logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kdy je běhání nejhezčí? Na jaře, v létě, na podzim anebo v zimě?

Kdy je běhání nejhezčí? Na jaře, v létě, na podzim anebo v zimě?

Daniela: „Poslušně hlásím :), že 2. února, tedy včera, to byl přesně rok, co jsem začala běhat“.
Karel: „Tak, to já jsem začal běhat až v březnu a dodnes toho rozhodnuti nelituji“.
Ale bylo to vůbec běhání, co jsme před rokem předváděli? :))) Nebo to bylo jen směšné poskakování, ploužení a funění …?

Dnes při mé odpolední běžecké hodince jsem si vzpomněla na jeden Milošův mailik :)). Bylo to v létě a já se s obavami Miloše ptala, jak že se běhá v zimě? Asi mě nechtěl vystrašit a tak mi napsal: „Až bude zima, budeme řešit běhání v zimě, teď je léto :)))“!

Danielo, to nebylo proto, že bych tě nechtěl strašit, ale proto, že některé poslední zimy ani zimami nebyly a tak opravdu nebylo třeba tohle řešit. A pokud jde o letošní zimu, tak si myslím, že ani ta nejbujnější fantazie by nedokázala vykouzlit silnějšího mražáka, ve smyslu mražák = strašák :))).

Pousmála jsem se, ale přitom mi hlavou běžela otázka: „V které roční době je běhání nejhezčí? Na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě? Jsem přesvědčená, že každý z nás je jedinečným exemplářem, bytostí. Každý z nás tím pádem také jinak reaguje na to které roční období. A proto každému z nás se zamlouvá jiné. Zajímalo mě, jak se na to dívá také někdo jiný a tak jsem zavolala Karlovi a zeptala se jej, které roční období má nejraději on. Kdy se jemu běhalo nejlépe.

obrázek

Já to vidím takto:

  • Jaro je krásné, všude spousty barev, všechno se probouzí, nový život na každém kroku, taje sníh, je mokro, počasí je nevyzpytatelné – každou chvíli je jinak, horko střídá zimu, déšť slunce a zima horko. Jak se krucihimlhergot na to mám obléci!
  • Léto. Horko – sluníčko pálí, potím se, často mám od sluníčka spálený nos :-(, ale zase na druhou stranu dny jsou dlouhé a můžu jít běhat do lesa i večer :).
  • Podzim. Prší, fouká, počasí je jako na jaře proměnlivé, cesty jsou rozbahněné a brání mi běžet kam chci já. Ale na druhou stranu ta kouzelná hra barev a stínů, barevné listí …
  • Zima. Mrzne, je zima, musím se více navléci, můj pohyb je omezen, ale je tu něco, proč v zimě vybíhám nejraději. Křupající sníh pod nohama, všude, na  každé lesní cestičce jsem sama, málo kdy někoho potkám a už vůbec ne běžce. Stáhnu si čapku do očí, natáhnu do sebe studený vzduch a ponořím se do svých myšlenek, do svého snění. Sice je všude umrzlo a kluzko, nesmeky nemám, ale ještě jsem se nesmekla :))), asi jsem měla štěstí. A když doběhnu, to je teprve krása, vyhřátý pelíšek, tedy byt, horký čaj … Mám jasno, pro mě je běhání nejhezčí v zimě, ale zimu, zimu tu ráda nemám!

obrázek

Karel na to vece: „Já to zkrátím, mně se nejvíce líbilo běhat na jaře a v létě. Zimu nesnáším a běhání v zimě už vůbec ne. Jen stěží se donutím vylézt ven. To raději osedlám rotoped. Taky je docela možné, že jsem ve svém věku ještě zimě nepřišel na chuť :). Ale co není, může být, teď od půli února budu bydlet zase doma a možná se naučím mít běhání v zimě rád (když pro nic jiného, tak proto, abych měl klid od maminy :))).

obrázek

Ale ať je to tak či tak, jsme na sebe moc hrdí, že jsme vydrželi běhat celý rok, pokud se to tedy běháním dalo nazývat. Na tom, že jsme to vydrželi, má velkou zásluhu Běžecká škola a vy všichni naši spolužáci, kteří jste nás povzbudili, když nám docházela kuráž a chuť a taky Miloš, který má s námi neuvěřitelnou trpělivost :)).

Tak teď už nám schází jen uběhnout ten půlmaraton.

Daniela Pajones foto
  • přečteno: 13265/13072×, 1 komentář
Kdy je běhání nejhezčí? Na jaře, v létě, na podzim anebo v zimě? Kdy je běhání nejhezčí? Na jaře, v létě, na podzim anebo v zimě? Kdy je běhání nejhezčí? Na jaře, v létě, na podzim anebo v zimě?

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12honzade | 4. 2. 2010 10.18 hod. | 195.113.13.xx
Drzim palce! Beham taky tak nejak stejne dlouho a taky musim rici, ze jsem zmeny nejen nikdy nezalitoval, ale skoro kazde rano skladam na jeji pocest oslavnou suru! :) Tak at nam to hezky a radostne beha (furt)! 12:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Blogy Daniely, Karla a Andrease

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků