logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodiči pro Mattoni 1/2maraton České Budějovice: regata plachetnic a dvě hodiny s balónem

Vodiči pro Mattoni 1/2maraton České Budějovice: regata plachetnic a dvě hodiny s balónem

Zase jednou si dovolím být osobní. Stane se to pokaždé, jakmile přijde řada či řeč na jižní část naší domoviny. Při vší úctě ku Praze není pro mě hezčího města než Budějce. Ať už mě běžecký osud zavane kamkoliv, i vzdor zpolitizovanému přitržení mého rodného Pejřimova ku Jihlavě navždy hrdě zůstávám Jihočechem.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Osoby a obsazení Mattoni ½maraton České Budějovice – sobota 6. června
  1. 1:30 (startovní koridor A)
  2. 1:40 (začátek koridoru D)
  3. 1:50 (začátek koridoru E)
  4. 2:00 (prostředek koridoru E)
  5. 2:10 (koridor G)
  6. 2:30 (konec koridoru G)

Proběhnout se s kamarády napříč tímto sluncem věčně zalitém městem – proč ne rovnou od Samsonovy kašny – poté na pár chvil užít sobě milosrdného stínu v některém z četných parků vetkaných do samotného centra, či dopřát si něco hříšně dietního třeba v takových Masných Krámech. Co víc si člověk může od vyletněného víkendového dne přát! Tohle všechno se nám všem vespolek může v sobotu splnit ve jménu Mattoni 1/2maratonu České Budějovice.

A do cíle vás nohama i rukama opět potlačí vodiči.

Jakkoliv se mohlo zdát, že dosavadní čtrnáctka vyvolených je mezním číslem těchto nejbližších pomocníků na trati, Budějovice se chystají tento rekord (ten traťový nevyjímaje) přepsat. Je nám ctí přivítat v našich řadách mimořádného hosta. Dvouhodinovou vodičskou úlohu pro tento závod přijal věhlasný ekonom, finančník, budějovický rodák a především zkušený běžec Zdeněk Tůma. Byť nepochybuji o tom, že jej v záplavě pestrobarevných vodičských „křídel“ zaručeně poznáte, pan Zdeněk potáhne nad hlavou starý dobrý červený balón. Pozdravit jej i všechny ostatní vodiče či si některého z nás rovnou předzávodně „odchytit“ můžete v sobotních čtvrt na sedm večer na tradičním místě ve stínu Černé věže.

Pokud se samotného závodu týká, je tu matka moudrosti neboli opakování. Vodíme na oficiální čas, tedy od startovního výstřelu s tím, že ztrátu doháníme dle její závažnosti během sedmi až deseti kilometrů. Formulací rovnoměrného tempa se rozumí tempo nejpříhodnější možné. Kupříkladu v jediném kopečku na zbrusu nové trati do Husovy kolonie zadrobíme krok, jakmile se situace otočí, pro změnu popustíme nohám uzdu. Občerstvovačky s výjimkou borců na půl druhé hodiny procupitáme jako primabaleríny, abychom se mohli v klidu napít. Neboť mám takový dojem, že žízeň pravděpodobně opět bude naším velkým bráchou. No, zkrátka, poběžíme bez zapamatovatelných výkyvů, poběžíme tak, aby to nebolelo a nepálilo.

A pokud se nemůžete dočkat soboty, ani tak dlouho čekat nemusíte. Zkuste si zajít pro startovní číslo již v pátek a vezměte sobě rovnou i běžecký úbor. V pět odpoledne vyrážíme z Expa na předzávodní rozcvičku. Věci si můžete nechat v partnerském Fitness 14, společně si pohodově oběhneme trasu nového Mattoni FreeRunu, přesněji tu, která se line po březích Malše. Samozřejmě se můžete vyptat na cokoliv s velkou sobotou spojeným. A nic vás nezaskočí. I letos se s námi půjde proběhnout zejména jihočeským běžcům důvěrně známý rychlík, Budějčák Pavel Frelich.

Inu, a na závěr už jenom drobný vzkaz od vodičů pro ty rozvážnější, méně spěchající účastníky Mattoni 1/2maratonu. Ani na vás jsme nezapomněli! Uvidíte. Uvidíme se. V Budějovicích.

Osoby a obsazení Mattoni ½maraton České Budějovice – sobota 6. června

Start v 19 hodin, sraz vodičů pod Černou věží v 18.15 hodin

1:30 (startovní koridor A)

Jan Mareček
Petr Macek

1:40 (začátek koridoru D)

Michal Vítů
František Míček

1:50 (začátek koridoru E)

Martin Gazda
Lukáš Navrátil

2:00 (prostředek koridoru E)

Jana Portašíková
Martin Ševčík
Kateřina Bártlová
Zdeněk Tůma

2:10 (koridor G)

Petra Heřman
Štěpán Boháček
Petr Kudláček

2:30 (konec koridoru G)

Štefan Krč
Jitka Faronová

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 9702/9228×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

MichalV. | 4. 6. 2015 14.32 hod. | 90.183.163.xx
Poběží se po trase Mattoni FreeRunu, to znamená, že to může být až pět kilometrů, dle pocitu a možností každého jedince. Tempo volné, aby jej bez potíží zvládla drtivá většina lidí. Každopádně nepůjde o souvislý běh, nýbrž o klasickou rozcvičku, která potrvá celkem do 40 minut. Obavy nejsou na místě. Doraž a přiveď kamarády.

Honza Ivanega | 4. 6. 2015 12.57 hod. | 178.255.168.xx
Můžu se zeptat na předpokládané tempo a vzdálenost pátečního výběhu? Rád bych se zúčastnil, ale nechtěl bych se zničit. Díky!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Petře, znamená to, že máš v jednom tréninku střídat 7x po dvou minutách 2 minuty vycházkové s 2…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj, Potřebuji a to zdůrazňuji, zničit, staré návyky. Vážím 150 kg a po přečtení článků jsem…»
 • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
 • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků