logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa

MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa

Když jsem zhruba před rokem začal s hledáním sportovní výživy vhodné pro náš e-shop, narazil jsem krom jiných i na společnost MuleBar. Zaujala mě mimo jiné svou (tak trochu úsměvnou) historií a navíc její výrobky splňovaly všechno, co jsem od nich očekával a tak usilovně hledal.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. MuleBar tyčinky
 2. MuleBar energetické gely
 3. Anna Frost
 4. Vlastní zkušenost

Příběh MuleBar začal v roce 2002 v Andách, kde průvodci dvojici budoucích zakladatelů neustále nabízeli tyčinky „mdlé chuti“, po jejichž požití žaludek okamžitě protestoval a odmítal již přijmout další... Udělali bychom si doma sami určitě lepší, pomysleli si. A stalo se: krátce po návratu domů vytvořili v kuchyni první „prototypy“ a ty pak důkladně vyzkoušeli na cyklistických závodech Trans Scotland MTB a Cape Epic. Tam se utvrdili v tom, že jsou skutečně lepší než ty, co dosud kupovali, a navíc že i skvěle fungují. A tak to rozjeli...

MuleBar

MuleBar svou produkci charakterizuje takto: Fairtrade sportovní výživa pro cyklisty, horolezce a aktivní lidi, kteří potřebují dobré, chutné „palivo“ ­ tedy i pro běžce... A navíc splňují i další (pro mě důležitá) kritéria: jsou ryze přírodní, neobsahují žádné syntetické ingredience, umělé konzervanty, barviva nebo palmové oleje. Jsou ochucovány sirupem z hnědé rýže, koncentráty jablečných šťáv nebo agáve sirupem. Navíc jsou i certifikovány jako organické a Fairtrade produkty vhodné pro vegany a vegetariány.

MuleBar tyčinky

Mule Bar – tyčinky

Slouží jako výživná svačina v kteroukoliv denní dobu, jsou vhodné také pro vrcholový sport. Jsou navrženy s důrazem na snadné zažívání a lehkost žaludku.

V našem e-shopu je naleznete v pěti příchutích:

 • Mango Tango ­ mango a kešu oříšky
 • Apple Strudel ­ jablka, skořice, brusinky a meruňková jádra
 • Jimmy’s Chocolate Orange ­ hořká čokoláda, pomerančová kůra, rozinky
 • Summer Puding ­ jablka, brusinky, maliny a černý rybíz
 • Liquorice Allsports ­ lékořice a kokos
 • Hunza Nut ­ Fairtrade meruňky, vlašské ořechy

Pro zajímavost: od roku 2014 jsou baleny do kompostovatelných obalů nepoškozujících životní prostředí.

MuleBar energetické gely

Mule Bar – gely

Jsou vyrobeny za pomoci organického hnědého rýžového sirupu s vysokým glykemickým indexem pro okamžité dodání energie. Všechny příchutě jsou nabízeny v obalech, které zaručují čisté ruce po jejich

otevření (z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to nebývá pravidlem...).

Nabízíme v pěti příchutích

 • Apple Strudel ­ jablka, skořice, brusinky a meruňková jádra
 • Cherry Bomb ­ třešně a agáve
 • Café Cortado ­ káva, guarana, sirup z hnědé rýže a sladovnického ječmene
 • Lemon Zinger ­ šťáva z citrónů, zázvoru, guarana
 • Salted Caramel – kakao a himalájská sůl

Anna FrostAnna FrostAnna Frost

Anna Frost

Anna Frost, fenomenální novozélandská ultramaratonkyně a jedna z ambasadorek MuleBaru, na otázku na značku její oblíbené výživy, kterou používá, na svém webu odpověděla: MuleBar – věří, že neexistuje žádná jiná lepší energie než ta přírodní; to je důvod, proč jsou vyrobeny ze 100% přírodních a skutečně chutných ingrediencí. Užij si to, Frosty!

Vlastní zkušenost

Zastávám také názor, že obecně neexistuje ten „nejlepší energetický gel“. Každý běžec musí tak trochu experimentovat, dokud si najde ten svůj pravý. Ale s MuleBar jsem měl štěstí hned od začátku: první dojem z chutě byl sice „to je sladké“ (to ty sirupy...), ale už chvíli po jeho požití jsem gel takřka vůbec necítil, doslova se rozplynul. A to je asi to hlavní, co mohu potvrdit a zároveň doporučit: ona lehkost a snadnost zažití. Doufám, že i vy budete spokojeni.

Petr Slezák foto
 • přečteno: 11362/10867×
MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
 • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
 • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků