logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhám tedy jsem

Běhám tedy jsem

Cogito ergo sum. Myslím tedy jsem – Descartes. Běžím, tedy žiju a to bez ohledu na ty, kteří říkají, že voda teče do kopce – Miloš Škorpil

„Je-li život sám o sobě dobrý a žádoucí, a když si vidoucí uvědomí, že vidí, slyšící, že slyší, jdoucí, že jde, a když máme i pro všechny ostatní činnosti vědomí, že jsme činní, takže vnímáme, že vnímáme, a myslíme, že myslíme, je to pro nás známka, že jsme" – Aristoteles.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 22.2.2015

Tak mě v posledních pár měsících napadlo, jestli sním či bdím, či jestli ti, co určité věci píší, jsou si vědomi dopadu svých slov, nebo to píší jen proto, aby zvýšili počet přístupů či kliků na stránkách, kde jejich slova vyjdou.

Když na novinky.cz vyšel článek o tom, že běh je stejně škodlivý pro zdraví člověka, jako hnípání na gauči, říkal jsem si: No dobře, je to bulvár. Když pak v podstatě ten samý článek vyjde na iDnes, respektive na Xmenovi, říkám si: Hm, tak už ani tohle nemá cenu číst, je to taky bulvár.

Ale abych nepsal jen o iDnes, musím říct, že jsem byl nemile překvapen, když na behej.com vyšel článek, že lze dlouhodobě nejíst, čerpat veškerou energii ze vzduchu a ještě při tom běhat. Ne, že by mi to bylo proti mysli, ale prostě mám normální lidský strach z toho, že současný člověk, tíhnoucí ke zjednodušování, není schopný nahlédnout nebezpečí, které pro něj z toho vyplývá.

A pak si říkám: je dobře, že jsi z tohoto vlaku vystoupil (myslím tím odešel z behej.com), a že s tím, co se zde dnes píše, nejsi spojován. Buď jak buď, musím s dalším velikánem lidské historie zvolat: Lidé bděte a neblbněte, protože už dávno nebývá to, co se píše, pravda, a vždy se ptejte před tím, než v něco uvěříte: Komu to poslouží?

Ale možná brečím na špatném hrobě, protože žáci a čtenáři Běžecké školy patří k lidem, kteří se jen málo kdy nechají opít rohlíkem, takže aspoň tak.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (32 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Woodman | 23. 2. 2015 11.37 hod. | 37.48.42.xx
:-) tady bych si vypůjčil jeden komentář z netu, který je dosti jadrně, ale výstižně napsán: "100% podporuji tato všechna hnutí. Členové budou přirozenými přírodními procesy brzy usmrceni (snad to stihnou do okamžiku než se rozmnoží) a zbytek populace bude zbaven přítěže jejich existence a nastane ráj na zemi ...:-)"

Jiří | 23. 2. 2015 11.34 hod. | 88.146.3.xxx
Naprosto s autorem souhlasím.

1 . 2 

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků