logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Světu dneška vládne aliance životního půstu. V takovém světě je snadné, aby vítězily Hruškovy kuřecí kůžičky

Světu dneška vládne aliance životního půstu. V takovém světě je snadné, aby vítězily Hruškovy kuřecí kůžičky

Člověk prahne po jediném – po klidu, tak mu jej dejme. Lidé sice bez ustání mluví o tom, že chtějí práci, ale pohříchu málokdo z nich tím myslí, že chce pracovat. S takovým materiálem se velmi snadno manipuluje, stačí jej posadit na zadek před televizní obrazovku a donekonečna mu dokolečka, dokola pouštět „zaručené rady“.

Jak řekl Zdeněk Pohlreich: „Hruškovi nezávidím, ale nerozumím tomu“. Popravdě není ani čemu rozumět, protože tady doslova a do písmene zůstává rozum stát. Jak charakteristické pro konzumní společnost, kterou se svět stal, bez ohledu na to, kterou víru vyznává. Bez nadsázky se dá říci, že co se nepovedlo křesťanství, budhismu, islámu…, totiž spojit lidskou masu v jeden mocný šik, to se povedlo „konzumu“.

Není divu, když hlavním mottem – hlavním motorem „konzumu“ je: vydělat co nejvíce za co nejméně!, což je přesně to, oč většině lidstva přesně jde a sice – nic neinvestovat (anebo co nejméně investovat) a mít všechno (mít za to co nejvíc).

Dá se říci, že v tomto ohledu dosáhl člověk dokonalosti – dosáhl na sám práh své existence, dosáhl harmonie v tom, co od života žádá a co mu „život“ (společnost) nabízí.

Většina lidské populace rezignovala na život (aktivní život, tvůrčí život) ale neuvědomila si (nesmířila) se s myšlenkou, že to je nejpřímější a nejrychlejší cesta do pece (do náruče smrti).

Omlouvám se za ta pesimistická slova na začátku roku, ale zastávám názor, že lepší dobře mířená rána mezi oči, která člověka probere (ne nadarmo zde sídlí třetí oko), než nekonečné politické okecávání o hledání řešení, jež povede k tomu, že každý jeden člověk bude zabezpečený, zdravý, bude mít všeho dostatek, bude šťastný a spokojený. A zatím, milý človíčku, než to řešení najdeme, ti předhodíme alespoň Hruškovu kuřecí kůžičku.

Dobrou chuť, to si dám radši suchý chleba nebo půst a půjdu si zaběhat, aby mě z toho nekleplo!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (52 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

tomas | 8. 1. 2015 12.47 hod. | 147.231.122.xxx
Tak na bezeckem tricku z kavoveho obchodu nevidim nic spatneho, spise mi jde proti srsti opacny extrem (a s vyse uverejnenym clankem, paradoxne, asi i podstatne vice souvisejici) – tedy nazor, ze bez znackovych termo/funcknich ponozek a spodniho pradla od Craftu, specialniho kompresniho trika od Salomonu, kratasu a kalhot od SKINSu, sporttesteru od Polaru se neda vyjit ven a zacit behat.
Mimochodem, konzum neni "nakoupit co nejvice za co nejmene" (wiki: "Konzumerismus je tendence, chování nadměrně nakupovat a hromadit předměty a požitky za účelem zvyšování osobního štěstí."). A ted to srovnejte s mym prvnim odstavcem....
Kdyz jsem se pred dvema lety vydal na svuj prvni (a posledni) pulmaraton, vytahl jsem ze skrine kratasy s dirou na zadku, vzal nejake obnosene ponozky, obul na dranc rozbite mizuna s dirou, nasadil si svoje civilni rucickove hodinky s maximalne minutovou rucickou a sel na to... Co bych dal za funcni triko z tschiba!

Michal | 3. 1. 2015 17.27 hod. | 213.192.12.xx
Já tomu rozumím naopak velmi dobře. Pan Hruška svou "kuchařkou" pro chudé.........nebo jak bych to nazval, přesně zacílil na skupinu lidí v naší republice a jak vidno..............má veliký úspěch. Dokazuje to skutečnost, že většina Čechů je opravdu stále ještě naivní a manipulovatelná. Snažím se .... ne jen díky běhu.... být spíš tou druhou skupinou, která trošku přemýšlí. Ono je dost pravdy v tom že "jsme to, co jíme"........ a pokud jíme špatně, zbyde z nás nakonec opravdu jen taková vycucaná "kůžička".... případně tukový válec obalený kůžičkou. Tak trochu mi to připadá ...... a teď někoho určitě naštvu..... že si někdo kupuje běžecký tričku v prodejně s kávou a nebo běžecký boty v konzumu značky Lidl. I když to by byl asi ten menší problém :-)

woodman | 3. 1. 2015 11.49 hod. | 37.48.44.xx
Taky nechapu ty masivni prodeje. Nicmene jedno vysvetleni se nabizi: mozna proste si to jako lidstvo musime odzit. A bud vyhraje mozek v hlave nebo nas jako lidi trumfnou nejake zizaly.... Tu cast lidstva s mozkem v hlave to boli a bude bolet jelikoz je nakazena take respektem ke svobode a jaksi se brani si tu masu konzumujici kuzicky podrobit ku svemu rozvoji nebo je vyvrhnout za "ocean"....

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Petře, znamená to, že máš v jednom tréninku střídat 7x po dvou minutách 2 minuty vycházkové s 2…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj, Potřebuji a to zdůrazňuji, zničit, staré návyky. Vážím 150 kg a po přečtení článků jsem…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků