logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kariéra traséra aneb Konečně společně

Kariéra traséra aneb Konečně společně

V České republice žije sto tisíc nevidomých a slabozrakých. Málo se o nich mluví, protože se často uzavírají do svých domovů a komunikují se světem přes svoji rodinu nebo mluvící počítač. Ale poslední měsíce se na běžeckých závodech zdá, že žluté vestičky s nápisem NEVIDOMÝ a PRŮVODCE jsou všude. Tak, jak se rozbíhají vidomí, mají čím dál větší chuť běhat i nevidomí. Ale ti potřebují svého pomocníka – traséra.

Běh na Jedlovou

Jak se stát trasérem a kde najít „svého slepce“? A co musí trasér umět, kam se přihlásit na školení? Trasér musí mít srdce na pravém místě, čas a chuť. Školení zatím neexistuje a já jsem přesvědčená (a příběhy nových dvojic mi to potvrzují), že stačí chtít, obout boty, setkat se a pomalu se rozběhnout. Každá dvojice je jiná, každá si stanoví své povely a postupně se sladí. Prožijí spolu mnoho situací a stanou se přáteli. A přátelství hory přenáší.

Katka a Kristýna

Trasérství není jen o běhu. Společný běh nezačíná na startu. Představte si své běhání – trénujete, nakupujete si oblečení, registrujete se na závod, cestujete, vyzvedáváte si startovní tašku, hledáte šatnu, stojíte frontu na WC, jdete na start. Po roce a půl přátelství s Alešem mám pocit, že běh je z celého řetězce to nejjednodušší. Řešili jsme již tolik drobných zádrhelů, procestovali jsme republiku a potkali spoustu lidí ochotných pomoci.

Petr a Vétek

Rozhodli jsme se proto založit sdružení Konečně společně a dalším dvojicím běh usnadnit a poradit vše, co jsme původně poznávali za pochodu. Hledáme běžce, kteří se chtějí stát spoluběžcem nevidomého, ale nikoli občas na závodě, ale při běžných výbězích. Je tedy nutné, aby vzdálenost jejich bydlišť nebyla veliká. Aleš našel skupinu přátel a Eva má tři trasérky, takže vždy nemusí jít pouze o dvojici, ale o sdílení radostí z běhu.

Terka a Miloš

Rádi přivítáme do naší skupiny kohokoli z vás. Možná budete dny nebo týdny čekat, ale věříme, že postupně budeme běhat všude. Pro nás je jednodušší vyhledávat nevidomé tam, kde máme ochotné traséry než naopak. Momentálně hledáme traséra pro kamaráda Marka na Přerovsku. Navštivte naše stránky na www.konecnespolecne.cz, přečtěte si příběhy nevidomých na facebooku Konečně společně a napište nám na info@konecnespolecne.cz. Těšíme se na vás a slibujeme, že společný běh vám sice vezme čas, ale přinese vám neuvěřitelně dojemné chvíle. Více získáte, než dáte.

Aleš a Jitka

Jitka Dohnalová foto
  • přečteno: 12330/11605×, 1 komentář
Kariéra traséra aneb Konečně společně Kariéra traséra aneb Konečně společně Kariéra traséra aneb Konečně společně Kariéra traséra aneb Konečně společně Kariéra traséra aneb Konečně společně

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (23 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jitka Matějcová Dohnalová | 15. 1. 2015 20.04 hod. | 78.102.99.xx
Milí běžci, velice vám děkujeme za podporu, kterou nám poskytujete a děkujeme všem budoucím trasérům, kteří se na nás po přečtení článku obrátili.
Vždy ihned odepisuji a všem se budu snažit "jejich" nevidomého parťáka najít. Nyní však potřebujeme hlavně traséra v Přerově a okolí. Neznáte tam někoho? Dejte mu o nás vědět, on třeba nebude mít zájem, ale bude znát někoho dalšího a společně uděláme dobrý skutek :) Marek sice umí závodně 10 km pod 45 minut, ale bude rád, když si s ním někdo zaběhá i pomaleji. Bez traséra do terénu nemůže. Každým výběhem mu dáte dárek v podobě zážitku. A sobě ještě větší. Děkuji všem! Jitka

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků