logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodiči pro Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary: plachetnice se vody nebojí

Vodiči pro Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary: plachetnice se vody nebojí

Už mě to fakt nebaví. Celý týden okolo sebe slýchám kňourání, jestli teda jako na ty Vary bude pršet, nebo ne. A že spíše jo, ach jo. Vykvajzněmež se na zasvěcené rozpravy typu, zda spolehlivější radary nastavuje tlakové níži pro západní kout vlasti český aládínek nebo hoši z Norska.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary
 2. Osoby a obsazení:
  1. 1:30 – startovní koridor A
  2. 1:40 – startovní koridor B
  3. 1:50 – startovní koridor C
  4. 2:00 – startovní koridor E
  5. 2:10 – startovní koridor G (první polovina)
  6. 2:30 – konec startovního koridoru G
 3. Naposledy v roli vodiče Run Czech

O úspěchu závodu pro skutečného běžce přece těžko kdy rozhoduje srážkový úhrn – čímž netvrdím, že nebesa nutně musí plakat jako nešťastník, který zapomene doma boty... Úspěch Mattoni 1/2maratonu Karlovy Vary pramení z naší čistokrevné běžecké radosti. Občas přece nemusí být od věci protančit kolonádou mezi osvěžujícími dešťovými kapkami. Třeba na ně ještě rádi zavzpomínáme na obyčejně rozžhaveném budějovickém rynku...

Vodiči vám budou ve Varech po ruce v plném stavu a plné polní stůj co stůj. Vlastně běž co běž. Čtrnáct kusů, osvědčená sestava, jeden větší klasik než druhý. Pravda, klasik největší se chystá přesně v sobotních půl deváté večer pověsit vodičství na skobu. To ale neznamená, že za ním všichni honem musíte z nejhlubší úcty běhat po lázních dvě a půl hodiny. Jsou v našem rozpisu další exoti, kupříkladu na 1:40...

Klasické prozávodní info jenom ve zkratce. Poněvadž tato deska jest za ty roky přece jenom už lehce obehraná. Ve Varech stejně jako všude jinde mimo Prahu běžíme na oficiální čas, tedy již od výstřelu. Těch pár (desítek) vteřin se v jednadvaceti kilometrech rozplyne jako lázeňská oplatka na patře. A  zbývajících sedmadevadesát metrů už prostě dáte.

Běžíme „plus mínus" rovnoměrně, ani progresivně, ani degresivně. Jenom, prosím, vezměmež vespolek v potaz ono „plus mínus" v podobě nevyhnutelných karlovarských kopečků a skopečků. Běžíme tak, abychom se (ani druhé) zbytečně neuhnali. Proč bychom to taky dělali, že. Běžíme s úsměvem vstříc cíli, totiž dovést do cíle vedeníchtivé „plus mínus" přesně.

Ještě jednu čistě T jako technickou radu dovolte. Zastínila mou mysl na základě poměrně hromadného jevu spatřeného při nedávném Volkswagen Maratonu Praha. Na blížící se půlmaraton uprostřed města, jež dává světu minerálku obsaženou i v samotném názvu závodu, opravdu není třeba brát si batoh s camelbagem (pro výhradně neanglosasky mluvící běžce se jedná o zvláštní velbloudí výduť určenou pro životadárnou tekutinu, a není to pivo).

Pokud se zrovna nepřipravujete na nějakou tu horskou stomílovku, dvěma kily navrch zavěšenými na hrbu se zbytečně připravujete o síly, kterých nemusí být pokaždé nekonečno. Čistě logicky, už jen pohled na půlmaratonskou mapku dává tušit, že vzhledem k rozmístění občerstvovacích i osvěžovacích stanic na každém rohu se v Karlových Varech hladem a žízní pravděpodobně nescvrknete.

A to raději nepřipomínám myšlenku ze záhlaví této statě, abych zbytečně neprovokoval zaryté suchomilce. Vody prostě tentokrát asi bude ve Varech opravdu dost...

Nuže, vyhrňme si rukávy (ať je nemáme mokré, to studííí, maminko, pomoc), a směle do toho.

Budiž běh!

Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary

sobota 23. května
start v 18.00 hodin, setkání s vodiči v 17.15 hodin před poštou

Osoby a obsazení:

1:30 – startovní koridor A

Jan Mareček
Jan Preibisch

1:40 – startovní koridor B

Michal Vítů
František Míček

1:50 – startovní koridor C

Petr Macek
Martin Gazda

2:00 – startovní koridor E

Jana Portašíková
Martin Ševčík
Petr Kudláček

2:10 – startovní koridor G (první polovina)


Zdeněk Dančo
Tereza Bartošová
Petra Heřman

2:30 – konec startovního koridoru G

Jitka Faronová
Miloš Škorpil

Miloš naposledy v roli vodiče Run Czech

Naposledy v roli vodiče Run Czech

Každá pohádka má svůj konec a to i tenkrát, když si po jejím opětovném přečtení nalistuje zase její začátek. Jednou nastane čas otevřít si a začíst se, začít prožívat novou pohádku, třeba i se stejnými osobami. Tahle chvíle právě nastala, a tak zavírám pohádku „Vodič Run Czech“, abych otevřel novou. Jak se bude jmenovat? Ale to bych prozrazoval moc, ještě si chvilku počkejte, ale nebojte se i v té mé nové pohádce budete hrát důležitou roli, protože vás mám hluboko ve svém srdci a bez vás by byl můj život o mnoho/o mnohé ochuzen! Takže nesmutněte a společně si ten dlouhý, dvě a půl hodiny dlouhý mejdan, užijme :). Miloš

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 9401/8904×, 2 komentáře
Vodiči pro Mattoni 1/2maraton Karlovy Vary: plachetnice se vody nebojí

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Markéta T. | 28. 5. 2015 14.03 hod. | 78.45.198.xx
Chtěla bych touto cestou moc poděkovat oběma vodičům na čas 1:50, byli naprosto úžasní a věta "já to tady znám, je to pořád rovně" mi zněla ještě dlouho, sice jsem se na posledních kilometrech už nezvládla držet jejich tempa, ale i tak díky, díky :-)

Aneta | 28. 5. 2015 10.49 hod. | 46.167.214.x
Chtěla bych se zeptat, proč na žádném ze závodů nejsou vodiči na čas 2:20? Bohužel mi tam tato kategorie trochu chybí... :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků