logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Czech Ultra Trail Tour. Běžecký seriál, který mě chytil za srdce

Czech Ultra Trail Tour. Běžecký seriál, který mě chytil za srdce

CUTT Jeseníky – CUTT Krkonoše – CUTT Beskydy. Tři traily o celkové délce 225 km, to je nová běžecká výzva pro běžce a běžkyně jak z České, tak Slovenské republiky, ale jsem si téměř jistý, že na jejich tratích potkáme i borce z Polska, vždyť to tam mají blíž než našinci.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Termíny jednotlivých závodů

Popravdě řečeno, dlouho jsem hledal motivaci k běhání závodů. Vloni jsem ji našel v menších trailech, kde panovala velmi přátelská atmosféra, a jak se zdá, tak letos k těm malým trailům s přátelskou atmosférou přibude celý seriál pořádných trailů.

Ne, že bych se chystal jej vyhrát. Takové ambice nemám, ale určitě mě láká se proběhnout v Jeseníkách, Krkonoších a Beskydech. I když bohužel letos budu muset ty Jeseníky obrečet, protože ve stejném termínu se běží Vltava Run, kde budu kapitánem týmu Běžící pohodáři.

Ale zpět k mé účasti na CUTT 2015. Ještě to musíme pořádně promyslet, jak organizačně pojmout, ale představa moje a organizátorů je, že připravím a pak poběžím (kratší či delší trasu) s těmi, kteří se podobných trailů zúčastní poprvé nebo se chtějí ode mě něco přiučit.

Kromě toho napíšu na Běžecké škole pár článků, které se budou zabývat tím, jak se na dlouhé horské traily připravit, jak se při nich občerstvovat, jak je běžet, jak si vše užít.

Pokud jde o tratě a organizaci jednotlivých závodů, tak vše se ještě dolaďuje, přesto osobně se na tyhle akce moc těším a věřím, že mým parťákem, jak si přečtete v úvodním slově ředitele Marka Navrátila, bude René Kujan, jedna z ikon českého ultramaratonu.

Co říká, kromě jiného, Marek Navrátil:

K velkému „taháku“ této nové série má patřit účast VIP sportovních osobností, známých širokou veřejností. Mezi první se řadí Jiří Magál, reprezentant ČR v běžeckém lyžování, čtyřnásobný účastník olympijských her a bronzový medailista ze zimních OH ve Vancouveru v roce 2010. Jiří Magál se ale také často a s úspěchem účastnil mnoha závodů v běhu do vrchu a jiných běžeckých akcí, takže od něj můžeme čekat velmi dobré výkony. Přijet tedy mohou jak ti závodníci, kteří s ním chtějí „jen“ odstartovat v závodě, i ti, kteří se s ním chtějí utkat o nejlepší pozice.

Důležitou součástí závodu bude možnost účastnit se jej ve 2 speciálních skupinách, které budou určeny ultra-trailovým začátečníkům. Spolupracujeme s Běžeckou školou Miloše Škorpila, který je v tomto oboru ikonou a uznávaným odborníkem. Zájemci o absolvování závodu v doprovodu takového experta a jeho kolegy se mohou těšit na mnoho cenných rad, které jim ušetří nejedno trápení. Jedna skupina absolvuje kratší variantu závodu a druhá kompletní závod. Detaily k těmto vloženým skupinám a přesné organizaci budeme ještě zveřejňovat jak na našem webu, tak i na webu Běžecké školy Miloše Škorpila.

Chceme prostě vytvořit takové závody, které přinesou závodníkům příjemnou atmosféru, nové zážitky a poznání. Jde nám o to, aby si opravdoví „závoďáci“ pořádně zazávodili a „nováčci“ aby se mohli zúčastnit, dozvědět se něco nového a učit se od nejpovolanějších. V neposlední řadě chceme i vítězům celé Czech Ultra Trail Tour nabídnout boj o zajímavé ceny, pro medailisty celé tour máme připravenou finanční odměnu. Ať už tedy patříte ke kterékoliv skupině ultra běžců, neváhejte a přihlaste se přes náš registrační formulář na webu. Je možno se za zvýhodněných podmínek přihlásit rovnou na všechny tři závody v rámci Czech Ultra Trail Tour. Pokud byste se některého ze závodů nemohli později zúčastnit, nemáte se čeho bát – startovné buď převedeme na další závod série, nebo jej směníte s jiným zájemcem. Těším se na trati!

Termíny jednotlivých závodů

  • CUTT Jeseníky 16. – 17.5.2015
  • CUTT Krkonoše 15 – 16.8.2015
  • CUTT Beskydy 28. – 29.12.2015

Takže těšte se na další informace a těšme se, že se společně potkáme na trati!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Jaro, léto, podzim, zima v životě člověka a životě běžce : Vždycky si sem chodím i pro povzbuzení, potěchu duše. Ale dnešní Motto dne je jak rána klackem do…»
  • Je třeba řešit při nákupu běžeckých bot pronaci, supinaci, neutrální nášlap? : Dobrý den, běhám 4x týdně cca 15km po silnici. Nedávno mi začalo bolet na vnitřní straně holeně asi…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý deň A niektorým pomôže k pomalému tempu,až sa naučia kontrolovať svoje ego. »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Dobrý den, prosím o radu potřebuji natrénovat do května 2019 běh 3 km do 12 minut, zatím uběhnu…»
  • Chcete si užít maraton sami – určení správného tempa : Zdar. o mesiac idem prvý maratón v Bratislave. Dal som si testovací polmaratón. rýchlosť 6min/km.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků