logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Život je krásný a když ne, tak běh vám pomůže jeho krásu opět objevit

Život je krásný a když ne, tak běh vám pomůže jeho krásu opět objevit

Můj běžecký příběh začal vlastně trochu smutně. Rozpadalo se mi manželství a abych se nezbláznila, potřebovala jsem začít něco intenzivně dělat.

Z nepravidelné posilovny jsem nekompromisně udělala pravidelnou a naordinovala si dvakrát týdně běh. Sice jsem ho do té doby upřímně nesnášela, ale nenapadlo mě nic jiného, co by se dalo dělat každý den a s minimem prostředků – investovala jsem už do trenéra v posilovně a další výdaje nebyly žádoucí. Čas jsem měla, v té době jsem byla na volné noze a záleželo jen na mě, jak si svůj pracovní den zorganizuji. Běžecké prostředí také, bydlím u Obory Hvězda.

Takže už jen začít...

Běhání? Dřina to byla. Indiánský běh. Ne že bych chtěla, ale nic jiného nešlo. Chvilku jsem běžela a větší kus udýchaně šla. Bolelo mě všechno, začínat se sportem hluboce po čtyřicítce se mému zlenivělému tělu vůbec nechtělo. Trvalo mi týdny, než jsem uběhla své první kolečko podél Obory BEZ PŘESTÁVKY. A najednou jsem běhala, běžela jsem. Smutky, splíny zůstávaly na cestě za mnou. Další Forrest:-). Stálo to za to. Mimo skvělého pocitu třeba taky ta rána venku. Pozorovala jsem přírodu, jak se každodenně mění, ze zimy v jaro, jaro v léto... sněženky, medvědí česnek, kopřivy na čaj, fialky, stromy velikáni, žluté kosatce podél vody... krása. Párek datlů v plné práci vylepší celý den.

Po roce už mi nestačilo jen si tak běhat. Dala jsem si cíl, závod Grand Prix Prague 5 km. Ke svému úžasu a ještě většímu úžasu mého okolí:-). Za zvuku mé milované Smetanovy Vltavy (během níž závod začíná) jsem si v duchu slíbila, že na startu budu stát každý rok a vždy se pokusím mít aspoň o minutu lepší čas. Že jsem soutěživá, to jsem také nevěděla:-). Nevyšlo mi to hned první rok, tedy loni. Starosti o rodinu, rozvod, vykolejily mé tělo a rovnováhu psychickou i fyzickou až přes příliš – máte rakovinu, řekla mi lakonicky doktorka do telefonu.

Byl to rok, který bych si nerada zopakovala. Nemocnice, chemoterapie, operace. Nebylo mi dobře, ale každý třetí den po chemoterapii jsem se snažila aspoň kousek uběhnout. Sice jsem pak byla vyřízená, padla jsem, ale vracelo mě to do normálu. Věděla jsem, že musím dělat všechno jako dřív. Přežila jsem. A mám s životem velké plány, věřím, že i on se mnou. Zase chci běhat, stát na startu a uběhnout 5 km za lepší čas než poprvé. A místo dalších léků sportovat, zdravě jíst a žít v souladu se svým okolím.

Krizové situace v životě nám můžou hodně dát. Mně mimo jiné znovu uvědomění, jak skvělou rodinu a úžasné přátelé mám. Ani na vteřinu jsem si v krizích svého života nepřipadala sama. Koho bohové milují, tomu házejí klacky pod nohy, říká řecké úsloví.

Při průšvizích máme šanci růst a můžeme začít někdy úplně od začátku. A mě už zase milují, protože po dvou kilometrech běhu mě bolí obě kolena jako blázen, což je na začátku jarní běžecké sezony průšvih jako hrom... jsem moc zvědavá, co s tím. Třeba mi Miloš něco poradí:-).

Těším se na  běhání se sympatickými dívkami a ženami, které jsem před pár dny poznala.

Jsou kouzelné. To kouzlo se jmenuje odhodlání.

Těším se na ně i na to, co nám život přinese.

Věra Šamořilová foto
  • přečteno: 9312/8676×, 7 komentářů

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (62 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lenka | 2. 4. 2015 8.19 hod. | 217.197.150.xx
Jste úžasná a silná, držím palečky, ať vás bohové neopustí...

Lenka | 14. 3. 2015 19.27 hod. | 89.177.222.x
Jste hoodně moc silná žena a navíc velmi hezká,držím Vám moc moc palce pozitivní myšlení a běhání všechny chmury zahánííí:-))Hodně síly a spousty naběhaných kilometrů:-))

Michal | 13. 3. 2015 18.52 hod. | 213.192.12.xx
Super. Držte se!!

Michal | 13. 3. 2015 18.52 hod. | 213.192.12.xx
Super. Držte se!!

Dana Muller | 13. 3. 2015 18.38 hod. | 88.101.12.xxx
Vĕro, moc Vám fandím.

simi | 13. 3. 2015 18.31 hod. | 89.203.223.x
Smekám a gratuluji.

pavel | 13. 3. 2015 9.32 hod. | 195.12.130.xx
len tak dalej, povzbudzujem :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků