logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Většina Čechů sportuje minimálně jednou týdně

Většina Čechů sportuje minimálně jednou týdně

Trávení volného času sportem je mezi Čechy stále více IN. Podle průzkumu značky Rajec sportuje ve svém volném čase minimálně jednou týdně 52 % lidí. Nejvíce z nich se aktivně věnuje běhu, cyklistice, různým druhům cvičení a pěší turistice. Tyto pozitivní výsledky však kazí fakt, že stále početné skupině Čechů aktivní sportování prakticky nic neříká. Necelých 30 % lidí u nás nesportuje vůbec nebo jen velmi výjimečně.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. 30 % Čechů nesportuje
  2. Jak začít? Nejlépe během
  3. Běhá milion Čechů
  4. Tip na závěr

Jít si zaběhat, projet se na kole nebo vyrazit na túru. Tento či podobný program má momentálně

v týdenním rozvrhu pevné místo u většiny Čechů. Nejvíce (32 %) se jich přitom sportu věnuje zhruba jednou až dvakrát do týdne. O něco častěji, třikrát až čtyřikrát týdně, sportuje 16 % lidí. Velmi zapálených sportovců, kteří se hýbou ještě častěji, jsou již pouze 4 %. V takové míře se sportu věnují především mladí lidé ve věku do 26 let. Mezi staršími věkovými skupinami se jedná spíše o výjimky.

30 % Čechů nesportuje

Vedle pozitivních zjištění však průzkum poukázal také na to, že téměř třetině Čechů sport a pohybová aktivita prakticky nic neříkají. 10 % respondentů nesportuje zcela vůbec, pětina jen velmi výjimečně. Navíc, dalších 6 % Čechů sportuje sice pravidelně, ale pouze jednou za měsíc. Přestože se může zdát, že v dnešní době sportují všichni a všude, pořád je u nás velmi početná skupina lidí, kteří váhají a otálejí. Právě ty je potřeba motivovat, ‘zvednout z gauče a postavit na start’, říká Bohuslav Gajdoš, brand manažer značky Rajec.

Jak začít? Nejlépe během

Než aby se někteří lidé začali hýbat, volí raději neustále dokola ty samé výmluvy. Nemají čas, nemají kde sportovat, nemají s kým či nevědí jak začít. Přitom to ve skutečnosti není tak složité. Ideální volbou, jak začít se sportem, je v mnoha ohledech běh. Při běhání nepotřebujete parťáka, běhat se dá prakticky všude a navíc nemusíte mít žádné extra speciální vybavení, radí český běžecký guru Miloš Škorpil a dodává: Žádnou velkou vědu nemusíte hledat ani v pitném režimu. Při rekreačním běhu do 10 kilometrů doplníte ztracené tekutiny nejlépe lahví čisté pramenité vody, nepotřebujete žádné speciální drinky.

Běhá milion Čechů

Běhá milion Čechů

Vedle cyklistiky, chůze a cvičení je běh také mezi lidmi jedním z nejpopulárnějších sportů. Hlavní sportovní aktivitou je podle průzkumu značky Rajec pro 10 % Čechů, celá řada dalších lidí však volí běh i jako doplňkovou aktivitu ke sportu, kterému se věnují nejvíce. Ať už chce člověk začít s jakýmkoli sportem, měl by si hned na začátku uvědomit důležitost motivace. Pro většinu lidí totiž není problém začít, ale spíše vydržet. Dobrý recept na motivaci má nestor českého běhu Miloš Škorpil: Pokud nemáte žádného parťáka, který by vás táhl, ani Vás nebaví dokola překonávat svoje vlastní výkony, zkuste se s předstihem přihlásit do nějakého amatérského závodu. Touha obstát v něm vás bude spolehlivě hnát dopředu.

Tip na závěr

Vydejte se na jednu z akcí, na kterých si můžete zaběhat s ostatními rekreačními běžci. Kompletní kalendář a další informace o připravovaných bězích najdete zde.

13. 6. – Hradec Králové
18. 7. – Liberec
22. 8. – Brno
12. 9. – Ostrava
19. 9. – Plzeň
3. 10. – Praha

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 5512/5321×, 1 komentář
Většina Čechů sportuje minimálně jednou týdně

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Daniel | 27. 5. 2015 6.30 hod. | 37.48.32.xxx
1x týdně a většina ???
Marně přemejšlím že nikoho nepotkávám.
Téhle statistice nevěřím ani za mák.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Tisková zpráva

všechny články Tisková zpráva

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Desetiměsíční trénink pomohl Milanovi splnit si sen, kvalifikovat se na Spartathlon : Zdravím, váš článek mne zaujal a moc se mi líbí. Jen nerozumím těm procentům. Jedná se o rychlost?…»
  • Chi Running – revoluční přístup k běhání bez námahy a zranění : Chirunning je perfektná a zároveň veľmi praktická kniha. Tipy na strečing, výživu, techniku aj…»
  • Tuky, zdroj běžecké energie na zimu. Máte obavu ze zimy a chladu? Namažte se : Miloši, svatá pravda. Souhlas ve všem! »
  • Největší bludy a omyly o běhu a jak to vlastně je doopravdy : Dobrý deň. Ja už som počúval aj argument,že slušní ľudia nešportujú,že som nenormálny,nikto nebehá.…»
  • Jak trénovat, aby se člověk zlepšoval a to bez ohledu na věk : Má smysl běhat, když mám těžkou fyzickou práci a někdy po ní padám únavou. Pokud jdu pak běhat, tak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků