logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

NEJSEM v blbým věku...

NEJSEM v blbým věku...

Třikrát týdně stejný rituál, tepláky, čepici, sluchátka do uší, zapínám svou stařičkou MP3 a vyrážím. Vybíhám takhle už 10 let. Je to můj nacvičený rituál a trvá jen 5 minut. Občas se nechám zaskočit hromy, blesky, tmou či sněhem, a tak někdy ráda vlezu zpět do peří. Pak si ovšem celý den drbu hlavu a říkám si něco o slabošství a nezodpovědnosti .

Když se přemohu a sleduji svou tiše pochrupující rodinu, mám chuť se vrátit, ale říkám si sama sis to vybrala, buď statečná a běž! Jen neustálý trénink dělá šampióny,

Ovšem ten pocit po návratu, to je nádhera. Mám vždycky dojem, že jsem udělala něco skvělého báječného … mimořádně hrdinského!

Při běhu ráda poslouchám muziku.

Nejradši mám písničky, které šlapou ve stejném rytmu jako ty moje nožky ... takže rychlejší ploužáček, čardáš mě vyvádí z rytmu..

Nedávno mi dcera nahrála Xindla X., skvělou píseň „V blbým věku“. Super muzika, když jsem to slyšela po páté, tak jsem si začala uvědomovat, jak jsou slova propojena s mým běžeckým příběhem.

Včera mi bylo málo, dneska je mi moc,
jak se to stalo, nevím.

Ten čas letí jako blázen a já bych si moc přála, aby mi to v běhu rychle utíkalo, ale čas neubíhal. Začala jsem před deseti lety, vloni jsem uběhla svůj první půlmaraton. Jdu na to pomalu, od lesa. Snad i proto jsem se odhodlala přihlásit se do Chalenge Woman 2015, abych svou vzestupnou křivku trošku urychlila. Malá rekapitulace: 10let – 21 km, každý rok zlepšení o 2.1 km ... kdy se dočkám maratonu? Lehké počty, ale s nejasným výsledkem.

Každopádně jsem zas v blbým věku
a jedu mimo trať a říkám si tak ať,

NEJSEM v blbým věku

Nemohu si stěžovat, blbý věk asi jednou přijde, to až mě předhoní i můj čerstvě narozený vnuk Matýsek, takže zatím se držím své trati. Jsem nadšená každým okamžikem, který mi dá nové zážitky a možnosti pohybu, poznání, radosti a krásy. Vůbec nemám v úmyslu z této tratě zahnout, či se otočit a mazat zpět!

a pluju proti proudu vstříc poslednímu soudu
a jsem radši vám všem pro smích než abych byl sobě k breku.

Určitě neběžím proti proudu, naopak. S davem stejných bláznů mi to jde vždy nejlíp. Do breku mi občas při běhání bylo (v roce 2013 jsem omdlela jen 20 m před cílem při štafetě a v roce 2014 jsem běžela s vyhřezlou plotýnkou). Pravda ale je, že jsem při běhu zažila mnohem více smíchu než pláče, mnohem víc euforie a radosti než smutku a zklamání.

Ujel mi vlak před rokem v dubnu,
ještě jsem nezmoudřel a už zas blbnu.

Vloni v dubnu jsem ten 1/2Maraton ještě nedala a už teď sním o maratonu ... oooh, my sweet dream! Až v loňském září jsem si udělala radost, sama jsem odjela do Ústí. Stále jsem si opakovala svoji strategii: „rozděl si to na  3x7km, Jednou dáš určitě. Dvakrát možná! Třikrát ... to se uvidí“. A ejhle, povedlo se. V cíli jsem si sedla pod strom a bulela. Domů jsem se vrátila jako hrdina s medaili na krku. Úplně jsem z toho zblbla a už plánuji další..

Jak dopustil jsem to, že život protek mi mezi prsty?
Nevím, věřím, že až se prospím, pochopím, co s tím.

Žiju naplno, nechci jen snít, běh mě ladí do pozitivna, čistí hlavu, tříbí myšlenky. Děti mám velké, manžel mě báječně podporuje (občas si klepe na čelo). Mám na všechno čas, jsem zdravá a nechci tento dar promarnit, chci si ho užít!

Jó, stále mě to baví, sázet se s osudem,
teď mám v kapse jen poslední kilo.

V kapse mám náhradní ponožky, na sobě kilo i více svalové hmoty a vsadím se s kýmkoliv, i s tebou Miloši, že to spolu DÁME! Potřebuji jen přitáhnout a správné nasměrovat, usměrnit a dobře vést. Jsem poslušná, věk mě naučil být pokorná.

Stále věřím, že ze mě ještě něco bude,
no jo, ale co když už bylo?

Miloš ze mne určitě ještě něco vycucne! A s touhle partou výborných holek se na to moc těším.

Jana Kozlová foto
  • přečteno: 5021/4846×
NEJSEM v blbým věku...

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (38 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas79
Asics102
Brooks16
Inov-846
Icebug4
Hoka One19
Mizuno49
Newton2
NB20
Nike47
Salming301
Salomon32
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot4
Jiné, zde neuvedené značce41
Běhám bos, bot netřeba12
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků