logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Co to se mnou je? Aneb sebepoznávání v běhu

Co to se mnou je? Aneb sebepoznávání v běhu

Před 14 dny jsem dostala horečku na 7 dní, v těchto dnech jsem mimo jiné měla jednodenní rýmu, jednodenní angínu (velká bolest na mandlích). Děly se zajímavé věci, přicházelo plno šokových zpráv. Nemocná nebývám naštěstí vůbec. Tuto horečku beru spíše jako formu detoxu než nemoc. Zvládla jsem ji s vodou, citronem a hladovkou.

Celou dobu jsem byla úplně bez energie a na cestu na WC jsem se přemlouvala i hodinu, o běhu jsem nebyla schopna ani přemýšlet. A teď? Po horečce jsem zkusmo vyběhla 4 km a šlo to – docela. Druhý den stejný pokus, zase 4 km, ale už ne tak lehce. Po 4 dnech, kdy jsem nestihla vyběhnout (pracovní resty), jsem vyběhla, ale nešlo to. Vždy s bídou 4 km, funění, hrůza. Přišlo mi, že kondice, kterou jsem si za ty necelé 4 měsíce vybudovala,

je úplně pryč. Panika. Jedna horečka a vše je pryč. Před tím jsem viděla, jak mi to jde stále lépe, a s radostí.

Na facebooku jsem četla, že Miloš Škorpil běží dnes 56 km v tomto aprílovém počasí. Pro mě motivační zpráva, těšila jsem se, jak po práci vyběhnu, trasu v hlavě, i počasí bylo fajn. A než jsem šla domů, opět začal apríl. Podařilo se mi vyběhnout mezi 2 sněhovými přeháňkami dokonce s trochou sluníčka.

Jak tak běžím a funím si, zpozoruji, že mé myšlenky (aniž by se mě zeptaly) si začínají v hlavě sumírovat email Milošovi, aby mi pomohl, že mi to nejde, kde dělám chybu a podobně. Zjistila jsem, že se docela lituju a nemám proč, můžu běžet, jsem zdravá...

Jen momentálně mi to nejde, asi potřebuji zase od začátku, nedá se nic dělat. Ono, když začneš sportovat až před padesátkou, tak se není čemu divit. Nakonec o co jde? Běhat můžu a hlavně chci. Zátopek už ze mě nebude, ale to mě nikdy ani nenapadlo:-).

Potkávám příjemnou paní se psem, se kterou se trochu známe. Prohodíme pár slov a hned je veseleji. Dobrá nálada, cítím se skvěle, pár slov a pro mě pozitivní energie. Běhám, hurá...

A tak jsem si řekla dost, co to dělám? Žádné litování – a rozběhla jsem se na další cestu, jakmile jsem doběhla k brance, dívám se, 5,6 km. Super, říkám si, Škorpil 56 a já desetinu. No to není špatné, já běhám ani ne 4 měsíce a on od kočárku!

A ten pocit, když se osprchuji, skvělá nálada, plno energie! Už mi ani nevadí, že před horečkou jsem uběhla dvakrát i 10 km a teď radost za 5 km. Mám radost, že jsem to nevzdala a že běhám. Překvapuje mě, že se pokaždé těším na další běh,

abych zjistila, že je to hrozné, těžké, že dnes to fakt nejde. Nakonec ale musím uznat, skvělý

pocit, že jsem to dala a že jsem dobrá, běhám už 4 měsíce, hurá, fakt běhám! A o den později, po článku, který čeká v PC, jsem uběhla 8,3 km a hned další 10,2 km a navíc s

radostí!

Veronika Mikušková foto
  • přečteno: 3568/3400×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

momina | 18. 4. 2015 20.58 hod. | 185.22.125.xxx
...co je motivace k běhu? ...výkon či pocit ? Dosažení hmatatelného, jasného či něčeho krásného plnnnnnnného v nás,... štěstí, radost ,... že najednou jen tak jsme?...vsázím na "srdce",..."řídící orgán", nejen v běhu...at uběhnu 4km či 20km, pokud přijde ten okamžik probuzeného nitra v nás, je to úplně, ale úplně "šumák"...krásných běhoneběho dnů všem...

Téra | 15. 4. 2015 0.50 hod. | 185.14.234.xx
Ahoj Verčo,
prima pozitivní článek. Ani nevíš jak mě to pohání. Měj se krásně a brzo na viděnou! :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu5
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků