logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Pokusný králík

Pokusný králík

Do nedávna jsem si myslel, že jsem docela normální člověk. V posledních dnech však zjišťuji, že jsem vlastně králík. Pokusný.

Všem známý Dr.M.Š. (Š=šílený, M=Moreau) na mě provádí pokus o změnu identity. Identitu každého člověka totiž kromě jeho jména, tváře a otisků prstů tvoří také styl jeho běhu. Tento šílený odborník shledal můj špičkový běžecký styl, tedy běh převážně přes špičku (který mám zažitý ze své sprinterské minulosti), nevhodným pro maraton.

obrázek
ŠPIČKOVÝ BĚŽECKÝ STYL – Dr. Š.M.. vás naučí, cokoliv si budete přát a ani si nevšimnete, že jste změnili identitu

Doktor M se rozhodl, že mi vnutí svůj ultramaratonský – tedy údajně efektivní – způsob provedení běžeckého kroku. Viděli jste to? Ve skutečnosti se vůbec nejedná o normální běh, ale o jakési šmrdlání či cupitání, zkrátka ultrašolíchání. Podle mě jde v jeho případě spíš o poloběh, a proto by měl mít místo bot polobotky!

I obávaný M.Š. dobře ví, že to má být přechod na styl nižší úrovně (těžiště), a že není tak jasné, zda se k tomu snížím. Snaží se mě proto různě uchlácholit a zmást. Například mi chce pro to tradiční pražské maratónské vedro navodit iluzi svěžího mořského vánku – doporučuje mi totiž baštit v průběhu závodu datle :).

To, že je teď pořád všude kluzko, spousta sněhu a zledovatělý povrch, je nepochybně taky jeho práce. Chce si můj kratší a nižší krok zřejmě vynutit. Že by mu jeho ruský kolega-veterán zapůjčil berlu mrazilku? A to ještě není všem jeho čarodějným praktikám konec: v minulých dnech na mě dokonce přivolal střevní chřipku, aby to „cupity-dupity“ se sevřenými půlkami bylo dokonalé!

Jenom doufám, že mi pak taky nebudou říkat Hurvajs. To už snad radši Jára. Budu se totiž inspirovat jógingem, tedy dokonale úsporným běžeckým stylem, díky němuž se (téměř) stal český génius Jára Cimrman vítězem maratonu na první novodobé olympiádě.

Nenechte se mýlit, že to celé je jen tak nějaký ledajaký pokus. Jde o hvězdný experiment! Kromě toho, že úspěch experimentu je ve hvězdách, sleduje totiž hvězdy experimentu a jeho průběh časopis Run.

Výsledkem změny jednoho stylu běhu na jiný bude možná nakonec styl paskvilní. (Připomínám, že ve většině sportů se při nezdaru neúspěšný trenér odvolává.) V tom případě budu místo maratonské Pasta party mít Pastyl party – několikrát si důkladně podám MŠ (malou štamprli) :).

Milan Kůtek (www.behsholemi.cz) foto
  • přečteno: 22415/21767×, 5 komentářů
Pokusný králík

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Moreau Šílený | 15. 2. 2010 8.52 hod. | 80.250.9.xxx
A dopr..., koukám, že i tady mně kolega Cimrman doběhl, teda předeběhl :-(

Libor a Petr Matouškovi | 15. 2. 2010 7.52 hod. | 195.113.182.xx
Před sobotním ranním během si říkáme: „Koukneme se ještě, co nového dnes Milan zase napsal". Posnídali, přečetli a vyrazili...
Při návratu naše zraky upoutala běžící postava. Zkoušíme to a voláme „Ahoj Králiku! Nazdáár Kráálííkůů!“ Stále nic… až oslovení „Čau Milane!“ zabralo. Mávli jsme na sebe a inženýr Králik (pardón Mgr., viz poznámka pod příspěvkem) hopkal svou cestou dál… My už domů – za ženama, dětičkama a druhou snídaní [:-)]
Jak vidno nová identita ještě není stoprocentní – hopká mu to pěkně, ale na oslovení zatím nereaguje… Přejeme pevné zdraví, silné a pěkné běhy (myšleno končetiny), kvalitní stravu a kulaté bobky!

POZNÁMKA:

Pařízek: Postavte se tady, já se schovám.
Vránová: Co je, ty nemáš klíče?
Pařízek: Paní Vránová, pojďte sem. Představte se jí.
Dalibor Vrána: Dobrý den, já jsem inženýr Králík.
Vránová: Co to děláš?
Dalibor Vrána: Jsem Králík.
Vránová: Jéžiš, to je hrozný. Takhle se ztřískat za bílýho dne, že se nestydíš!
(Dá Vránovi/Králíkovi facku.)
Dalibor Vrána: No dovolte!
Vránová: Děkuju vám, pane Pařízek, že jste ho přines.
Pařízek: Totiž, paní Vránová, to vůbec není váš muž.
Vránová: Já vím, je to Králík.
Pařízek: No!
Vránová: Z vás bude mít vaše paní taky radost.
synek: Tatínku!
Dalibor Vrána: To je hezký chlapeček. Jak se jmenuje?
Vránová: Podívejte se, já nemám na vaše klukoviny čas.

Vrchní, prchni! (1980)

12Honzade | 14. 2. 2010 23.25 hod. | 80.243.103.xx
No ja si kvuli tomu:) zacal pravidelne kupovat RUN:)! A ted vidim, ze vse je ciste ve Voldemortove carodejnickem umeni. To se to Milanovi beha, kdyz je kralik! I kdyz u me na chalupe diky silenejm myslivcum by to byl hodne rizikovej treningovej prevlek. Drzim palce, at te nikdo nepicne! :) 12:)

Milan Kůtek | 13. 2. 2010 8.01 hod. | 94.112.174.xx
Pomsta bývá zpravidla sladká, ale jak sami vidíte z obrázků, tahle je chlupatá a ušatá.
Tak abych byl ještě aspoň někomu užitečný, než jako zrůda opustím tento svět: budete-li chtít k nedělnímu obědu pečínku, nakupte hodně smetany a dejte mi vědět!

fotoMiloš Škorpil: Že ta změna identity může být až tak silná jsem netušil ani já. Jedu pro smetanu, slaninku a zeleninu na svíčkovou. Š.M., ostatně za půl hodiny mi bude králíček panáčkovat u dveří :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví41
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice109
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Vesměs má tak člověk motivaci k dalšímu tréninku a závodění. Já podobných hraničních časů mám více,…»
  • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků