logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Co to se mnou je? Aneb sebepoznávání v běhu

Co to se mnou je? Aneb sebepoznávání v běhu

Před 14 dny jsem dostala horečku na 7 dní, v těchto dnech jsem mimo jiné měla jednodenní rýmu, jednodenní angínu (velká bolest na mandlích). Děly se zajímavé věci, přicházelo plno šokových zpráv. Nemocná nebývám naštěstí vůbec. Tuto horečku beru spíše jako formu detoxu než nemoc. Zvládla jsem ji s vodou, citronem a hladovkou.

Celou dobu jsem byla úplně bez energie a na cestu na WC jsem se přemlouvala i hodinu, o běhu jsem nebyla schopna ani přemýšlet. A teď? Po horečce jsem zkusmo vyběhla 4 km a šlo to – docela. Druhý den stejný pokus, zase 4 km, ale už ne tak lehce. Po 4 dnech, kdy jsem nestihla vyběhnout (pracovní resty), jsem vyběhla, ale nešlo to. Vždy s bídou 4 km, funění, hrůza. Přišlo mi, že kondice, kterou jsem si za ty necelé 4 měsíce vybudovala,

je úplně pryč. Panika. Jedna horečka a vše je pryč. Před tím jsem viděla, jak mi to jde stále lépe, a s radostí.

Na facebooku jsem četla, že Miloš Škorpil běží dnes 56 km v tomto aprílovém počasí. Pro mě motivační zpráva, těšila jsem se, jak po práci vyběhnu, trasu v hlavě, i počasí bylo fajn. A než jsem šla domů, opět začal apríl. Podařilo se mi vyběhnout mezi 2 sněhovými přeháňkami dokonce s trochou sluníčka.

Jak tak běžím a funím si, zpozoruji, že mé myšlenky (aniž by se mě zeptaly) si začínají v hlavě sumírovat email Milošovi, aby mi pomohl, že mi to nejde, kde dělám chybu a podobně. Zjistila jsem, že se docela lituju a nemám proč, můžu běžet, jsem zdravá...

Jen momentálně mi to nejde, asi potřebuji zase od začátku, nedá se nic dělat. Ono, když začneš sportovat až před padesátkou, tak se není čemu divit. Nakonec o co jde? Běhat můžu a hlavně chci. Zátopek už ze mě nebude, ale to mě nikdy ani nenapadlo:-).

Potkávám příjemnou paní se psem, se kterou se trochu známe. Prohodíme pár slov a hned je veseleji. Dobrá nálada, cítím se skvěle, pár slov a pro mě pozitivní energie. Běhám, hurá...

A tak jsem si řekla dost, co to dělám? Žádné litování – a rozběhla jsem se na další cestu, jakmile jsem doběhla k brance, dívám se, 5,6 km. Super, říkám si, Škorpil 56 a já desetinu. No to není špatné, já běhám ani ne 4 měsíce a on od kočárku!

A ten pocit, když se osprchuji, skvělá nálada, plno energie! Už mi ani nevadí, že před horečkou jsem uběhla dvakrát i 10 km a teď radost za 5 km. Mám radost, že jsem to nevzdala a že běhám. Překvapuje mě, že se pokaždé těším na další běh,

abych zjistila, že je to hrozné, těžké, že dnes to fakt nejde. Nakonec ale musím uznat, skvělý

pocit, že jsem to dala a že jsem dobrá, běhám už 4 měsíce, hurá, fakt běhám! A o den později, po článku, který čeká v PC, jsem uběhla 8,3 km a hned další 10,2 km a navíc s

radostí!

Veronika Mikušková foto
  • přečteno: 3281/3113×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

momina | 18. 4. 2015 20.58 hod. | 185.22.125.xxx
...co je motivace k běhu? ...výkon či pocit ? Dosažení hmatatelného, jasného či něčeho krásného plnnnnnnného v nás,... štěstí, radost ,... že najednou jen tak jsme?...vsázím na "srdce",..."řídící orgán", nejen v běhu...at uběhnu 4km či 20km, pokud přijde ten okamžik probuzeného nitra v nás, je to úplně, ale úplně "šumák"...krásných běhoneběho dnů všem...

Téra | 15. 4. 2015 0.50 hod. | 185.14.234.xx
Ahoj Verčo,
prima pozitivní článek. Ani nevíš jak mě to pohání. Měj se krásně a brzo na viděnou! :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj Miloši , Prosímtě jak bych toto měla běhat ,když nemam hodinky ? Děkuji za odpověd :-) »
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Dobrý den, může se běhat u tohoto zranění,nebo je lepší dát pauzu a jen cvičit ty cviky? Děkuji za…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků