logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Hledáte nové výzvy v běhu? Přidejte se k Týmu odvahy! Staňte se charitativním běžcem Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy).

Hledáte nové výzvy v běhu? Přidejte se k Týmu odvahy! Staňte se charitativním běžcem Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy).

Tým odvahy je společenstvím charitativních běžců, které vzniklo za účelem pomoci onkologicky nemocným dětem. Startujeme na maratonských bězích i na půlmaratonech. Během tréninků si vytyčíme cíl shromáždit určitou finanční částku za naše uběhnuté kilometry. V tom nám pomáhají naši přátelé, členové rodiny, obchodní partneři i spolupracovníci, kteří jsou ochotni podpořit náš běh ve prospěch jedinečného projektu Bátor Tábor.

Tým odvahy

Nápad, vybírat dobročinné příspěvky pomocí sportovních akcí a jiných společenských událostí, není nový. V západních zemích je již po dlouhá desetiletí zvykem, že běžci, chodci, cyklisté… sbírají příspěvky pro různé charitativní organizace. Na nejslavnějších maratonech světa, jako New York City Marathon, Los Angeles Marathon, Berlin Marathon ročně tisíce lidí startují v prospěch některé dobročinné věci. Ve střední Evropě je zatím málo takovýchto akcí. První Tým odvahy vznikl v Maďarsku v roce 2010, v Praze v roce 2013. Dodnes běželo v barvách „Týmu odvahy“ přes 408 účastníků ve štafetách nebo jako jednotlivci na maratonech a ½maratonech v Budapešti, Praze a ve Varšavě.

Sbírání darů je zodpovědná činnost. A právě proto sportovcům Týmu odvahy ve všem pomáhá Nadace Bátor Tábor. Při registraci dostane od nás každý sportovec „balíček“ informací a pomocné materiály. Pro každého připravíme jeho osobní profil na webu Týmu odvahy, aby mohl pohodlně informovat své přátele o přípravách na závod, o svých cílech, o své motivaci a o aktuální výši finančních darů. Vysbíraná částka je pak použita na financování pobytu českých onkologicky nemocných dětí na mezinárodních táborech zážitkové terapie, kde mají možnost zúčastnit se něčeho, co změní jejich život.

Tým odvahy

Bátor Tábor (Tábor Odvahy) je středoevropské centrum zážitkové terapie. Jinými slovy, Bátor Tábor je malá říše divů, kde každoročně zažívá bezstarostnou radost a pocit úspěchu 700 dětí, které jsou léčeny s nádorovým onemocněním, diabetem, chronickým zánětem kloubů nebo hemofilií. Během osmi dnů si na zcela bezplatném táboře mohou vyzkoušet různé programy, jako např. veslování, jízdu na koni, lukostřelbu, ruční práce, tanec, hudbu, sporty, hraní divadla nebo lanové centrum. Na táboře se mohou přesvědčit, že i pro ně skýtá život spoustu radosti, úspěchů a uznání – aneb takové pocity, na které během své dlouhé a bolestné léčby skoro zapomněly. Metody zážitkové terapie pozitivně ovlivňují sebehodnocení dětí, jejich zdravotní stav, vztah k ostatním dětem a dospělým. Od roku 2001 si více než 6000 vážně nemocných dětí vyzkoušelo pozitivní účinky Bátor Tábora. Tyto děti přicházejí z maďarských, českých, polských a slovenských onkologických center. Našim cílem je, abychom v budoucnu umožnili ještě více dětem zúčastnit se bezplatně léčebného zážitku. A to je důvod, proč vznikl Tým odvahy. Přidejte se k nám, buď jako běžci, nebo podporovatelé naší charitativní činnosti. Společnými silami doběhneme dál!

Nejbližší závod, na kterém startujeme: 3. května 2015 Volkswagen Maraton Praha. Uzávěrka přihlášek 15. března 2015. Do Týmu odvahy se můžou přihlásit i již registrovaní jednotlivci nebo týmy.

Tým odvahy

Z facebookové zdi jednoho z běžců: „Znovu se chystám na maraton. S novým cílem, s novou motivací. Teď je všechno tak super! Jsem totálně unavený, ze dne na den je to horší a horší, ale tam někde v dáli září cíl! Nezapomínám, proč jsme se do toho pustili! Hurá! Do toho, Týme odvahy! Snad už tisíckrát každý z nás řekl, že jsme si to fakt nemysleli... ale opravdu… je skoro až neuvěřitelné, že takovýto cíl, takovýto tým jaké síly je schopen mobilizovat. Slovy lze stěží vyjádřit, jak nás těší, že je stále víc a víc lidí, kteří nás podporují.”

Více informací na www.tymodvahy.cz

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 3876/3684×
Hledáte nové výzvy v běhu? Přidejte se k Týmu odvahy! Staňte se charitativním běžcem Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy). Hledáte nové výzvy v běhu? Přidejte se k Týmu odvahy! Staňte se charitativním běžcem Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy). Hledáte nové výzvy v běhu? Přidejte se k Týmu odvahy! Staňte se charitativním běžcem Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy).

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků