logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

S gazelami o mnoho bohatší a pár centimetrů chudší

S gazelami o mnoho bohatší a pár centimetrů chudší

Díky projektu Woman´s Challenge jsem získala mnoho, a největší radost mám z nové běžecké rodiny. Stala jsem se součástí party úžasných holek, každá je jedinečná, s jedinečným příběhem, všechny ale milujeme běh. V čele naší tlupy utíká Miloš, ochotně odpovídá na naše dotazy, radí, trénuje, píše tréninkové plány a dává nám pořádně do těla.

Jo, když mi přišel první email s tréninkovým plánem, vypadalo to jako odpočinek a lážo plážo. Třicet minut? Tepovka 65%? Vypadalo to na rychlejší procházku, ale ani pomalý poklus na 65% nestačil. Copak není důležité hlavně upalovat, až se za patami práší? Avšak tyto nenápadné výzvy už mě připravily o 3 cm v pase a 2 cm přes boky, sice nemám modelkovské míry jako Lucka Křížková, která je také naše spolubojovnice a úžasný motivátor, ale bojuju k vysněné postavě dál, a úbytku si dokonce všimla už i kamarádka.

Milošovi oddaně věřím, střídám styly tréninku podle plánu, běhám, vyklusávám, posiluju a snažím se. Občas mě to samo sebou znervózní. V průběhu tréninku mě skolila laryngitida a vyfasovala jsem antibiotika. První dny jsem si myslela, že vyběhnu hned, jakmile zmizí teplota, bála jsem se, co se asi stane s kondicí, že trénink, který utekl, už těžko doženu. Ale zase tady byl Miloš, aby mě uklidnil, naordinoval mi lehounký rozběh, pomalý nástup až do plné nálože. Je skvělé vědět, že mi nic neuteče, že nemusím nic honit a dohánět, jenom chytat radost z pohybu.

V sobotu jsem byla s dětmi podpořit svého muže a holky z WCH na půlmaratonu, a i když jsem neběžela, bylo to úžasné a cítila jsem se součástí toho všeho. Hodinu před startem se to kolem Rudolfína hemžilo usměvavými běžci i fanoušky, potkávala jsem naše holky, které běžely závod. Byly nervózní a natěšené zároveň.

Samotný start mě dojal snad víc, než kdybych běžela sama. Tlukot srdce. Odpočítávání. Vltava. Děti na vozíčku, které díky dobrovolníkům mohly taky zažít atmosféru závodu. Krásný slunečný den se opravdu vydařil, fandila jsme s dětmi – Sofinkou a Danečkem, a pod svá křídla jsem si vzala i Terezku a dvojčátka od Simči Vlašimské (vítězce WCH 2013), která naprosto s přehledem zvládla po porodu dlouhou trať s úsměvem a výborným časem. Manžel si závod také užil a dokonce trhl osobní rekord na 21,5 km, jsme na něj moc pyšní a oslava byla namístě:-).

Už se nemůžu dočkat na moji partu, se kterou běžím štafetu na maratonu, mém prvním letošním závodu. Užijeme si to ve velkém a tuším, že i slzička dojetí ukápne. Všechny poběžíme v běžecké uniformě, kterou jsme dostaly od sponzorů na posledním setkání, a nejen díky tomuto jsme, troufám si říct, skvělá parta.

Jaké jsou další novinky z mého běhu životem? Po 5,5 letech jsem opět nastoupila do pracovního procesu. Velká změna to nebyla, už při mateřské a rodičovské jsem studovala vysokou školu a pracovala, a zatím to je fajn. Užívám si toho, že v klidu pracuji a nemusím být ve střehu, co ty moje milované blešky provádějí. Vracím se za nimi už po poledni, užíváme krásné jarní dny, jezdíme na koloběžkách, kolech, běháme a máme o ty chvíle odloučení větší radost, že se máme.

Dnes mě čeká InBody a zátěžový test v Palestře, kde se o sobě dozvím jistě spoustu zajímavých věcí… ale o tom až zase příště!

Šárka Grygarová foto
  • přečteno: 2596/2503×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků