logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jsme obrazem těch, co nám vládnou, nebo jsou oni obrazem naším? Nebo jsou jen zrcadlem, v němž se máme vidět?

Jsme obrazem těch, co nám vládnou, nebo jsou oni obrazem naším? Nebo jsou jen zrcadlem, v němž se máme vidět?

Kdysi, je tomu již jedenáct let, jsem měl velmi navštěvovaný blog na iDnes. Propagoval jsem však na něm opakovaně a bez předchozího svolení, pomoc druhým – psal jsem o vyslancích pro Paraple, respektive o projektu, v jehož rámci se nám podařilo pro Centrum Paraple vybrat během dvou měsíců více než 126 tisíc korun.

Dvakrát jsem byl upozorněn na to, že pokud chci psát o charitě, musím si vyžádat na administrátorech blogu iDnes svolení. Přišlo mi to poněkud úchylné, když v jiných blozích se vesele propagovaly různé značky a nikomu to nevadilo. Pravda, nezjišťoval jsem si, zda ti, co je propagovali, si předem vyžádali svolení, ale i tak mi to přišlo zcestné, protože jsem tím nikomu nedělal reklamu, snad jen těm, kteří jsou ochotni pomáhat, kde je třeba.

Stejně zcestné mi přijde, když náš pan prezident (Bože, jak se mi toto slovní spojení příčí ve spojitosti s mužem, který v současné době zastává tento úřad) mluví o tom, že handicapované děti by měly být izolovány od těch „normálních" a argumentuje tím, že je to proto, že se cítí ve společnosti ostatních jaksi nepatřičně až poníženě.

No nevím, mám mezi handicapovanými hodně kamarádů, jsem s nimi rád a vím, že oni jsou rádi ve společnosti ostatních. Cítím, že stejně jako my jim, tak oni nám velmi pomáhají, minimálně v tom poznat, že být odlišný je naprosto normální. Možná ale pan prezident vidí věci jinak, z výše svého trůnu má větší přehled a my prosťáčci, za něž nás má, tomu vůbec nerozumíme, takže jaksi potřebujeme rozšířit obzory. Pak ano, rozšířil nám je takřka do nekonečna, minimálně nás vrátil o takových padesát let zpět, kdy všechno, co nebylo dokonalé, nemělo právo na život. V tom případě se ve své nedokonalosti ptám, co tu ještě pan prezident pohledává?

Ale pryč se sarkasmem, řekne mi už konečně někdo, co ještě musí pan Zeman udělat nebo říct, aby se lidi skutečně sebrali a dali mu jednoznačnou odpověď, že buď dodrží svůj prezidentský slib, že bude prezidentem pro všechny, tedy i pro ty, co jej nevolili, nebo ať si jde s báťuškou Putinem za kremelskou zeď, nalejí si pár lahví vodky a usnou spravedlivým spánkem opilých mocí a to navždy!

Mohu mu slíbit, že v tu chvíli si získá naši nehynoucí lásku a budeme ho oslavovat, co nám budou síly a portmonky stačit.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

woodman | 16. 1. 2015 20.19 hod. | 37.48.42.xx
No já mám takovou vizi: poslední páni prezidenti sedí u stolu každý večer známkují si svoje činy a výroky a říkají: "Vašku ještě tohle a dorovnám tvoji amnestii", "nene Miloši ani ta tvoje isolace handicepovaných to nedorovná, ještě přidej!" A kluk Zemanů přidá....

Miloš | 16. 1. 2015 12.11 hod. | 109.80.67.xx
Než zde někdo začne vynášet soudy, že politika na Běžeckou školu nepatří, tak předesílám, že článek vydávám v osobním blogu „Mem“ a sdílím jen na svém FB profilu a kdo to dočetl až sem, tak chtěl nejspíš vědět můj osobní názor na věc, takže teď jej zná. Takže pokud má někdo potřebu komentovat, tak jen k věci. Děkuji :).

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků