logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kašlu na studie, běhám dál, ať se vidí, kde je pravda

Kašlu na studie, běhám dál, ať se vidí, kde je pravda

Říká se, že tělo má jít do hrobu zhuntovaný, tak tohle bude nyní mým mottem. Prostě jsem po zveřejnění studie, která jasně prokázala, že běhaní je škodlivé, a že po něm člověk blbne, nejdřív zpanikařil a měl za to, že bude nejlepší, když s běháním seknu. Zkuste ale celoživotního kuřáka, pijana nebo feťáka zbavit jeho drogy. Je to marný, je to marný, je to marný. Zrovna tak se ukázalo marným, abych přestal běhat.

A mám k tomu i další důvod a sice ten, že pokud jsem si už celoživotním běháním své zdraví natolik zničil, tak bude nejlepší běhat dál, abych tak dlouho netrpěl. No a pokud se ukáže, za ta studie byla jen kachna, nebo někým, komu vadí běžecký boom, dobře zaplacená, a já své další běhání přežiju a dožiji se stovky, tak bude nad slunce jasnější, že nejsem až takový bloud, jak teď vypadám.

Popravdě, vypadám hrozně. Včera jsem se podíval po dvou dnech neběhání do zrcadla a úplně jsem se zhrozil, co za nerudnýho týpka na mě zírá. I to mě přimělo k tomu, změnit svoje rozhodnutí a to tak, že se raději uběhám k smrti, než abych do konce života musel koukat na ten ksicht.

Taky jsem během těch dvou dnů zjistil, že přestat ze dne na den běhat je stejně těžký, jako přestat ze dne na den kouřit, společně s Markem Twainem jsem to zkusil totiž víc než tisíckrát, než jsem přišel jak na to, a sice jet do Zakopaného a tam zakopat poslední krabičku cigaret.

Když jsem si při pokusu přestat běhat na tuhle příhodu vzpomněl, uvědomil jsem si, že zakopat krabičku cigaret bylo poměrně jednoduché, ale že s Milošem to tak jednoduché nebude. Taky pravda jsem si při té příležitosti vzpomněl na různé hororové záběry, jak zakopali ještě živého „nebožtíka“, a co si pak užíval. Takže jsem si řekl, že zatím Miloše zakopávat nebudu, a že když jsem dal tisíc šancí cigaretám, dám je i běhajícímu Milošovi. Takže kdo se těšil, že na něj konečně přestanu odevšad vybíhat, tak si bude muset ještě nějakou chvíli počkat, anebo taky ne – to záleží na pravdivosti a serióznosti oné studie.

No a tím bych skončil, protože dnes mě společně se stejně postiženými kamarády čeká velikonoční běh z Karlových Varů do Chebu, na který se moc těším, i proto, že mě po něm budou pořádně bolet nohy a budu rád, když si pak na chvíli lehnu a nebudu dělat vůbec, ale vůbec nic, jen čumět do stropu a nechat honit hlavou myšlenky, jak mi mohlo být dobře, kdybych s těmi šílenci nikam neběžel, že by mě tak maximálně bolela záda, a hlava, a pajšl, a…, no prostě jako každýho normálního člověka.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Blanka | 22. 4. 2015 21.13 hod. | 212.4.142.xx
Ano tak to je.I kdyź jsem proti Milošovi břídil,když si naordinuju den volna,mám přesné stejné pocity.Jen v zrcadle je horši ksicht než vidí on.Ať mé bolí kdeco z běhu,ne z ležení.Jen tak jsme šťastní.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics119
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno51
Newton5
NB21
Nike54
Salming345
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers7
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce45
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků