logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Boxerská legenda v maratonském zápase na podporu SVĚTLA PRO SVĚT

Boxerská legenda v maratonském zápase na podporu SVĚTLA PRO SVĚT

Lukáš Konečný, jeden s našich nejúspěšnějších boxerů, se rozhodl podpořit neziskovou organizaci SVĚTLO PRO SVĚT, pro kterou poprvé zdolá maratonský zápas na 42 kilometrové trase. Sám kvůli zdravotním potížím s očima zvažoval konec kariéry, proto chce svým během zviditelnit a pomoci naplnit projekty SVĚTLA PRO SVĚT na léčbu očí v rozvojových zemích, jež dokáží potřebným vrátit zrak.

Lukáš Konečný – jeden z našich nejúspěšnějších profesionálních boxerů v historii s bilancí padesáti výher proti pěti porážkám, mistr světa organizace WBO v lehké střední váze z roku 2012, poběží 3. května spolu s dalšími sportovci registrovanými přes SVĚTLO PRO SVĚT maratonskou trasu ulicemi Prahy, aby podpořil projekty na operace očí pro nevidomé lidi v nejchudších zemích Afriky. Každý běžec zaplatí jednu operaci, která vrátí jednomu člověku zpátky zrak. Zrovna Lukáš Konečný dobře poznal, co pro člověka znamená, pokud musí kvůli očím zvažovat konec velmi úspěšné kariéry: Vrcholový sport přináší řadu zdravotních komplikací. Právě mne potkaly problémy se zrakem, měl jsem rozostřené vidění, což je v mé branži dost velký hendikep. Zvláště tehdy, když bojujete o titul mistra světa, kde rozhodují zlomky vteřin. Prošel jsem mnoho vyšetření na klinikách v České republice i Německu, ale teprve na klinice Lexum v Brně mi zjistili, kde je problém. Kliniku Lexum zakládal profesor Martin Filipec, který stál u zrodu i SVĚTLA PRO SVĚT, přiznává bývalý profesionální boxer Lukáš Konečný.

Lidé si uvědomují, jak jsou pro ně oči důležité, většinou až ve chvílích, kdy je potkají nějaké potíže. V zemích, kde pomáháme, postihnou komplikace s očima vinou nedostatečné zdravotní péče mnohonásobně více lidí, včetně dětí. My díky našim projektům dokážeme operovat v Africe šedý zákal a tím jim vrátit zrak již za 800 korun, popisuje Čestmír Hrdinka, výkonný ředitel SVĚTLA PRO SVĚT: Každý sportovec, který se může přes SVĚTLO PRO SVĚT ještě posledních několik dnů registrovat na Volkswagen Maraton Praha, zaplatí operaci jednomu nevidomému člověku, díky které znovu uvidí, a to už je dobrý důvod běžet, uzavírá Čestmír Hrdinka.

Poslední registrace na Volkswagen Maraton Praha jsou možné prostřednictvím webu SVĚTLA PRO SVĚT.

SVĚTLO PRO SVĚT je nevládní organizace, součást mezinárodní konfederace LIGHT FOR THE WORLD, která podporuje nevidomé, zrakově i jinak postižené lidi z rozvojových oblastí. Na světě žije 39 miliónů nevidomých, 90 procent z nich žije v ekonomicky slabých regionech. Vinou nedostatečné zdravotní péče zůstávají nevidomí i ti, jejich slepota by se dala léčit či operativně odstranit. Až 80 procentům nevidomých v rozvojovém světě je možno navrátit zrak. Odstranění šedého zákalu v Africe stojí na rozdíl od ČR pouhých 800 korun. SVĚTLO PRO SVĚT podporuje zlepšení oční péče v nejchudších zemích Afriky, jako je Etiopie, Rwanda, Burkina Faso.

Lukáš Konečný je přední český boxer, který dosáhl významných úspěchů jak v amatérském, tak i profesionálním ringu. Vloni ukončil kariéru po zápase o titul mistra světa ve střední váze. V letech 1997 a 1999 vybojoval na mistrovství světa dvě bronzové medaile, v roce 2010 získal titul evropského šampiona organizace EBU v lehké střední váze, který v prosinci 2010 obhájil. V letech 2006 a 2011 obdržel dvakrát titul interkontinentálního mistra organizace WBO. V roce 2006 se stal také interkontinentálním mistrem IBF. Jedním z jeho nejdůležitějších utkání byl v roce 2008 souboj o titul mistra světa WBO v lehké střední váze, kde v těsném boji podlehl. V roce 2012 se stal mistrem světa organizace WBO v lehké střední váze. V roce 2013 získal evropský titul ve střední váze. 19. dubna 2014 Lukáš Konečný oficiálně pověsil rukavice na hřebík po porážce v duelu o profesionálního mistra světa, ukončení profesionální kariéry avizoval dlouho dopředu. (zdroj: Wikipedie)

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 3074/2919×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků