logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

NEJSEM v blbým věku...

NEJSEM v blbým věku...

Třikrát týdně stejný rituál, tepláky, čepici, sluchátka do uší, zapínám svou stařičkou MP3 a vyrážím. Vybíhám takhle už 10 let. Je to můj nacvičený rituál a trvá jen 5 minut. Občas se nechám zaskočit hromy, blesky, tmou či sněhem, a tak někdy ráda vlezu zpět do peří. Pak si ovšem celý den drbu hlavu a říkám si něco o slabošství a nezodpovědnosti .

Když se přemohu a sleduji svou tiše pochrupující rodinu, mám chuť se vrátit, ale říkám si sama sis to vybrala, buď statečná a běž! Jen neustálý trénink dělá šampióny,

Ovšem ten pocit po návratu, to je nádhera. Mám vždycky dojem, že jsem udělala něco skvělého báječného … mimořádně hrdinského!

Při běhu ráda poslouchám muziku.

Nejradši mám písničky, které šlapou ve stejném rytmu jako ty moje nožky ... takže rychlejší ploužáček, čardáš mě vyvádí z rytmu..

Nedávno mi dcera nahrála Xindla X., skvělou píseň „V blbým věku“. Super muzika, když jsem to slyšela po páté, tak jsem si začala uvědomovat, jak jsou slova propojena s mým běžeckým příběhem.

Včera mi bylo málo, dneska je mi moc,
jak se to stalo, nevím.

Ten čas letí jako blázen a já bych si moc přála, aby mi to v běhu rychle utíkalo, ale čas neubíhal. Začala jsem před deseti lety, vloni jsem uběhla svůj první půlmaraton. Jdu na to pomalu, od lesa. Snad i proto jsem se odhodlala přihlásit se do Chalenge Woman 2015, abych svou vzestupnou křivku trošku urychlila. Malá rekapitulace: 10let – 21 km, každý rok zlepšení o 2.1 km ... kdy se dočkám maratonu? Lehké počty, ale s nejasným výsledkem.

Každopádně jsem zas v blbým věku
a jedu mimo trať a říkám si tak ať,

NEJSEM v blbým věku

Nemohu si stěžovat, blbý věk asi jednou přijde, to až mě předhoní i můj čerstvě narozený vnuk Matýsek, takže zatím se držím své trati. Jsem nadšená každým okamžikem, který mi dá nové zážitky a možnosti pohybu, poznání, radosti a krásy. Vůbec nemám v úmyslu z této tratě zahnout, či se otočit a mazat zpět!

a pluju proti proudu vstříc poslednímu soudu
a jsem radši vám všem pro smích než abych byl sobě k breku.

Určitě neběžím proti proudu, naopak. S davem stejných bláznů mi to jde vždy nejlíp. Do breku mi občas při běhání bylo (v roce 2013 jsem omdlela jen 20 m před cílem při štafetě a v roce 2014 jsem běžela s vyhřezlou plotýnkou). Pravda ale je, že jsem při běhu zažila mnohem více smíchu než pláče, mnohem víc euforie a radosti než smutku a zklamání.

Ujel mi vlak před rokem v dubnu,
ještě jsem nezmoudřel a už zas blbnu.

Vloni v dubnu jsem ten 1/2Maraton ještě nedala a už teď sním o maratonu ... oooh, my sweet dream! Až v loňském září jsem si udělala radost, sama jsem odjela do Ústí. Stále jsem si opakovala svoji strategii: „rozděl si to na  3x7km, Jednou dáš určitě. Dvakrát možná! Třikrát ... to se uvidí“. A ejhle, povedlo se. V cíli jsem si sedla pod strom a bulela. Domů jsem se vrátila jako hrdina s medaili na krku. Úplně jsem z toho zblbla a už plánuji další..

Jak dopustil jsem to, že život protek mi mezi prsty?
Nevím, věřím, že až se prospím, pochopím, co s tím.

Žiju naplno, nechci jen snít, běh mě ladí do pozitivna, čistí hlavu, tříbí myšlenky. Děti mám velké, manžel mě báječně podporuje (občas si klepe na čelo). Mám na všechno čas, jsem zdravá a nechci tento dar promarnit, chci si ho užít!

Jó, stále mě to baví, sázet se s osudem,
teď mám v kapse jen poslední kilo.

V kapse mám náhradní ponožky, na sobě kilo i více svalové hmoty a vsadím se s kýmkoliv, i s tebou Miloši, že to spolu DÁME! Potřebuji jen přitáhnout a správné nasměrovat, usměrnit a dobře vést. Jsem poslušná, věk mě naučil být pokorná.

Stále věřím, že ze mě ještě něco bude,
no jo, ale co když už bylo?

Miloš ze mne určitě ještě něco vycucne! A s touhle partou výborných holek se na to moc těším.

Jana Kozlová foto
  • přečteno: 7740/7476×
NEJSEM v blbým věku...

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (38 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Nike přichází s první kolekcí pro jógu : Jóo, jóó... Co dobrého se na západ dostane, tak je vzápětí degradováno do byznysem zaneřáděného…»
  • Běháním proti cukrovce : Děkuji za článek, v jaké tepové frekvenci (% MAX) jste prosím běhal? Moje zkušenost je,když běhám v…»
  • Jak vybrat správnou běžeckou obuv pro sebe? Nechte ji vybrat vaše nohy! : Dobrý den, neodpověděl jste na komentář Lukáše ze dne 26.08.2014 ohledně běhu ve vivobarefoot…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Mne se ten článek také líbí. Už toho bylo napsáno tolik, že řídit se tím vším je sebevražda.…»
  • VYTRVALOST, základ každého dobrého běžce : Dobrý den, stejně jako jiné víkendy jsem i minulou neděli zařadil dlouhý běh na 30km. Běželo se mi…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků