana Capalba a mohli jsme hodnotit. Tak závod je za námi. Já jsem to dal za neoficiální čas 3:30:11 (stále čekáme na oficiální, tedy čipový, čas) a doufám tedy, že ten čipový čistý čas bude pod 3:30. V den závodu opravdu silně foukalo, což se projevilo i na výsledku nejlepších běžců, ale na to se nevymlouvám, rychleji to moc nešlo. Atmosféra však byla super a to vše vynahradí, a jistě to je pro většinu zúčastněných, nejen českých, závodníků zážitek na celý život. Na trati se přes široké ulice velmi špatně předbíhalo, ostatní běžci se chovají trochu jak ovce, takže já mám na hodinkách o 1,8 km více než je délka maratonu, škoda. Myslím ale, že se tým PIMu při organizaci závodů např. v Praze vůbec nemá za co stydět a v některých věcech je i lepší.

Dnes večer se tedy podívám na dokument o tomto závodě a zavzpomínám:-).

  • přečteno: 5838/5606×
TCS New York City Marathon 2014 TCS New York City Marathon 2014

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků