logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

Dvacet tři zdolaných mostů, třicet pět km, padesát dva účastníků, 5:15 hodiny hrubého času, teplota v průměru mínus čtyři. Tolik zpráva z běžecké soboty alias charitativního Běhu přes pražské říční mosty.

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

„Moc se nám to líbilo. Ani nevím, kolik jsme vybrali, ale doufám, že založíme tradici,“ řekla spokojeně Markéta Jansová, ředitelka Klubu nemocných cystickou fibrózou. Sama odběhla zhruba třetinu, ale zraněné koleno ji pak poslalo na tramvaj. V cíli aspoň vytvořila příjemnou společnost herci Ivanu Trojanovi, patronu klubu.

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

Startovalo se v 10 hodin na zbraslavském náměstí. Nejprve se rozdávaly papírové větrníky, symbol klubu (nemocní trpí potížemi s dýcháním, pozn. red.), které vyrobila pětiletá Sofie Grygarová. Ta i dvouletým bráškou Danem provázela rodiče po svých, na koloběžce i v kočáru s půlročními dvojčaty Simony Vlašimské, předloňské vítězky Womans Challenge PIM. Malému Fabianovi se v průběhu pouti vyklubal první zub…

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

Běželo se cikcak. Most Závodu míru, lávka pod Radotínským mostem, a tak dále s krátkou pauzou na občerstvení na Kampě. Pak přes Karlův most až k Trojskému mostu, mostu na Císařský ostrov a Trojské lávce, mezi nimi po cyklostezkách podél Berounky a Vltavy. Skupina se držela povětšinou pohromadě. „Jen dvakrát jsme se vrátili na stejnou stranu řeky, kde byla lepší trať,“ přiznal Jan Nestrojil, který stál spolu s Terezou Bartošovou u zrodu podařené akcičky.

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

Sám běhá u Vltavy v okolí Modřan. Tady si vymyslel, poté na kole vytyčil a pečlivě nafotil trasu přes všechny pražské mosty. Povyprávěl kamarádům a ti přidali ideu charity, podpory nemocných. Na facebooku se rozjela lavina.

„Ne, ne, nejsme socdemáci,“ museli jen někteří běžci v klubových oranžových tričkách cestou odmítat stranickou eskapádu. Po cestě rozdávali letáky a vysvětlovali.

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

Ostatně víte vůbec, co přesně znamená cystická fibróza, nemoc „slaných dětí“? Závažné genetické onemocnění, postihující dýchací a trávicí ústrojí. Nevyléčitelně postižení mají až pětkrát slanější pot než zdraví a musejí denně podstupovat náročné procedury.

„Už máme mezi sebou i dospělé holky a některé dokonce běhají,“ dodala Markéta Jansová, která pracuje rok a půl v jejich neziskovém klubu. Jedna z nich Joy Arelanesová přišla běžce aspoň povzbudit. „Jsem nachlazená, sama bych moc neuběhla,“ omlouvala se.

V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

„Chystáme se znovu vyběhnout na Karlštejn a na Okoř. Ale necháme to raději na teplejší měsíce,“ dodal nadšený organizátor Jan Nestrojil. Chcete-li pomoci aspoň na dálku částkou 30 Kč, odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS SLANEDETI na číslo 87 777. O klubu a jeho aktivitách se můžete více dočíst na Klub nemocných cystickou fibrózou, či víc na jeho fb stránkách.

Běh přes mosty pro slané děti v obrazech 1

Běh přes mosty pro slané děti v obrazech 2

  • přečteno: 10395/9919×, 3 komentáře
V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti V mrazu se běželo přes mosty pro slané děti

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Johnny | 9. 2. 2015 9.37 hod. | 109.75.152.xxx
Nedal byste někdo prosím gps trasu z endomonda nebo odněkud jinde?

Markéta Jansová | 8. 2. 2015 14.31 hod. | 77.48.29.x
Díky všem za báječný nápad i den :-) dojímaly mě pohledy na "oranžového hada" a pak lidé s letáčky našeho Klubu CF, které jsem potkávala v centru, když už mě noha nedovolila běžet dál...Jste skvělí! Vybralo se 6265Kč ;-) Jsem ráda, že mám tak úžasné přátele :-)

Tereza – Ultragazela | 8. 2. 2015 13.13 hod. | 90.183.163.xx
Díky všem za krásný den, krásný čin, co jsme všichni společně udělali a v nichž budeme nadále pokračovat. A moc děkuji, Tome, za krásný článek:)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků