logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Mám to jako Forrest

Mám to jako Forrest

Vytrvalý a dlouhý běh, bez cíle, bez omezení, jen tak pro radost, na co mám a kam až to zvládnu. Tak to cítím a tímto se zaobírám, lze si to vůbec dovolit, čas jenom pro běhání? A pak taky lákavý pojem maratonská běžkyně, k životní roli ženy, manželky a matky přidat tuto další.

Mám to jako Forrest

Do roku 2012 jsem se sportu věnovala pouze nahodile, sezónně, dle chuti a momentálních nálad, tu lyžování, tu spinning, tu plavání, takové malé výkřiky do tmy. Dlouho jsem hledala a do toho život postavil velkou zeď, tvrdou a neprůhlednou, která nešla vůbec obejít. A jak jít skrz? Kolečko psychologů, psychiatrů, bezesné noci a hlava plná otázek.

Mám to jako Forrest

Pak přišlo to pozvání, od kolegy z práce, vyjížďka na kole, s ním, vášnivým cyklistou, s tisíce najetými kilometry, moje kondice na bodě mrazu. Jelikož patřím ke skupině vyznavačů dokonalosti a perfekcionismu, řekla jsem si, na to se musím řádně připravit, natrénovat. Dodnes se tomu usmívám, správnou volbou pro trénink na kole bude BĚH. Vyběhnout je přece jednoduché, rychlé a účinné, nebo? A chytlo mě to. Na samotnou vyjížďku vůbec nepřišlo, běh mě doslova pohltil. Já se totiž nemusela přemlouvat, mně se chtělo. Plně jsem se ponořila do vhodného stylingu, výběru obuvi, hudby do uší, mít načteno. Sehnat ten nejlepší měřič těžce zdolaných kilometrů.

Mám to jako Forrest

Běhání začalo účinkovat, stalo se součástí mého života, dávkou energie a úsměvu. Přidala se i potřeba zazávodit si. Opatrně vyzkoušený 10 km závod zavdal příčinu zaplacenému startovnému na můj první ½ maraton. To slovo zní lákavě, ta půlka se vytratí a těch 21 km a něco přece dám. Psal se rok 2014. Dodnes na ten zážitek nezapomenu, byl to očistec, od 17. km trápení, přišla jsem o 2 nehty. Avšak světe, div se, já chtěla běhat dál. Bylo dávno jasné, chce to účinnější trénink a trenéra.

Mám to jako Forrest

23. 12. jsem odeslala svůj běžecký příběh na 1000 slov a byla vybrána mezi semifinalistky WCH. Stále je to začátek. Začátek pro splnění vysněných cílů, jako je maraton, zdolávání tisíců kilometrů, moje vlastní kondice, pocit, že se cítím skvěle, a že život není jenom o běhání:-). Řídím se heslem: „Víra tvá tě vyléčí“, a pokud silně věřím, tak se to děje. Tak se také událo, že dnes mám možnost mít trenéra, jednoho z těch nejlepších, průvodce, který poradí. Jak říká můj nadřízený, radost se rodí z bolesti, A já chci přejít přes bolest vytrvalého běžce, kde je zapotřebí notné dávky trpělivosti, píle i pokory. V tomto roce přede mnou stojí jasně dané termíny závodů a už není kam utéct. Mám obrovskou radost, že jsem finalistkou v Johnson & Johnson WCH. Není to jen o běhání, je to o seznamování, předávání zkušeností a skvělé příležitosti vzájemné inspirace nás běžců. Každý má svůj osobní důvod, proč běhá. Chce se vám také vyběhnout?

Mám to jako Forrest

Dana Müller foto
  • přečteno: 3904/3829×, 3 komentáře
Mám to jako Forrest Mám to jako Forrest Mám to jako Forrest Mám to jako Forrest Mám to jako Forrest

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (31 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Gábina | 4. 3. 2015 16.54 hod. | 217.115.242.x
Klobouk dolů! Držím palce a pomalu se začínám ploužit za tebou!
GD

Jiřina | 4. 3. 2015 16.35 hod. | 194.60.106.x
Dani, jo! Ty to dáš, protože jsi NEJLEPŠÍ!

Eva Husková | 3. 3. 2015 17.58 hod. | 85.207.218.xxx
Toto je fakt velký dříč! Má můj obrovský obdiv a zaslouží si úspěch! Držím pěsti! Ty to dokážeš!
Fk

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků