logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa

MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa

Když jsem zhruba před rokem začal s hledáním sportovní výživy vhodné pro náš e-shop, narazil jsem krom jiných i na společnost MuleBar. Zaujala mě mimo jiné svou (tak trochu úsměvnou) historií a navíc její výrobky splňovaly všechno, co jsem od nich očekával a tak usilovně hledal.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. MuleBar tyčinky
 2. MuleBar energetické gely
 3. Anna Frost
 4. Vlastní zkušenost

Příběh MuleBar začal v roce 2002 v Andách, kde průvodci dvojici budoucích zakladatelů neustále nabízeli tyčinky „mdlé chuti“, po jejichž požití žaludek okamžitě protestoval a odmítal již přijmout další... Udělali bychom si doma sami určitě lepší, pomysleli si. A stalo se: krátce po návratu domů vytvořili v kuchyni první „prototypy“ a ty pak důkladně vyzkoušeli na cyklistických závodech Trans Scotland MTB a Cape Epic. Tam se utvrdili v tom, že jsou skutečně lepší než ty, co dosud kupovali, a navíc že i skvěle fungují. A tak to rozjeli...

MuleBar

MuleBar svou produkci charakterizuje takto: Fairtrade sportovní výživa pro cyklisty, horolezce a aktivní lidi, kteří potřebují dobré, chutné „palivo“ ­ tedy i pro běžce... A navíc splňují i další (pro mě důležitá) kritéria: jsou ryze přírodní, neobsahují žádné syntetické ingredience, umělé konzervanty, barviva nebo palmové oleje. Jsou ochucovány sirupem z hnědé rýže, koncentráty jablečných šťáv nebo agáve sirupem. Navíc jsou i certifikovány jako organické a Fairtrade produkty vhodné pro vegany a vegetariány.

MuleBar tyčinky

Mule Bar – tyčinky

Slouží jako výživná svačina v kteroukoliv denní dobu, jsou vhodné také pro vrcholový sport. Jsou navrženy s důrazem na snadné zažívání a lehkost žaludku.

V našem e-shopu je naleznete v pěti příchutích:

 • Mango Tango ­ mango a kešu oříšky
 • Apple Strudel ­ jablka, skořice, brusinky a meruňková jádra
 • Jimmy’s Chocolate Orange ­ hořká čokoláda, pomerančová kůra, rozinky
 • Summer Puding ­ jablka, brusinky, maliny a černý rybíz
 • Liquorice Allsports ­ lékořice a kokos
 • Hunza Nut ­ Fairtrade meruňky, vlašské ořechy

Pro zajímavost: od roku 2014 jsou baleny do kompostovatelných obalů nepoškozujících životní prostředí.

MuleBar energetické gely

Mule Bar – gely

Jsou vyrobeny za pomoci organického hnědého rýžového sirupu s vysokým glykemickým indexem pro okamžité dodání energie. Všechny příchutě jsou nabízeny v obalech, které zaručují čisté ruce po jejich

otevření (z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že to nebývá pravidlem...).

Nabízíme v pěti příchutích

 • Apple Strudel ­ jablka, skořice, brusinky a meruňková jádra
 • Cherry Bomb ­ třešně a agáve
 • Café Cortado ­ káva, guarana, sirup z hnědé rýže a sladovnického ječmene
 • Lemon Zinger ­ šťáva z citrónů, zázvoru, guarana
 • Salted Caramel – kakao a himalájská sůl

Anna FrostAnna FrostAnna Frost

Anna Frost

Anna Frost, fenomenální novozélandská ultramaratonkyně a jedna z ambasadorek MuleBaru, na otázku na značku její oblíbené výživy, kterou používá, na svém webu odpověděla: MuleBar – věří, že neexistuje žádná jiná lepší energie než ta přírodní; to je důvod, proč jsou vyrobeny ze 100% přírodních a skutečně chutných ingrediencí. Užij si to, Frosty!

Vlastní zkušenost

Zastávám také názor, že obecně neexistuje ten „nejlepší energetický gel“. Každý běžec musí tak trochu experimentovat, dokud si najde ten svůj pravý. Ale s MuleBar jsem měl štěstí hned od začátku: první dojem z chutě byl sice „to je sladké“ (to ty sirupy...), ale už chvíli po jeho požití jsem gel takřka vůbec necítil, doslova se rozplynul. A to je asi to hlavní, co mohu potvrdit a zároveň doporučit: ona lehkost a snadnost zažití. Doufám, že i vy budete spokojeni.

Petr Slezák foto
 • přečteno: 5413/5137×
MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa MuleBar – ryze přírodní sportovní výživa

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy69

kde se diskutuje

 • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
 • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
 • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
 • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
 • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků