logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Co to se mnou je? Aneb sebepoznávání v běhu

Co to se mnou je? Aneb sebepoznávání v běhu

Před 14 dny jsem dostala horečku na 7 dní, v těchto dnech jsem mimo jiné měla jednodenní rýmu, jednodenní angínu (velká bolest na mandlích). Děly se zajímavé věci, přicházelo plno šokových zpráv. Nemocná nebývám naštěstí vůbec. Tuto horečku beru spíše jako formu detoxu než nemoc. Zvládla jsem ji s vodou, citronem a hladovkou.

Celou dobu jsem byla úplně bez energie a na cestu na WC jsem se přemlouvala i hodinu, o běhu jsem nebyla schopna ani přemýšlet. A teď? Po horečce jsem zkusmo vyběhla 4 km a šlo to – docela. Druhý den stejný pokus, zase 4 km, ale už ne tak lehce. Po 4 dnech, kdy jsem nestihla vyběhnout (pracovní resty), jsem vyběhla, ale nešlo to. Vždy s bídou 4 km, funění, hrůza. Přišlo mi, že kondice, kterou jsem si za ty necelé 4 měsíce vybudovala,

je úplně pryč. Panika. Jedna horečka a vše je pryč. Před tím jsem viděla, jak mi to jde stále lépe, a s radostí.

Na facebooku jsem četla, že Miloš Škorpil běží dnes 56 km v tomto aprílovém počasí. Pro mě motivační zpráva, těšila jsem se, jak po práci vyběhnu, trasu v hlavě, i počasí bylo fajn. A než jsem šla domů, opět začal apríl. Podařilo se mi vyběhnout mezi 2 sněhovými přeháňkami dokonce s trochou sluníčka.

Jak tak běžím a funím si, zpozoruji, že mé myšlenky (aniž by se mě zeptaly) si začínají v hlavě sumírovat email Milošovi, aby mi pomohl, že mi to nejde, kde dělám chybu a podobně. Zjistila jsem, že se docela lituju a nemám proč, můžu běžet, jsem zdravá...

Jen momentálně mi to nejde, asi potřebuji zase od začátku, nedá se nic dělat. Ono, když začneš sportovat až před padesátkou, tak se není čemu divit. Nakonec o co jde? Běhat můžu a hlavně chci. Zátopek už ze mě nebude, ale to mě nikdy ani nenapadlo:-).

Potkávám příjemnou paní se psem, se kterou se trochu známe. Prohodíme pár slov a hned je veseleji. Dobrá nálada, cítím se skvěle, pár slov a pro mě pozitivní energie. Běhám, hurá...

A tak jsem si řekla dost, co to dělám? Žádné litování – a rozběhla jsem se na další cestu, jakmile jsem doběhla k brance, dívám se, 5,6 km. Super, říkám si, Škorpil 56 a já desetinu. No to není špatné, já běhám ani ne 4 měsíce a on od kočárku!

A ten pocit, když se osprchuji, skvělá nálada, plno energie! Už mi ani nevadí, že před horečkou jsem uběhla dvakrát i 10 km a teď radost za 5 km. Mám radost, že jsem to nevzdala a že běhám. Překvapuje mě, že se pokaždé těším na další běh,

abych zjistila, že je to hrozné, těžké, že dnes to fakt nejde. Nakonec ale musím uznat, skvělý

pocit, že jsem to dala a že jsem dobrá, běhám už 4 měsíce, hurá, fakt běhám! A o den později, po článku, který čeká v PC, jsem uběhla 8,3 km a hned další 10,2 km a navíc s

radostí!

Veronika Mikušková foto
  • přečteno: 3728/3560×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

momina | 18. 4. 2015 20.58 hod. | 185.22.125.xxx
...co je motivace k běhu? ...výkon či pocit ? Dosažení hmatatelného, jasného či něčeho krásného plnnnnnnného v nás,... štěstí, radost ,... že najednou jen tak jsme?...vsázím na "srdce",..."řídící orgán", nejen v běhu...at uběhnu 4km či 20km, pokud přijde ten okamžik probuzeného nitra v nás, je to úplně, ale úplně "šumák"...krásných běhoneběho dnů všem...

Téra | 15. 4. 2015 0.50 hod. | 185.14.234.xx
Ahoj Verčo,
prima pozitivní článek. Ani nevíš jak mě to pohání. Měj se krásně a brzo na viděnou! :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas96
Asics133
Brooks19
Inov-858
Icebug5
Hoka One24
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike61
Salming371
Salomon42
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON7

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků