logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jsem požitkářka

Jsem požitkářka

Narodila jsem se do spokojené rodiny plné respektu, pochopení a podpory. Mohla jsem si tak už od útlého věku užívat svět všemi smysly a netrápit se problémy mých vrstevníků. Škola mi šla vždycky snadno a měla jsem čas na spoustu dalších aktivit. S postupem času množství aktivit ubývalo, ale o to více jsem se snažila vyzkoušet a zažít ty nové a nevšední. Mí přátelé by možná řekli, že jsem velké dítě a já s nimi souhlasím. Myslím si, že je škoda alespoň trochu dítětem nezůstat i přes všechny starosti, které nás dospělé sužují.

Veronika v kouli

Jsem požitkářka a dokud budu moci, chci vše kolem sebe vnímat naplno. Mám méně volného času než bych si přála, ale volno si dokáži pořádně užít. Miluji vanu plnou horké voňavé napěněné vody, dobré červené víno, kvalitní čokoládu, dobrou hudbu, vážnou, ale i rockovou, miluji něhu a také okamžiky, které mi přináší běh – krásy přírody, když vychází nebo zapadá slunce, vůni lesa a čerstvý vítr, dokonce mám radost, i když prší a já mohu protančit mezi kapkami deště.

Veronika hraje curling

Když běžím, někdy se sama sebe ptám, proč to vlastně dělám. Co mi běh dává a co mi možná i bere? Dává mi určitě svobodu, možnost se rozhodnout, kdy a kam poběžím. Dává mi možnost být chvíli sama se sebou, tiše přemýšlet a tak trochu snít. Jaké by to bylo běžet ještě dál, být ještě rychlejší, volnější... létat? Mám pak chuť překonávat sama sebe, překážky, které mi život staví do cesty. A co mi bere? Občas mi bere sílu, protože běhám, když si nevím s něčím rady, jsem naštavaná nebo nešťastná, když jsem unavená. Pak mohu i 16 hodin v kuse spát a mám trochu výčitky, co všechno jsem mohla stihnout.

Veronika coby skialpinistka

Celý život také závodím, nemusím mít nutně soupeře, dokáži závodit i sama proti sobě. Někdy si dávám nereálné cíle a pak jsem zklamaná, když jich nedosáhnu, na druhou stranu mě nutí vytrvat a pořád se zlepšovat. V loňském roce jsem se přihlásila na terénní kvadriatlon Pilsenman – trať pro ženy má 600 m plavání, 6 km na kajaku, 42 km na horském kole a 7 km terénního běhu. Až do závodu jsem nikdy na kajaku nejela. Říkala jsem si, že jen musím rychle pádlovat a snažit se jet rovně. Nejtěžší bylo ale do kajaku nasednout a nepřevrátit se. Sáhla jsem si na dno, ale těch téměř 6 hodin jsem si skvěle užila.

Veronika předvádí lehkost bytí

Při tréninku na maraton zažívám podobné chvíle. Plní se mi mé sny o tom, že běžím a běžím, nemusím na nic myslet, jsem jen já, tlukot mého srdce, zvuky přírody, vítr kolem uší... běžím a nevnímám bolest, naopak vnímám energii, pocit, že můžu vše...

Děkuji, že jsem dostala příležitost být mezi patnáctkou vyvolených, stejně šílených a skvělých gazel a užít si podporu profesionálního týmu. Děkuji Milošovi za cenné rady, holkám za to, že umí tak parádně podpořit. I když se známe teprve chvíli, jsme skvělý tým a věřím, že nejen pro tento rok.

Veronika Zborníková foto
  • přečteno: 3676/3549×, 2 komentáře
Jsem požitkářka Jsem požitkářka Jsem požitkářka Jsem požitkářka

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Téra | 15. 4. 2015 0.52 hod. | 185.14.234.xx
Holky jako ty mě pěkně štvou! Chytrý kočky a ještě s nadáním na sport. Jsi ďábel :)

Simona Vlašimská | 8. 4. 2015 13.47 hod. | 37.48.46.xxx
Veru, jsi skvěle šílená ;-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas95
Asics133
Brooks19
Inov-856
Icebug5
Hoka One24
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike61
Salming366
Salomon42
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků