logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička

Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička

Letošní listopad běžcům přeje a tak se pojďme poprvé lehce proběhnout. Trasa Buchberg je krátka, krásná, krosová. Obuju si botičky a od POINTU vybíhám na svou tréninkovou trasu. Nebude mi trvat ani 45 min a jsem zase zpět. Ani moc teple se neoblékám, protože po 1 km mě čeká výživný kopec, tak rozehřát, rozběhnout a hurá na to!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Buchberg – popis trasy
 2. Varianta A
 3. Varianta B
 4. Pohodová osmička
  1. Popis trasy

Buchberg – popis trasy

 Buchberg

Obtížnost středně těžká, cross tréninková, převýšení 189 m

Varianta A

Buchberg – profil

Od POINTU po zpevněné cestě do kopce, na horizontu prudce vlevo, pak po dlážděné cestě, která se změní v lesní písčitou stoupáním na vrchol – výživné, ale krásné! 600 m, krátká odpočinková rovinka a pak zase stoupání k trojcestí. Levá cesta – 5 km okruh lehký zvlněný terén, lesní měkká cesta. Jsme opět u trojcestí a vracíme se zpět k POINTU.

Varianta B

(šetrný rozeběh) od POINTU směr silnice, odbočíme vlevo a po krajnici směr Adršpach, po 300 m vlevo ke „Skalnímu mlýnu" přes mostek zase vlevo stoupání po dlážděné kamenné cestě do kopce, tam se varianty spojují

Tato trasa nezabere víc jak 50 min. Dobrému běžci i méně (prozatím rekord je 28 min!). Používám ji pro zlepšení rychlosti, protože brutální kopec vám roztáhne plíce, nastartuje nohy, no a pak to běží samo! Je to trasa tréninková, lehká – středně těžká pro začátečníky, a mám ji moc ráda, všem vřele doporučuji. Můžete ji dát i jako rodinný běh.

Pohodová osmička

Druhá trasa je už podle názvu "Pohodová osmička” – na pohodu. Brzy ráno vyrazím, bych viděla probouzející se jezírko v Ádru, ještě tam nebudou turisti a tak si to užiju! Fotky z trasy odhalí kouzlo této cesty.

Popis trasy

POHODOVÁ OSMIČKA

Obtížnost lehká, převýšení 68 m

Tato trasa je vhodná pro začátečníky i rodinný běh. Vede mírně zvlněným terénem, po cyklostezce, lesní cestou, okolo skalního jezírka, přes Adršpašský okruh, uvidíte skalní věže, krásné roubenky, Adršpašský zámek, horolezeckou knajpu „U Peňáka“. Zkusíte si běh terénem i po silnici, prostě od všeho kus!

Pohodová osmička – profil

Od POINTU do kopce po červené turistické značce na cyklostezku směr Adršpach. U železničního přejezdu (1,5 km) doleva na lesní cestu k okruhu skalního města. Tam vlevo okolo skalního jezírka na rozcestí. Po modré vlevo k „Babiččině lenošce" (před Homolí cukru) odbočka vpravo k „Ozvěně“, tam opouštíme skalní město a po louce na zpevněnou asfaltovou cestu. Po levé straně skalní věže až k rozcestí. Vydáme se vpravo z kopce dolů k silnici.U restaurace „U Tošováka" vpravo po asfaltové silnici 0,5 km a dál po chodníku k centrálnímu parkovišti. Přeběhneme silnici a po cyklostezce zpět k POINTU.

Běhání v Teplicko-adršpašských skalách

Obě tyto trasy lze spojit a máte hned super dvanáctku. Kdo jste tuto trasu poznal nebo už běžel, napište, že je to tak – nekecám! Pojďme, vybíháme!

penzion Podskalí

Pokud vás běh zmůže, nebo pokud potřebujete doplnit před během energii a tekutiny, tak vše potřebné najdete a mnohem víc v penzionu Podskalí

Hana Havalcová foto
 • přečteno: 13366/12959×, 1 komentář
Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička Běhání v Teplicko-adršpašských skalách. Buchberg a pohodová osmička

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Zdenka | 23. 11. 2014 17.30 hod. | 83.208.199.xxx
Adršpašsko teplické skály miluju a ráda se sem vracím. Kdysi jsem běžela i Adrkros, ale co mě osud usadil na druhý konec republiky, mám ten kraj to trochu z ruky. Běhat ve skalách musí být nádhera, nejraději bych vzala boty a rozběhla se tvou trasou, ale mám strach, že mě chytí.
Budu trochu hnidopich, Tvoje trasy vedou národní přírodní rezervací, kde je podle zákona 114... o ochraně přírody zakázáno: "vstupovat a vjíždět mimo cesty vyznačené se souhlasem orgánu ochrany přírody, kromě vlastníků a nájemců pozemků, osob zajišťujících lesní a zemědělské hospodaření, obranu státu a ochranu státních hranic, požární ochranu, zdravotní a veterinární službu, při výkonu této činnosti," Jak se na tvé aktivity dívá CHKO Broumovsko? Co když mě tam potká nějaký strážce?
Díky za odpověď.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Běhání v Teplicko-adršpašských skalách

Běžecké trasy

všechny články Běžecké trasy

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
 • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
 • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků