logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nejlepší sauna? U hastrmana

Nejlepší sauna? U hastrmana

Hlasovacích anket máme habaděj. Potenciálním kandidátem na vítěze O nejlepší pražskou saunu je Hastrman. Respektive jeho bývalý zámecký špejchar v Dolních Počernicích. Už za tři měsíce existence.

Vesnická atmosféra s městem na (bezpečný) dosah. To jsou Dolní Počernice, východní okraj Prahy ještě uvnitř prstence Jižní spojky. Bez plevele hypermarketů, skladišť a ucpaných silnic. Se školou, dvěma sámoškami, osmi hospodami i doktorem.

Ale hlavně s výběhem na chráněné území Čihadel, koupačkou ve zdejším rybníku, rumištěm kultivovaným golfovým hřištěm anebo na dohled cyklistickým trasám v Klánovickém lese. A teď už i příjemným rodinným wellnesem. Jež zove se U Hastrmana.

Pokud jste ještě na jaře chtěli do sauny, museli jste skočit do auta a  zamířit směr pustý Kossuth center v nedalekém Újezdě, tradiční bazénová sardinkárna v Hloubětíně, anebo ohromný průmyslový Step hotel ve Vysočanech. Ještě před pár lety fungující náhražka v Hummer centru v Hostavicích už zavřela, zůstal tam jen bojovnický ring.

Až teď přišel Hastrman. V rámci regenerace zámeckého areálu, kde sídlí dětský domov, vyrostly nejdříve dvě restaurace, a teď i wellness s ubytovací kapacitou. „Za tři měsíce se sem lidi naučili chodit. Odhadl bych z poloviny místní a druhá půlka ti, co sem jezdí na večeři, za golfem, nebo mimopražští obchoďáci, kteří tady den dva v týdnu přespávají,“ říká masér Martin Hák, který působil deset let u reprezentačních biatlonistů a běžců na lyžích.

A teď nás provádí svým královstvím:

Sauna u hastrmanaSauna u hastrmanaSauna u hastrmanaSauna u hastrmanaSauna u hastrmanaSauna u hastrmana

Masérna se stolem, ale i měděnou kádí na koupel a rozlehlou odpočinkovou postelí. Sauna s odpočívárnou, které vévodí objemná rodinná vířivka. Za dveřmi buší kladiva a palice, už jen pár dní a otevře se i venkovní sauna s bazénem a vířivkou pod širým nebem. K tomu tři pokoje a dva apartmány, z nichž jeden se chlubí vlastní sklepní vířivkou a saunou.

Otevřeno je denně od 10 do 22. „Lidi chodí přes celý den. Někteří jen do sauny, nebo na masáž. Jedna paní přijde pravidelně před šestou a užívá si zdejší pohody až do deseti,“ dodává masér i správce objektu. Sauny nabízejí ovocné ceremoniály, objednat si můžete masáž regenerační, sportovní, havajskou, ajurvédskou… prostě, jak je libo.

Kromě vrchlabského biatlonisty můžete do svých znavených svalů nechat zabořit jemné prsty Lenky Michálkové, v případě většího zájmu docházejí i další maséři. Ve středu je sauna vyhrazena pouze ženám. V sobotu od 14 do 16 se stáhne kohout na 80 stupňů pro rodinky s dětmi. Objednat si můžete i privátní seance, nebo zasedání v jednom rozlehlejším pokoji.

„Omítku“ interiéru tvoří hrubé cihly, zařízení je dřevěné, pokojům vládne design v podobě například proskleného sprchového koutu uprostřed ložnice. Jen prohlídka je zážitkem, natož pobyt. Na rozloučenou si ještě můžete dát lahodnou jedenáctku, která se vaří (zatím) ještě ve Svijanech. Byť s nálepkou Počernický pivovar.

A ceny? Slušné. Wellness 250 Kč za vstup, na minutky se nehledí. Pokoj 1690 Kč pro dva na noc, apartmá se saunou, využívané často čerstvými novomanžely 3000 Kč. „Často přijdou lidi do sauny, pak zajdou vedle do Al Mulina na večeři a – už zůstanou do rána…,“ prozrazuje Martin Hák.

Takže až se budete chystat na příjemný podvečer, který by se mohl protáhnout na večer až noc… Anebo pokud jste z nedaleka a máte za sebou pěkný výběh, bikovačku, nebo fotbálek či basket v sousedním Sokole… Víte kam dál. K Hastrmanovi do Dolních Počernic.

  • přečteno: 4827/4667×
Nejlepší sauna? U hastrmana Nejlepší sauna? U hastrmana Nejlepší sauna? U hastrmana Nejlepší sauna? U hastrmana Nejlepší sauna? U hastrmana Nejlepší sauna? U hastrmana Nejlepší sauna? U hastrmana

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Zdravý životní styl

všechny články Zdravý životní styl

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví39
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice108
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků