logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou

Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou

Tak pánové, dámy nás zase, tak jako vloni, předběhly. Co s tím budeme dělat? Teď už asi nic, leda že bychom je předčili v množství. Takže boty nasadit – vybíháme směr rok 2015. Ať je nejenom ten dnešní den pro vás veselý a šťastný, ale ať všechny dny roku 2015 vám zavdají příčinu si na jeho konci říct: byl to šťastný života běh!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Lada Bízová – Brno
 2. Františkovy Lázně – Cheb
 3. Šumáci z Buštěhradu
 4. Eliška Mokrášová – Brno
 5. Dita Franklová – Brno
 6. Natália Martínková a Alexandra Zahradníková – kolem Dalešické přehrady
 7. Vláďa, Petra, Slávek – Karlstejn – Stodulky – 26 km
 8. Jana a Radim Novotných – Holoubkov
 9. Jan Rybáček – Kroměříž
 10. Anežka M. Hadincová – Hořice v Podkrkonoší
 11. Petra Šíchová a její parťák – Nová Role
 12. Petra Heřman a tlupa jejích běžeckých souputníků – Praha
 13. Alena Maňáková – Českosaské Švýcarsko
 14. Zdenka Benedová – Úpice
 15. Jay S. – Holandsko
 16. Karolína Hovorková
 17. Petr Koldinský a Kamil – Rokycany
 18. Monika a Petr Kulmonovi – Babiččino údolí
 19. Tomáš Zahálka, Ondřej a BŽB – Praha

Lada Bízová – Brno

Bylo půl dvanácté a já se jako loni, nyní vlastně už předloni, oblékala a chystala se běžet naproti novému roku.

Telefon... Volali mi z chaty kamarádi z pingpongového oddílu a s nimi můj syn, který vše ukončil slovy „Mami, mám tě rád“. Sice jsem díky tomuto telefonátu měla skoro desetiminutové zpoždění, běželo se mi ale právě díky němu prostě krásně :-). Na kopec nad Brnem to je 5 km. Běžela jsem, nikde nikdo... a tu pětku s kopcem mám za svůj dosud nejlepší čas 24 min, chtěla jsem to stihnout.

A kousek pod vrcholkem to začalo... Rány a nádhera a rány a nádhera... všude kolem... Party lidí na ulici na mě mávali flaškami a já si s nimi třásla rukou a přáli jsme si, úplně neznámí lidé, vše nej do nového roku. Napsala jsem jednomu milému člověku a  běžela domů, připít si s rodiči.

Už jen já a nade mnou ta nádhera! Nový rok jsem o nic neprosila, jen jsem děkovala za všechno, za všechno, co mám, ale hlavně koho mám... a telefon... můj starší syn. Mami děkuji, jsem rád, že tě mám... Popřáli jsme si a já běžela domů šťastná a s vědomím, že mám prostě všechno!

Vyběhla jsem loni a vrátila se letos... krásná hodinka to byla. Přeji všem, ať vykročí tou správnou nohou a tím správným směrem, to znamená tam, kam ukazuje srdce:-). Lada

Františkovy Lázně – Cheb

Františkovy Lázně – ChebFrantiškovy Lázně – Cheb
Výběh do roku 2015 v Chebu, přijeli podpořit i Ostrováci Martina a Pomalý Pepa Cupalovi. Dva opozdilci, kteří si protáhli večerku se už do záběru nevešli :).

Šumní – Buštěhrad

Šumáci z Buštěhradu

Rodinný novoroční běh. Děti jsou přihlášeni na dětské běhy v Praze a Ústí tak chtějí trénovat :)

I letos se určitě opět připojíme k podpoře projektů Běžecké školy. Krásný rok 2015 přeje Milan Šumný.

Eliška Mokrášová

Eliška Mokrášová – Brno

Novoroční výběh v Brně,
když mi manžel hlídal mrně.
Po nemoci šlo to bídně,
netváří se bacil vlídně,
snad už se ho tělo zbaví.
Tak všem běžcům hodně zdraví.

Dita Franklová

Dita Franklová – Brno

Krásný nový rok přeji všem nadšeným běžcům. Nepatřím k vytrvalostním běžcům a nemám ráda dlouhé souvislé běhy. Ale jako trenérka dětí vím, že vytrvalostní běh je důležitý a pro spoustu dětí i krásný. Takže jasně zvítězil pocit z dobrého běhu:-))). I s menším handicapem (10mes. od spirální zlomeniny holenní kosti a dosud nevyndané šrouby a hřeb) jsem dnes vyběhla z Brna-Černovic směr Brno-Olympia. Cesta byla lehce zasněžena bez jediné lidské stopy a běželo se nádherně! Běh mi trval necelých 35minut, uběhla jsem 6,24 km a průměrný čas 5:36min/km. Mam radost, že jsem cestu zvládla a doufám, že v letošním roce se zúčastníme podobných běžeckých akcí s našimi malými Človíčky.:-))

Natália Martínková a Alexandra Zahradníková

Natália Martínková a Alexandra Zahradníková – kolem Dalešické přehrady

Novoroční běh byl pro nás po Silvestrovském závodu nutně regenerační. Včera jsme si zaběhly rychlejší časy, než na co máme natrénováno a mně se znovu ozvala plantární fascitida, se kterou bojuji už od léta. Změna za měsíce léčení je, že nebolí levá, ale pravá noha a i to jen někdy. Miloš tehdy řekl, že na ni nemám stoupat, když začne bolet, a je to rada k nezaplacení. Na rozdíl od lékařských doporučení, Milošova poznámka funguje, a tak občas běhám s runningovými holemi pro pokročilé rakvíky. Jak jinak nešlápnout na nohu, pokud si usmyslí bolet uprostřed lesů?

Ozvala se po třech kilometrech nejkrásnější běžecké trasy na útesech kolem Dalešické přehrady. Zastavily jsme pro prchající srny a noha řekla, že postávání mi tolerovat nebude. Ukončily jsme běhání a k autu došly o berlích. Krásný začátek nového roku.

Vláďa, Petra, Slávek – Karlstejn – Stodulky – 26 km

Vláďa, Petra, Slávek

Jana a Radim Novotných – Holoubkov

Jana a Radim Novotných – Holoubkov

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Proto jsme dnes s Radimem společně také vyběhli do roku 2015. Bylo to sice později než Běžecká škola, ale i přesto se to jistě počítá. Byl to pohodový běh zasněženou krajinou, kdy sníh byl sice mokrý a padaly kapky ze stromů, ale bylo to krásné. Nakonec to dalo celkem 12 km. Chtěla bych v tomto běhání pokračovat – lépe než loni, kdy občas nastaly nějaké pauzy a pak to šlo zase o poznání hůře. Ale věřím, že letos se to povede.

Jan Rybáček – Kroměříž

Jan Rybáček – Kroměříž

Pohodových 12 km po krásách Hanáckých Athén. Všem přeju supr rok 2015, ať to běhá! A pokud by náhodou neběhalo, buďte hlavně zdrávi a mějte se rádi!

Anežka M. Hadincová – Hořice v Podkrkonoší

Anežka M. HadincováAnežka M. HadincováAnežka M. Hadincová

Anežka Hadincová

I přes ledovku a chmurné počasí, které už od rána venku panovalo, jsem se rozhodla vyběhnout do Nového roku 2015. „Jak na Nový rok, tak po celý rok!" řekla jsem si. Protože přesně tak bych to chtěla, užívat si takto každý běh přírodou kolem mne. Opravdu jsem si to užila a už teď se těším na další běžecké zážitky v roce 2015!

obrázek

Petra Šíchová a její parťák – Nová Role

I my se přidáváme s troškou do mlýna 5 km naší oblíbenou trasou s mým parťákem :)

Petra Heřman a tlupa jejích běžeckých souputníků – Praha

Novoroční výběh PrahaNovoroční výběh PrahaNovoroční výběh PrahaNovoroční výběh PrahaNovoroční výběh PrahaNovoroční výběh Praha
Krátké ohlédnutí za pražským Novoročním výběhem Prahou.

Alena Maňáková – Českosaské Švýcarsko

Alena Maňáková – Českosaské Švýcarsko

Zasílám novoroční běžecké pozdravení všem účastníkům Novoročního výběhu ze severního cipu Čech, konkrétně z NP Českosaské Švýcarsko. Krásný rok 2015 vám všem!

Zdenka Benedová – Úpice

Novoroční výběhy s Běžeckou školou sleduji už třetí rok, být jeho součástí se mi povedlo teprve letos. Vloni jsem začala nový rok výšlapem s kamarády na Kleť. Letos trávíme přelom roku u rodičů v podkrkonošské Úpici. Rodinka si užívala kofeinovou siestu a mamka začínala vařit oběd.

Zdenka Benedová – Úpice

Bylo pravé poledne, když jsem vyběhla. Zamířila jsem k pohádkovému lesu Krákorka. Mlha přede mnou, mlha za mnou, ale Hejkal nikde. Běžím dál směrem k Devíti křížům, místu, ke kterému se váže pověst o nešťastné události na svatbě a pánech z Vízmburku. Tady potkám prvního živáčka. Dívka s mobilem u ucha mě vrací do reality. Běžím dál k rozcestí s poetickým názvem Potůčky. Sleduji stopy ve sněhu a zkouším se do nich trefit. Musím se hodně snažit, abych to dokázala. Chvilku aplikuji násobené odrazy (děti na atletice tomu říkají jeleny), ale pak raději pokračuji ve svém opatrném cupitavém klusu. Přemýšlím, kdo tu asi běžel přede mnou, že měl tak dlouhý krok. Zdejší kraj se hemží vynikajícími běžci, třeba to byl některý z nich. Od Potůčků začíná stoupání na hrad. Není to nic hrozného, ale už přes 20 let žiji v rovině a tak jsem kopcům odvykla. Vyfuním 1,5 km a jsem na Vízmburku. Když jsem byla malá, archeologové tu pod zalesněným kopcem odkryli zachovalou zříceninu středověkého hradu. Místo je oblíbeným cílem vycházek. Dnes tu je jen jedna rodinka. Pokochám se pohledem na zbytky zdí a vracím se přes Podhradí a Krákorku zpátky do tepla domů. Bylo to něco přes 12 km mlhou a velmi pomalým tempem. Přesto jsem si užila krásný výběh v rodném kraji. Mám to tu ráda. Pozítří už mi budou kulisy k výběhům dělat zase jen jihočeské rybníky. Přeji všem krásný průběh roku 2015.

Jay S. – Holandsko

Jay S. – HolandskoJay S. – Holandsko
Dnes jsem uběhla něco málo přes 7 kilometrů a jedno selfičko... Šťastný rok 2015 a hlavně ať jste všichni zdraví. Jay

obrázek

Karolína Hovorková

Ač zcela zmožena silvestrovským (byť decentním) ponocováním a poté doražena novoročním opulentním obědem u maminky, jsem se kolem 18 hodiny přeci jen vykopala z domova na aspoň malý výběh po okolí. Jako na potvoru zrovna na půlce sídliště přestalo fungovat pouliční osvětlení – čehož jsem si doma nevšimla, a mírně se ochladilo, takže mokré povrchy se rychle měnily v ledové kluziště – a to FEST!! Takže chvílema můj běh spíš připomínal krasobruslařské kreace Tomáše Vernera :-). A do třetice mně po 4 km totálně zradilo mé zažívání, takže místo pohodových kiláků jsem raketově upalovala k domovu... Ale dala jsem aspoň nějaký ten kiláček – protože jak na Nový rok, tak po celý rok. (4,32 km za 30,28 min). Díky i Běžecké škole za inspiraci a rady k běhání a přeju všem do nového roku mnoho pohodově a ve zdraví naběhaných kilometrů!!

Petr Koldinský a Kamil – Rokycany

Petr Koldinský a Kamil – Rokycany

Tak letos jsme s Kamilem vyběhli do nového roku v Rokycanech. Příjemných 10 kiláků.

Monika a Petr Kulmonovi – Babiččino údolí

Monika a Petr Kulmonovi – Babiččino údolí
Výběh 12:45 hod. do Babiččina údolí, délka 14 km, prostě pohoda a snad bude platit "Jak na Nový rok, tak po celý rok!"

Tomáš Zahálka, Ondřej a BŽB – Praha

Tomáš Zahálka, Ondřej a BŽB – Praha
Novoroční běh. Na vlak, na výstaviště pak 10 pohodových kiláků s BŽB a Ondřejem ze Stromovky na Petřín. A ještě na nádraží, celkem 17 km.

Miloš Škorpil foto
Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou Běžíme do roku 2015 s Běžeckou školou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků