logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

micoach – 6+ a 6-

micoach – 6+ a 6-

Zbigniew Brzezinski s oblibou říkával: „Theres no such thing as bad publicity“ což se dá do češtiny přeložit: „Není špatné publicity“ a k tomu dodával: „Hlavně ať píší moje jméno správně“.

Na co tím narážím, vcelku nanic, jen …, však mě znáte, když udělám …, vždycky mám něco na srdci, tentokrát je to těch 6+ a 6- v jedné recenzi na micoach, tedy novinku na trhu s níž přichází adidas. Nebudu rozhodně micoach ani vyzdvihovat ani hanět, jen řeknu svůj názor, přesně v tom smyslu, v němž své oblíbené rčení a to i s dodatkem, říkával Zbigniew Brzezinski. Nakonec ale dojdu dál než recenze na behej.com, na níž narážím, nakonec totiž přijdu s řešením, protože to už je taková moje úchylka: hledat a přinášet řešení :).

Nemám chuť si cokoliv vymýšlet a tak jsem si bez dovolení :), za což se tímto omlouvám a uvádím zdroj svých informací: www.behej.com, snad mi bude odpuštěno až zatroubí andělé a naplní se to, co prohlásil na podobné téma Brendan Behan: „There is no such thing as bad publicity except your own obituary,“ neboli: „Jediná špatná publicita je tvoje vlastni parte“.

PRO

+ trénink postavený na srdečním tepu

+ zdařilý online tréninkový deník

+ za běžných podmínek přijatelná přesnost měření

+ velký prostor pro další vylepšování

+ možnost použít chip s botami jiných značek

+ komunikuje jak s PC, tak Macem

PROTI

- chybí možnost sledování měřených veličin letmým pohledem na displej

- absence češtiny při instalaci, ovládání deníku i samotném tréninku

- hlasové pokyny jsou hodně chudé, některé zprvu i nesrozumitelné

- v době internetové jasně chybí možnost týmových soutěží

- první instalace zabere přes půl hodiny

- bez sluchátka nemáte přehled o tom, zda přístroj funguje

PRO přeskočím, ty se mi líbí, tak proč s nimi polemizovat a podám si ty – :)

- chybí možnost sledování měřených veličin letmým pohledem na displej

Souhlasím, chybí ale opravdu tak chybí, když mi micoach říká co mám dělat, proč bych se měl ještě rozptylovat pozorováním displeje, navíc makám-li naplno, když koukám na displej hodinek, dýchnu na ně a stejně nic nevidím :), a pak upřímně, stejně většina těch, co používají hodinky běží jak je napadne a maximálně se řídí pípáním a během běhu nesledují jestli zrovna překračují stanovené hodnoty o jeden či deset tepů.

- absence češtiny při instalaci, ovládání deníku i samotném tréninku

Naprostý souhlas, chybí a navíc to odporuje i zákonům týkajících se uvádění výrobků na trh, ale tady přinese Běžecká škola řešení, o tom však až nakonec mé polemiky. Spíš se odvolám na jistý klad, který není v plusech na závěr citován, ale v textu zazní: uvedení michoache na český trh pár týdnů po tom, co se objevil na trhu americkém. Samozřejmě měl adidas možnost, počkat s uvedením na český trh několik měsíců a dát možnost jazykově vybaveným sportovním nadšencům (mezi něž rozhodně já nepatřím) přeložit manuál, naprogramovat a namluvit michoache česky, zatímco by si tito michouche nechali posílat z Ameriky. Možná by se v nějaké recenzi objevilo: „Škoda, že si již michoache nemůžeme koupit u nás.“

- hlasové pokyny jsou hodně chudé, některé zprvu i nesrozumitelné

To asi je opodstatněné -, věřím ale, že až michoch bude namluven do češtiny hřímajícím hlasem Iva Domanského, tento – se obrátí rázem v +, osobně bych se přimlouval, aby pokyny namluvila i nějaká dáma, jako je to obvyklé u navigace, abychom si mohli vybrat, kdo na nás řve: neflákej se, přidej … nebo naopak, zpomal, tak sakra zpomal, už ti došlo co? …

- v době internetové jasně chybí možnost týmových soutěží

No nevím, nevím, kdyby adidas spustil nějakou podobnou soutěž, na základě uvedení michoache na trh, určitě by někdo napsal, že se opičí po výrobci bot s fajfkou :).

- první instalace zabere přes půl hodiny

No tak to je opravdu neodpustitelné, hlavně když si uvědomím, jak dlouho trvá než člověk poprvé vyběhne s jakýmikoliv nejmenovanými hodinkami, někdy ani ti nejschopnější a technicky nejnadanější mezi běžci, nejsou schopni ani po několika týdnech zjistit, co jim to všechno ukazují :), takže ta více jak půlhodinka je opravdu neodpustitelná!

- bez sluchátka nemáte přehled o tom, zda přístroj funguje

Taky neodpustitelné -, obzvláště je-li koučování micoachem založen na slovní komunikaci. Možná by stálo zato, nainstalovat na pás připnutý k pasu dva pořádné repráky, přes než by hřímal koučův hlas a hnal vás do obrátek, nebo naopak vás konejšivě zklidňoval, když byste to moc prali. Ano, pak byste měli stálou kontrolu že micoach funguje. No ještě, že nám k tomu adidas dodal to jedno sluchátko a nemusíme si půjčovat kouzelné od Macha a Šebestové, a taky tak máme přehled, když za námi zacinká tramvaj!

Takže jsem u konce, a teď se vrátím k té: absenci češtiny při instalaci, ovládání deníku i samotném tréninku. V brzké době najdete na Běžecké škole přeložený manuál ovládání micouche do češtiny, aby si ho mohli užít i tací jako já, kteří toliko komunikujeme v mateřském jazyce a než bude přikládán v tištěné verzi ke každému výrobku, nebo pro ty, co svůj tištěný manuál ztratí :).

Ke stažení:

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Valdin | 31. 3. 2011 13.37 hod. | 80.188.178.xxx
MiCoach jsem si pořídil a dva týdny s ním běhám. Bohužel můj typ (s telefonem Samsung F110) nedokáže nahrát většinu nabízených tréninků, ale pouze zakladní tři typy a bohužel nepodporuje ani vlastní tréninkové plány (třeba ty zde doporučované). Nicméně plány co zde jsou ke stažení jsou zajímavé, avšak rád bych znal názor na jejich účinnost a kvalitu. (běhám Lost Weight – level 3) Lze sledovat přesnou TF a podle to kontrolovat své snažení. Chip pro uběhnutou vzdálenost funguje tak na 60% (koupil jsem už notně použitý model – jako náhradní díl nejde koupit), ale to mi nevadí. Základní pokyny v angličtině mi nevadí (i když Pavel Liška by byl lepší) a při sledování mého snažení poté na internetu také nevidím v angličtině problém. Máte někdo zkušenosti s použitím s modernějšími mobily (BlueBerry apod.)? Je to dobrá hračka pro ty, co chtějí mít své snažení pod kontrolou, ale jistě to mohli soudruzi v Německu dotáhnout do konce a skloubit veškeré výhody jednotlivých typů přístrojů do jednoho pořádného.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků