logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Hra o jablko

Hra o jablko

Dnes jsem se rozhodla pro takový normální výběh v pohodovém tempu, jelikož trávíme zbytek volna v Rýmařově. Bohužel tu místní kraj moc neznám a běžci tu jsou jen moc rychlí, tak nezbývalo než vyběhnout sama.

Venku mrazivo, tak -13 st, všude bílo, tak jsem zvolila 10 km okruh a nechala jsem si ho pořádně vysvětlit. Ale na mapě jsem si všimla i Rabštejnu. Rabštejn je ruina hradu z 13 století. Byla jsem tam naposledy se střední školou na výletě. Jelikož jsem v kraji kopcovitém, tak jsem si byla jistá, že 10 km mi bude stačit, protože já moc s kopci kamarádka nejsem.

Hra o jablko

Když jsem vyběhla z města směr pole, už jsem funěla. Bylo rozhodnuto. Když dám ten okruh, budu ráda. Ale zasněžená a zmrzlá krajina mě úplně vtáhla, že najednou jsem byla na rozcestníku, kde jsem se měla dát doleva. Ale já z toho vyprávění o místních cestách vyposlechla, že Rabštejn je spíš rovně a že to tak daleko nebude, maximálně 15 km. Jelikož jsem byla naplněna dojmy z krajiny a lákala mě cesta, na které nebyly žádné stopy, vydala jsem se na Rabštejn. No jo, v hlavě mi blesklo, že nemám nic s sebou, kdyby došla energie, a že to moc neznám, ale říkala jsem si, že to zvládnu, prostě přesvědčit hlavu a bude to.

Hra o jablko

No jak si tak běžím, míjím krmelec a v něm jedno nesnědené jablíčko, tak mě napadlo, že až poběžím zpátky, tak by se mohlo hodit. Pěkně jsem je dala do horního koryta se zrním, že tam na mě počká a běžela jsem dál. Byla jsem uchvácena tou krajinou, tím, jak všude bylo ticho a jen jsem slyšela sníh pod nohama. Cesta se v lese klikatila, místy svítilo sluníčko mezi stromy a tak se vše třpytilo, potůčky krásné dozvučovaly tu romantiku. Jelikož jsem nechtěla kazit stopy místních zvířat, kličkovala jsem mezi stopami, představovala jsem si, že ten třpyt tam nechali andělé. Najednou rozcestník – Rabštejn 5,5 km. Ty jo, tak to mám kousek! Tak běžím a běžím.

Hra o jablko

Po nějaké době další rozcestník – Rabštejn 6 km. Tak to jsem si jen poklepala na čelo, ale běžela jsem dál. Jelikož jsem byla na cestě už asi 1,5 hodiny, začala jsem mít strach, zda na ten Rabštejn vůbec doběhnu. Tak jsem se posouvala ještě dál a dál. Pořád jsem si říkala, za tou zatáčkou to otočím a jdu zpět... až najednou se přede mnou objevil ukazatel. Tak jsem k němu doběhla a tam Rabštejn 2,5 km. Bohužel i to zklamání, že běžím pomalu, že za 30 minut jsem uběhla 3,5 km. Kousek dál byla mapa naučné stezky. Když jsem se na ni pořádně podívala, tak jsem zjistila, že jsem Rabštejn přeběhla o 2,5 km, že jsem asi někde blbě uhnula (to z toho kochání krajinou, anebo jsem chytla manýr od našeho učitele Miloše).

No nic. Sen o Rabštejnu se rozplynul a vydala jsem se na cestu zpět. Tady mě začala opouštět dobrá nálada a nadšení. Začalo mi být chladno a mrzly mě palce na rukách. Začala jsem mít hlad. Jelikož tam to bylo pořád směr stoupání vzhůru (jako mírné, ale bylo), tak zpět jsem se těšila, že z kopce to půjde lépe. Ale jelikož to pod sněhem bylo místy hodně namrzlé, tak jsem musela hodně brzdit a dávat si pozor. Hlad byl větší a větší, ale na co jsem si nevzpomněla... no na jablíčko, co na mě čeká v krmelci! Do mě vjela síla, radost, že nezkolabuji uprostřed lesa bez pomoci. Krmelec... Jo to není on... A tak mi uběhla hodinka a já byla konečně u toho krmelce s jablíčkem.

Hra o jablko

Pečlivě jsem jej očistila... Když jsem se do jablíčka zakousla, zjistila jsem, že minus 13 st udělalo své a že jablíčko je na kámen, tak jsem s ním jen zaťukala o krmelec, vrátila ho zpět do nižších řad a vyběhla zpět. Když jsem vyběhla z lesa, tak jsem si říkala, že už to bude pohoda. Jenže na polích to bylo hladké jako blázen. Takže brzda – plyn seběh zpět do města a upalovala jsem domů na čaj.

Když jsem se vrátila, pustila jsem se do vánočního cukroví. Odměnou za ty 3 hod a 11 minut byl houbový kuba. Doufám, že to jablíčko brzo roztaje a nějakému zvířátku přijde k chuti...

Jitka Faronová foto
  • přečteno: 4308/4158×
Hra o jablko Hra o jablko Hra o jablko Hra o jablko

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (20 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano128
Ne38

kde se diskutuje

  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků