logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

REEBOK ODSTARTOVAL BĚŽECKOU REVOLUCI NOVOU TECHNOLOGIÍ ZPUMP FUSION. BOTOU, KTERÁ SE VÁM DOKONALE PŘIZPŮSOBÍ

REEBOK ODSTARTOVAL BĚŽECKOU REVOLUCI NOVOU TECHNOLOGIÍ ZPUMP FUSION. BOTOU, KTERÁ SE VÁM DOKONALE PŘIZPŮSOBÍ

Reebok, světový inovátor vybavení na fitness, přišel s revolučním vynálezem roku 2015. Nový typ běžeckých bot ZPump Fusion se přizpůsobí jakékoli noze a přinese jí maximální pohodlí.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. O Reeboku
 2. Technologie PUMP

Reebok opět zásadně zdokonalil svou kultovní technologii Pump a stvořil ZPump Fusion. Tento nový typ běžecké obuvi se může pochlubit uzavřenou, vzduchem vyplněnou dutinou, která po nafouknutí obemkne tvar nohy a vytvoří tak běžeckou botu přímo na míru.

„ZPump Fusion představuje zcela nový přístup k původní technologii Pump. Většina běžeckých bot se často vyrábí podle obecného tvaru nohy, který samozřejmě nemůže vyhovovat potřebám všech běžců, protože tvar chodidla i paty jsou u každého jedinečné. ZPump Fusion naopak žádnou pevně danou strukturu nemá, dokud se nenapumpuje vzduchem. Pak se přizpůsobí individuálnímu tvaru nohy hned, co ji poprvé nazujete a necháte nafouknout,“ představuje novou funkci Paul Litchfield, vynálezce technologie Pump a vedoucí Reebok Advanced Concepts.

„Bota se adaptuje tvaru vaší nohy a zůstane stejně vytvarovaná při každém vyběhnutí. Abyste získali pocit naprostého pohodlí, budete muset botu dofouknout třeba třikrát, možná ale i osmkrát. Záleží prostě na každém běžci,“ dodává Litchfield.

Na rozdíl od tradičních běžeckých bot, které se skládají často až ze 40 různých částí, ZPump Fusion od Reeboku má pouze tři základní díly. To znamená, že se vaše noha nemusí prát s žádnými pevnými součástkami, které by omezovaly její pohyb. Každá ze tří částí ZPump Fusion má vliv na lepší přilnavost a ovladatelnost boty.

 1. Pump Technologie – Jde o vzduchem vyplněnou strukturu, která se pružně adaptuje na tvar nohy tak, že se nafoukne vzduchem a přimkne k celkové kontuře chodidla. Tvar se poté zafixuje a zajistí maximální výkon při každém pohybu.
 2. Fusion Pouzdro – Pouzdro Fusion zastává funkci obalu, který drží všechny klíčové komponenty ZPump Fusion pohromadě. Obal se dá roztáhnout do čtyř stran, je lehký a úplně bezešvý. Při běhu zajišťuje maximální pohodlí celé technologie Pump.
 3. ZRated Podrážka – Toho nejvyššího tempa můžete v běžecké botě dosáhnout jen za předpokladu, že má kvalitní základ, tedy podrážku. Podrážky technologie ZPump Fusion jsou inspirovány pneumatikami s hodnocením Z, tedy těmi, které silná auta využívají při vysokých rychlostech. Hrany podrážek i jejich vzor zaručují výborné ovládání a kontrolu boty, takže běžec může v mžiku zastavit, otočit se nebo rozběhnout.

Na patě ZPump Fusion se nachází malé čerpadlo. Při jeho stlačení se skrz ventil plní celá struktura vzduchem a pomalu se přimyká k tvaru nohy a uzavírá se okolo její horní části a zároveň paty. V případě potřeby může každý běžec vzduch skrze ventil také upustit.

„Nejnovější zdokonalení technologie ZPump Fusion je obrovským krokem vpřed pro celý Reebok a dokazuje, že se neustále snažíme inovovat naše produkty. Běžci čekali na boty, které se maximálně přizpůsobí každému chodidlu. ZPump Fusion jsou boty, které to dokážou. My se teď zase nemůžeme dočkat, až je běžci obují, protože ten nový rozměr pohodlí ucítí okamžitě,“ říká Bill McInnis, vedoucí sekce Running Reeboku.

Revoluční inovace technologie Pump na ZPump Fusion je součástí globální mise značky Reebok. Ta chce změnit způsob, jak lidé nejen vnímají, ale hlavně prožívají fitness. Reebok v rámci nové kampaně odvážně vyzývá celý svět: „Be More Human“. Toto jedinečné prohlášení je ztělesněno i novým logem Reeboku – symbolem Delta.

„V Reeboku věříme, že díky aktivnímu životu se každý z nás může stát tím nejlepším, kým může být, a to v sociální, psychické i fyzické rovině,“ říká Matt O’Toole, prezident společnosti Reebok. „My produkujeme jen takové vybavení, které dokáže pocit lepšího já umocnit. Boty ZPump Fusion jsou toho zářným příkladem. Přizpůsobí se totiž nejen vaší noze, ale taky koncentraci. Jedině plně soustředěni můžete otestovat, co vaše tělo při běhání doopravdy dokáže, dotknout se vlastních limitů a nakonec prostě ‘Být More Human‘.“

This object requires Flash Player.

Boty Reebok ZPump Fusion jsou k dispozici od 10. března 2015 v síti prodejen A3 SPORT.

Určení: Silniční bota na 5 až 10 km
Hmotnost: 282 g (pánská velikost UK 8)
Drop: 8 mm
Cena: 3399,- Kč

Nerudný týpek

Tak tyhle boty, ty si teda rád podám!

O Reeboku

Reebok International Ltd., se sídlem v Cantonu, MA, USA, je přední světový designer, prodejce a distributor fitness a lifestyle obuvi, oblečení a vybavení. Amerikou inspirovaná globální značka Reebok je průkopníkem v oblasti sportovního zboží s bohatým a legendárním dědictvím. Reebok vyvíjí produkty, technologie a programy, které umožňují pohyb, a je odhodlaný doprovázet lidi na jejich cestě k naplnění jejich potenciálu. Reebok se spojuje se spotřebiteli, ať jsou kdekoli a jakkoli se rozhodnou zůstat fit – ať už je to posilování, běh, chůze, tanec, jóga nebo aerobik. Reebok Classics využívá dědictví značky a představuje kořeny značky na trhu sportovního lifestyle. Jako dceřiná společnost Adidas Group působí Reebok pod několika divizemi značky Reebok, Reebok-CCM Hockey a Sports Licenced. Reebok je výhradním dodavatelem konfekce CrossFit a CrossFit Games, oficiálním sponzorem Reebok Spartan Race; exkluzivním globálním dodavatelem konfekce UFC, a výhradním dodavatelem oblečení pro Les Mills. Pro více informací navštivte Reebok na www.reebok.com nebo sledujte aktuální novinky. Objevit Reebok můžete i na fb Rebok či Twitter Rebok.

This object requires Flash Player.

Technologie PUMP

Technologii Pump jsme rozjeli před 25 lety. Jde o unikátní a průkopnickou inovaci v obouvání, která posouvá možnosti běhu i v dnešní době. Už když jsme ji v roce 1989 představovali, bylo jasné, že jde o výrobek, který předběhne dobu a stane se nejen kultovním kouskem obuvi, ale taky samotným srdcem běhání. V roce 1989 byly boty ze sortimentu Pump určeny hlavně na basketbal, ale v devadesátých letech už jsme vytvářeli produkty hodící se i na tenis, běh nebo různé typy aerobiku. Postupné vylepšování technologie nakonec vyvrcholilo v takzvanou InstaPump Fury, tedy iteraci plné délky exoskeletu za pomocí pružícího měchýřku, který podporuje nohu a stal se základem evoluce ZPump Fusion v roce 2015.

bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 13904/13277×, 3 komentáře

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jan Josef | 22. 3. 2015 19.52 hod. | 78.80.66.xx
Nechtěl by jste pane Škorpile na toto téma napsat článek? Je to věc, o které se teď dost mezi běžci mluví. Já se zatím na pětiprstáky nechystám, ale chci zkusit začít chodit v přírodě bosky.

Jan Josef | 22. 3. 2015 13.49 hod. | 78.80.66.xx
Hodně běžců se začíná přiklánět k minimalistické obuvi, třeba i k pětiprsťákům, zvláště po přečtení knížek Zrození k běhu nebo Ti kteří utíkají pěšky.

fotoMiloš Škorpil: Ono je hezké, kolik běžců se začíná přiklánět k běhání v minimalistické obuvi, v pětiprsťácích či naboso, ale když si pak po běhu obují boty s podpatky (ani nemusí být vysoké), je to pro nohu horší než kdyby zůstali u klasických technických běžeckých bot a naučili se běhat a chodit přirozeně.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Běžecké boty

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků