logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem

Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem

Před dvěma lety běžel Miloš Škorpil charitativní běh z Aše do Košic. Nabízel, že se k němu můžou po celé trase přidávat podporovatelé a zaběhnout si libovolný počet kilometrů pro dobrou věc. Bohužel musel po 4 dnech odstoupit ze zdravotních důvodů, ale jeho podporovatelé se nenechali odradit a celou vzdálenost doběhli štafetovým způsobem, a v Košicích zaběhli maraton ve žlutých vestičkách – symbolu akce. Miloš byl sám překvapen vlnou, kterou vyvolal a v srdcích všech, kteří se zúčastnili, zůstala akce hluboko zapsaná.

V Čechách se běžci přidávali ochotně a spontánně, na Slovensku se atmosféra zdála zpočátku být méně aktivní a emotivní. Ovšem hned za hranicemi se objevil Roman Minarovič, dovedl českou štafetu do místa další předávky a v následujících dnech naběhal rekordní počet kilometrů.

Celé to bylo trochu bláznivé, ale běžci to dokázali. V posledním úseku jsme se seznámili s nenápadným, pozitivním mužem – Belo Spišákem. Dva roky česko – slovenského přátelství, kdy například 48 českých běžců jelo na maraton do Košic a věděli, že je čekají přátelé. A tři běžci z Košic přijeli do Františkových Lázní na charitativní 24hodinovku. Stali se z nás dobroběžci a vzdálenosti již neměříme na kilometry, ale srdcem.

Dejme chvíli slovo Vojtovi Spišákovi, kterého všichni známe jako Bela:

Miloša a jeho Bežeckú školu registrujem už "nejaký ten piatok". Články z jeho webovej stánky čítam veľmi rád a sú pre mňa mnohokrát cennou inšpiráciou. Podobne to bolo aj s Milošovou štafetou, ktorá bola prvotným impulzom k prebehnutiu Československa. Keďže som federálne dieťa, vždy budem srdcom Čechoslovák a Českú republiku považujem stále za svoj domov (okrem prípadov, keď proti vám hráme hokej alebo futbal) a preto som neváhal minulý rok precestovať celé Československo, aby som si odbehol svoju prvú 24 hodinovku vo Františkovych Lázních. Tam som Miloša stretol aj osobne a napriek tomu, že je to veľký bežec, je to mimoriadne skromný člověk.

Běhat se dá různě. Rychle, daleko, na pohodu anebo lze vše propojit a rozdávat radost a propojovat lidi. Myšlenka charitativního běhu tak, jak jsme se ji naučili od Miloše Škorpila, nadchnula Bela natolik, že začal hledat podporovatele svého, trochu šíleného, nápadu.

Našel komunitu Active Life v Košicích, která dala dohromady tým lidí a umožnila Belovi splnit sen. Chtěl původně postavit štafetu předávanou z města do města, ale nakonec se rozhodnul proběhnout celou naší česko – slovenskou zemi sám a uběhnout 700 km pro děti. Běží se svým kamarádem Romanem Minarovičem, skvělým ultramaratoncem. Nyní jsou již v Čechách, v úterý běží z Mohelnice do Litomyšle. Do Prahy doběhnou 1. května 2015 a po jednodenním odpočinku odběhnou Volkswagen maraton Praha.

My všichni mu můžeme pomoci. Jak? Různě. Jednak s ním můžeme kousek běžet. To, kde se zrovna pohybuje, se dozvíme z fotografií na

Belo má náramek s GPS, sledovat ho tedy můžete zde

Hlavním cílem běhu je pomoc autistickým dětem na Slovensku. Přispívat lze i z Čech na účet u Slovenské sporiteľny a.s., KošiceIBAN: SK37 0900 0000 0050 6414 3812 SWIFT: GIBASKBX

V Čechách můžeme přispívat na dva různé účty. Jedná se o sbírky na dvě malé holčičky, informace naleznete zde, vždy prosím uvádějte do poznámky „Belo“:

www.rebecinakridla.cz

Stelinka – život s rett syndromem

Slovenská sporiteľna a.s., Košice IBAN: SK37 0900 0000 0050 6414 3812 SWIFT: GIBASKBX

start v KošicíchBelo na trati z Košic do PrahyBelo a Roman na trati z Košic do PrahyPodpora na tratiPodpora na tratiRoman a BeloPřed hranicemiOlomoucV Olomouci s Alešem a spol Belo pozor běží za tebou Aleš

S Belom a Romanom jsem denně na cestě, i když „jen" v duchu. Držím jim palce, aby vše zvládli a překonali všechny překážky, které před ně jejich nelehká cesta postaví (a že se snaží) a těším se, až se s nimi obejmu na startu Volkswagen maratonu Praha a pokud mi neutečou, tak bude pro mě ctí, s nimi běžet jejich bonusovou etapu. Miloš

Jitka Dohnalová foto
  • přečteno: 7893/7422×
Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem Belo běží pro děti aneb Milošův žák dobroběžcem

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků