logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak si vybrat ze stále širší nabídky běžeckých závodů, běžeckých bot různých značek, běžeckých obchodů

Jak si vybrat ze stále širší nabídky běžeckých závodů, běžeckých bot různých značek, běžeckých obchodů

Běžecké závody, ba přímo běžecké seriály, rostou jak houby po dešti, což je moc dobře, protože čím širší nabídka bude, tím více se budou muset pořadatelé (budou-li chtít na své akce nalákat účastníky) otáčet a nabízet kromě perfektní organizace za přijatelnou cenu i něco navíc – a sice srdce. Prostě budou muset ukázat, že jim nejde jen o business, že jim jde i o běh, ale hlavně – že jim jde o člověka. Ne proto, aby z něj vyrazili nějakou korunu a poté ještě za něj nějakou od sponzora závodu. Prostě budou muset ukázat lidskost, nabídnout kromě organizace i kus sebe. A nejen při samotném závodě, ale už i před ním a po něm.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Jak si vybrat z přemíry běžeckých značek
  2. Jak si vybrat, kde nakoupit
  3. Čím víc, tím lépe
  4. Kromě závodů se objevují i jiné běžecké nabídky

Jak si vybrat z přemíry běžeckých značek

Tady je to podobné jako u těch závodů a běžeckých akcí. Běžte a běhejte v té značce, kterou si vyberou vaše nohy, ale kromě toho si všímejte i toho, co ta konkrétní značka dělá pro vás – pro běžce, jestli kromě perfektně technicky provedené boty vám k ní například dodá i informace, jak v nich běhat, abyste si nezpůsobili žádný úraz. Že ukáže, že pro ni nejste jen další houska na krámě. S tou houskou to platí i na pořadatele Běžeckých závodů.

Jak si vybrat, kde nakoupit

Obchodů se sportovním vybavením je mraky, těch specializovaných jenom na běh už tolik není a ještě méně je těch, kde vám opravdu dobře poradí. Za sebe vám mohu doporučit: SALMING CONCEPT STORE, Trailpoint Michaela Dobiáše, Fivefingers & Rejoice shop a adidas v Running Mall, kde vám opravdu fundovaně poradí a nepůjde jim jen o kšeft.

Čím víc, tím lépe

Běh už není jen sport, běh je čím dál tím víc kšeft. Když napíšete slovo business, tak to zní tak nějak elegantně, a ještě to člověka tak nezarazí. Jakmile se ale někde objeví slovo „kšeft“, tak už nastražíme uši, už tam cítíme nějaké postranní úmysly, ještě tak skousneme slovo „obchod“, ale kšeft, ten už nám smrdí!

A protože se běh stává dobrým obchodem a objevuje se tudíž i čím dál tím větší nabídka běžeckých závodů a akcí, v nichž běh hraje hlavní roli, je to skvělá příležitost si začít vybírat. Už nemusíte jezdit jen na ty jedny – vyhlášené, už si můžete vybírat, což by mělo, tak jak je to běžné v každém obchodě, v každé komoditě, zvýšit kvalitu nebo alespoň snížit cenu. Protože to jsou právě ty dva hlavní ukazatele, podle nichž se člověk rozhoduje, když volí, čemu dá přednost. Anebo taky nemusíte platit nic, protože:

Kromě závodů se objevují i jiné běžecké nabídky

Kromě běžeckých závodů se čím dál tím víc v různých krajích objevují a začnou postupně objevovat značené běžecké stezky, na něž si člověk může vyběhnout sám, což v sobě skrývá mnoho bonusů, mimo jiných ty, že se nemusí s nikým strkat ve startovním poli, může si běžet svou vlastní rychlostí, může si vyběhnout, kdy chce, může běžet sám, ale i s tím, s kým chce…, prostě má širokou možnost výběru. Kromě běžeckých stezek dostanete v infocentrech i základní informace v podobě brožurky, jak se na běh obléknout, jak běžet, aby se vám nic nepřihodilo, kde je možné doplnit tekutiny a energii.

Běh a chůze je tu pro všechny, kdo se chtějí hýbat – běh a chůze přinesou do každé rodiny pohodu, klid, zdraví, zdravý životní styl! Běžecká škola vám poradí a pomůže objevit krásu pohybu, krásu běhu, krásu života běhu. Květen je nejlepší měsíc, kdy s tím vším začít.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (16 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Daniel | 2. 5. 2015 14.41 hod. | 37.48.46.xxx
Popravdě by mě zajímalo KDE se dočtu jak běhat v těch či oněch botech – zatím jsem to NIKDE nenašel. Nemyslím rady prodejce – ale originál výrobce. V obchodě mi mohou naslibovat co chtějí.
Nebo jsou myšleny jen obecné rady jako do terénu na asfalt tempové atd ? To jsou často tak obecné informace že stejně nic nevypovídají o konkrétním specifickém druhu běhu.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Milanova (běžecká) zamyšlení

Běžecká poradna

všechny články Běžecká poradna

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků