logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Lída Formanová a Vojta Bernatský pomáhají rozběhat Česko

Lída Formanová a Vojta Bernatský pomáhají rozběhat Česko

Rádi byste začali běhat, nebo už za sebou máte několik nesmělých výběhů, ale potřebujete někoho, kdo vás motivuje a stanoví vaší běžecké aktivitě pravidelnost? Objevte v sobě vášeň pro běhání díky zkušenému kouči z vašeho regionu, který vám bude na trati oporou i parťákem. Staňte se součástí společného projektu Mattoni a RunCzech a pomozte rozběhat celé Česko.

Cílem projektu Mattoni Freerun je vzbudit v lidech vášeň pro běh, propojit zkušenější běžce s těmi, kteří kouzlo běhání teprve objevují. Projekt využívá 21 oblíbených běžeckých tratí ve větších městech České republiky. Na nich budou probíhat pravidelné tréninky, které povedou zvolení kouči.

Jejich volba proběhla v pražském parku Stromovka a běžeckém centru Running Mall.

Bohužel na všechny se nedostalo. Strašně těžko se vybíralo, všichni byli skvělí. Ale v rámci poroty jsme se celkem shodli. Snažili jsme se vybrat největší nadšence, popisuje mistryně světa v běhu na 800 m z roku 1999 Lída Formanová strategii poroty vybírající 26 koučů ze 160 přihlášených. Když jsem v Praze studovala, občas jsem do Stromovky šla běhat. Dnes běhám téměř denně v Čáslavi. Běh je celý můj život, dodává.

Bydlím kousek za Prahou, tam běhám mezi poli a to mě baví. Díky Mattoni Freerun jsem si teď vyzkoušel trať ve Stromovce a nadchla mě. Takže nebudu líný a občas těch 20 minut autem popojedu, mluvil o jedné z tratí sportovní moderátor a zapálený běžec Vojta Bernatský. A baví mě na tom také to, že si díky aplikaci RunCzech můžu v sekci Mattoni Freerun založit vlastní závod Vojtěcha Bernatského nebo můžu porovnat svůj výkon s kamarády, přiznal Vojta, který se v roli porotce také podílel na finálním výběru koučů. Kandidáti byli všichni skvělí. Našli se mezi nimi jak lidé, kteří běhají třeba deset dvacet let, tak ti, kteří běhají třeba jen rok dva, ale běhání je tak nadchlo, že za sebou už mají půlmaraton nebo maraton a tu svou obrovskou energii chtějí předávat dál, popsal.

Akci jsem si moc užila, dokonce jsem jednu chvíli běžela s Lídou a hezky jsme si popovídaly. Běh pro mě znamená hrozně moc. Začala jsem, když mi děti začaly odcházet z domu, tzn. syndrom vyhořelého hnízda. A myslím, že jsem udělala dobře. Mám spoustu nových skvělých přátel, přiblížila svůj vztah k běhání Irena Výborná z Českých Budějovic. Že jsem se stala koučkou Mattoni Freerun je pro mě velká čest. Hrozně ráda budu motivovat další lidi a budu se snažit, aby našli k běhu takovou lásku jako já, uzavírá Irena.

Stromovka je moje srdcová záležitost. Sice jsem původem z Chebu, ale teď bydlím v Praze právě asi 3 minuty od parku, popisuje Lucie Němcová. Koučkou jsem se chtěla stát proto, že dlouhodobě běhám a díky tomu jsem vyřešila některé své osobní problémy. Navíc se mi k běhu už podařilo nadchnout 4 duše, jejich úsměvy jsou pro mě tou nejlepší motivací, dodává Lucie.

Běhám přes 2 roky a běh pro mě znamená osvobození, vyčištění hlavy, zpevnění těla a dobrý pocit. Jako kouč chci začínajícím běžcům zprostředkovat právě ty hezké pocity, které běh přináší. Že to není jen o kilometrech, ale hlavně o skvělém pocitu, plánuje Radek Švajcr z Plzně.

Kouči se s dalšími běžci propojí díky facebookovým skupinám a aplikaci, která uživatelům umožňuje snadno mezi sebou komunikovat, např. domluvit si trénink nebo porovnávat vzájemně výsledky. Běžecký tým, který se kouči podaří sestavit, tak společně zažije nejen příjemné běžecké chvíle, ale také bude získávat body, které vášeň pro běh promění v odměnu, např. pitný režim Mattoni, sleva na běžecké vybavení apod.

Vybraní kouči pro jednotlivé trasy:

Vitoušová Anna : Brno, Mariánské údolí
Kokeš Jiří: Brno, Svratka
Holík PavelBrno, Svratka
Novák Milan: České Budějovice, Nábřežní
Výborná Irena: České Budějovice, Stromovka
Děcká Ivana : Frýdek Místek, Olešná
Sucharda Jiří: Jablonec n. N., Přehrada
Urbanová Zuzana: Jihlava, Podél řeky Jihlava
Nová Kateřina: Karlovy Vary, Meandr
Vyhlídal Antonín: Liberec, Přehrada
Kollár Ladislav:Olomouc, Flora
Matonová Aneta: Olomouc, Flora
Kaminská Simona: Ostrava, Komenského sady
Parůžková Šárka: Ostrava, Komenského sady
Stránský Ladislav: Pardubice, Polabiny
Vavrek Jan:Plzeň, Bolevecký rybník
Nováková Martina: Plzeň, Borský park
Švajcr Radek: Plzeň, Nábřežní
Síbrová Lucie: Praha, Letná
Heřman Petra: Praha, Letná
Geschmay Pavel: Praha, Stromovka
Němcová Lucie: Praha, Stromovka
Štefánek Rosťa: Ústí nad Labem, Střekov
Rusínová Zuzana: Ústí nad Labem, Svádov
Procházka Josef: Ústí nad Labem, Svádov
Adensam Jan: Zlín, Tlustá hora

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 7183/6874×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (22 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Tisková zpráva

všechny články Tisková zpráva

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků