logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kašlu na studie, běhám dál, ať se vidí, kde je pravda

Kašlu na studie, běhám dál, ať se vidí, kde je pravda

Říká se, že tělo má jít do hrobu zhuntovaný, tak tohle bude nyní mým mottem. Prostě jsem po zveřejnění studie, která jasně prokázala, že běhaní je škodlivé, a že po něm člověk blbne, nejdřív zpanikařil a měl za to, že bude nejlepší, když s běháním seknu. Zkuste ale celoživotního kuřáka, pijana nebo feťáka zbavit jeho drogy. Je to marný, je to marný, je to marný. Zrovna tak se ukázalo marným, abych přestal běhat.

A mám k tomu i další důvod a sice ten, že pokud jsem si už celoživotním běháním své zdraví natolik zničil, tak bude nejlepší běhat dál, abych tak dlouho netrpěl. No a pokud se ukáže, za ta studie byla jen kachna, nebo někým, komu vadí běžecký boom, dobře zaplacená, a já své další běhání přežiju a dožiji se stovky, tak bude nad slunce jasnější, že nejsem až takový bloud, jak teď vypadám.

Popravdě, vypadám hrozně. Včera jsem se podíval po dvou dnech neběhání do zrcadla a úplně jsem se zhrozil, co za nerudnýho týpka na mě zírá. I to mě přimělo k tomu, změnit svoje rozhodnutí a to tak, že se raději uběhám k smrti, než abych do konce života musel koukat na ten ksicht.

Taky jsem během těch dvou dnů zjistil, že přestat ze dne na den běhat je stejně těžký, jako přestat ze dne na den kouřit, společně s Markem Twainem jsem to zkusil totiž víc než tisíckrát, než jsem přišel jak na to, a sice jet do Zakopaného a tam zakopat poslední krabičku cigaret.

Když jsem si při pokusu přestat běhat na tuhle příhodu vzpomněl, uvědomil jsem si, že zakopat krabičku cigaret bylo poměrně jednoduché, ale že s Milošem to tak jednoduché nebude. Taky pravda jsem si při té příležitosti vzpomněl na různé hororové záběry, jak zakopali ještě živého „nebožtíka“, a co si pak užíval. Takže jsem si řekl, že zatím Miloše zakopávat nebudu, a že když jsem dal tisíc šancí cigaretám, dám je i běhajícímu Milošovi. Takže kdo se těšil, že na něj konečně přestanu odevšad vybíhat, tak si bude muset ještě nějakou chvíli počkat, anebo taky ne – to záleží na pravdivosti a serióznosti oné studie.

No a tím bych skončil, protože dnes mě společně se stejně postiženými kamarády čeká velikonoční běh z Karlových Varů do Chebu, na který se moc těším, i proto, že mě po něm budou pořádně bolet nohy a budu rád, když si pak na chvíli lehnu a nebudu dělat vůbec, ale vůbec nic, jen čumět do stropu a nechat honit hlavou myšlenky, jak mi mohlo být dobře, kdybych s těmi šílenci nikam neběžel, že by mě tak maximálně bolela záda, a hlava, a pajšl, a…, no prostě jako každýho normálního člověka.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Blanka | 22. 4. 2015 21.13 hod. | 212.4.142.xx
Ano tak to je.I kdyź jsem proti Milošovi břídil,když si naordinuju den volna,mám přesné stejné pocity.Jen v zrcadle je horši ksicht než vidí on.Ať mé bolí kdeco z běhu,ne z ležení.Jen tak jsme šťastní.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice98
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků