logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání v národních parcích Norska s Milošem Škorpilem a Via Marpi

Běhání v národních parcích Norska s Milošem Škorpilem a Via Marpi

Běžecká škola Miloše Škorpila pořádá, spolu s partnerskou CK, atraktivní dovolenou moderního střihu. Spojení aktivní sportovní činnosti v nádherných scenériích unikátní norské přírody s poznávacím zájezdem po vyhledávaných turistických lákadlech. Česká ikona zdravého běhání – Miloš Škorpil – vám pomůže proniknout do tajů správné techniky běhu, nasměruje vás k vašim běžeckým cílům, podělí se s vámi o své dlouholeté zkušenosti. Program je sestaven flexibilně – je tedy vhodný i pro ty, kteří v daný den dají přednost relaxaci nebo pro ty, kteří budou svým „běžeckým chrtům" pouze fandit a morálně je podporovat.

Po příletu na letiště Oslo – Gardermoen zamíří naše cesta na sever podél největšího vnitrozemského jezera v Norsku – jezero Mjøsa směr olympijský Lillehammer. Naše výprava se bude v Norsku přesouvat pohodlnými mikrobusy.

První běžecká vložka proběhne po trase legendárního závodu Birkebeinerløpet (celkem 21 km). Tradice závodu se začala psát od roku 1932. Běh kopíruje trasu, po které převáželi v roce 1206 věrní královi sloužící jednoročního následníka trůnu Håkona Håkonssona do bezpečí. V připomínce na tuto událost i dnešní účastníci závodu musí s sebou nést zavazadlo – batoh o hmotnosti 3,5 kg odpovídající hmotnosti jednoletého batolete.

Alternativou pro neběžce je návštěva jednoho z nejlépe zpracovaných a organizovaných muzeí v Norsku –muzeum Maihaugen, případně Olympijské muzeum a výstup na olympijský skokanský můstek.

Další běžecký trénink absolvujeme v nejstarším národním parku v Norsku národní park Rondane – připravena je trasa přibližně 30 km okolo jezera Furusjøen. Opět máme připravenu alternativu pro neběžce – procházku k chatě Rondvassbu a k jezeru Rondvatnet, případně výstup na chatu Peer Gynt Hytta podél jezera Høvringsvatne.

V dalším národním parku Dovrefjell se seznámíme se zdejší zoologickou raritou – kolonií pižmoňů, která sem byla „exportována" z Grónska. Navštívíme městečko Vågåmo (dřevěný kostel, Jotunheimen Bygdemuseum) a kaňon řeky Sjoa. Vyznavači adrenalinové zábavy si mohou vyzkoušet odvážný skok přes soutěsku Ridderspranget (Rytířský skok). Tady si podle legendy zachránil život králův rádce i se svou milou.

Pro běžce bude připravena další lahůdka – běh po břehu jezera Vinstervatnet na hranici národního parku Jotunheimen. No a co máme nachystáno pro neběžce? Výletní plavbu po jezeře Gjende, nejpopulárnější norský národní trek Bessegen, náhorní plošinu Valdresflya, ledovcové jezero Bygdin.

Třešničkou běžecké části programu je cesta Peer Gynta (celkem 60 km, vzdálenost si však zvolíte sami, na trase jsou 4 záchytné body). Toulky krajem, který je opředen mnoha mýty a více či méně pravdivými příběhy o trollech a skutečných postavách. Kraj, kde se inspiroval známý spisovatel Henrik Ibsen při ztvárnění postavy Peer Gynta.

Závěr pak bude patřit lenošení v hlavním městě – Oslo. Pro „nenasytné" běžce je příležitostí běh na pobřeží Oslofjordu z Bygdøy – Královská zahrada. Pro pohodáře Královský palác, Národní galerie, katedrála Domkirke, muzea Kon-Tiki (Thor Hayerdahl) , Fram (Roald Amundsen), Vikingské muzeum, budova Opery, pevnost Akerhus. Tak co? Už se těšíte? Každý si tady najde tu svou míru, namíchá si ten svůj poměr v koktejlu sport versus pohoda a relax.

 • běhání v národním parku Rondane
 • moderní aktivní dovolená – traily v unikátních přírodních scenériích
 • běhání s profesionální podporou propagátora zdravého běhání
 • spojení poznávací části zájezdu norskými atrakcemi a sportovních aktivit
 • národní park Rondane, cesta Peer Gynta, okolo ledovce Hardangerjøkulen
 • traily kolem jezer Gjende a Bygdin v národním parku Jotunheim – Domov obrů
 • Lillehammer – běh částí slavné trasy půlmaratónu Birkebeinerløpet
 • trail na pobřeží Oslofjordu, Oslo – muzea na poloostrově Bygdøy

CK VIA MARPI

V případě, že jsme tě touto nabídkou nevšední dovolené zaujali, přeběhni si na Běžecké traily v Norsku s Milošem Škorpilem, zde se dozvíš bližší informace, včetně toho, jak se na zájezd přihlásit a kolik tě to bude stát.

bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 12578/11827×, 3 komentáře
Běhání v národních parcích Norska s Milošem Škorpilem a Via Marpi

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Marcela | 9. 6. 2015 10.59 hod. | 194.213.222.xx
To bude velká paráda, moc se těším! :)

Míša | 1. 4. 2015 21.07 hod. | 90.180.203.xxx
:-) no nedalo mi to a moc bych chtěla vidět roční batole s 3,5 kily, Takže dámy a pánové, batoh bude mít tak 10-12 kilo.

pyjár | 12. 2. 2015 12.41 hod. | 37.188.239.xx
hurvajs,
jenom taková maličkost: ck via marpi není firma, ale živnost! živnost martin pišťáka – borca, který se v norsku vyzná jako málokdo a jehož zájezdy stojí za to! jen pro pořádek...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas95
Asics133
Brooks19
Inov-856
Icebug5
Hoka One24
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike61
Salming366
Salomon42
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

 • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
 • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
 • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
 • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
 • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků