logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běh pro ženy. Kompletní průvodce běžeckým sportem pro každou ženu

Běh pro ženy. Kompletní průvodce běžeckým sportem pro každou ženu

Nakladatelství IKAR v minulých dnech vydalo knihu Sam Murphyové: Běh pro ženy. Kompletní průvodce běžeckým sportem pro každou ženu. Osobně mám s touhle knížkou velký problém, protože jsme chtěli s Danou vydat stejnou knížku, a to takřka doslova, mluvím-li o odborné úrovni knihy a též o jejím lidském podání na stříbrném podnose toho, co já považuji za běh – běhání.

Lepší knížku o běhání pro ženy bych nenapsal

A tím bych mohl skončit, věřím, že většině žen, které chtějí vědět, jak běhat, běhat správně, běhat tak, aby jim to přinášelo radost a všeobecný prospěch, by tohle konstatování stačilo, aby si ji běžely koupit. Na druhou stranu bych tím téhle knížce hodně ublížil, protože když pominu speciální informace mířící jen na ženy, tak z metodického hlediska je tato knížka vhodná i pro muže, kterým se tímto neštítím ji též doporučit k laskavé pozornosti, a to nikoliv proto, aby jí potěšili svou drahou polovičku, přítelkyni, kamarádku, dceru, matku, babičku, ale protože i oni sami zde najdou jinými slovy popsáno to, co jim vtloukám do hlavy sám.

Při učení se nadšení pro běh a pro jeho celkové zdokonalování vám budou průvodci skutečné příběhy těch, které běh pohltil

Osobně potřebuji k tomu, aby mě něco zaujalo, aby mě nějaká kniha oslovila – příběh. Běh pro ženy je kniha, jíž vás provází příběhy mnoha skutečných žen, a už jen ty příběhy samy o sobě si stojí za to přečíst. Clair píše: Běh mi dává životní energii, Annett: Moje rodina je na mě pyšná, Helen: Užívejte si každou míli, Michell: Díky běhu mám svůj život zpátky, Siobhan pak: Cítila jsem se v dobré kondici, soustředěná a připravená vydat se na vysokou školu. Takže pojďme se vydat společně s děvčaty objevovat vyšší dívčí běhu.

jak trénovat běh

Psát, co všechno mě v téhle knize zaujalo a potěšilo, by znamenalo to, co jsem avizoval již v úvodu a sice, napsat o tom celou knihu – celou knihu vám zde slovo do slova opsat a doprovodit fotografiemi, které informace doprovází, to by mi ale nakladatel zle vyčinil.

Co mě (kromě toho, že je tu popsán běžecký styl tak, jak jej sám učím, popsána metodika přípravy, tak jak ji léta do lidí peru) nejvíc zaujalo?

Zaujalo mě to, že výživa už je tu pojata v moderním duchu a sice, že všechny makrosložky potravy jsou stejně důležité a že nejdůležitější je pestrost a zároveň jednoduchost stravování s důrazem na čerstvost surovin. Tedy nejen na energetický příjem, ale i na vitalitu, kterou nám potrava má poskytovat.

vyvážený trénink

Zaujala mě kapitola věnovaná běhání dětí – jak pro běh nadchnout děti, mladistvých – jak rozpohybovat mladé dívky, což je půda velmi málo zoraná, a oboje se mi líbí i proto, že doporučované postupy znamenají to, že děti resp. mladiství běhají a hýbou se ve společnosti rodičů. Zkrátka, že se hýbe společně celá rodina a tak by to mělo, přátelé, být.

V neposlední řadě bych chtěl napsat, že celá kniha je pojata jako uvedení ženy do zdravého životního stylu, tedy že je to o rozhýbání se za pomoci běhu a různých cvičení a tedy hlavně o zdraví!, proto ode mne má tahle kniha jednoznačně palec nahoru.

Knihu vydalo nakladatelství IKAR, maloobchodní cena 399,- Kč, které se ovšem rozhodně vyplatí do ní investovat.

Miloš Škorpil foto
Běh pro ženy. Kompletní průvodce běžeckým sportem pro každou ženu Běh pro ženy. Kompletní průvodce běžeckým sportem pro každou ženu

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

danah | 27. 6. 2015 13.13 hod. | 212.81.20.xxx
vďaka tomuto príspevku som si ju práááve priniesla z kníhkupectva!:)... jupííí...

Blanka | 12. 6. 2015 17.51 hod. | 46.13.20.xx
Už ji mááám !!! :-) a nemůžu se od ní odtrhnout, autorka mi mluví z duše....

Simona Vlašimská | 9. 6. 2015 13.27 hod. | 37.48.47.xx
Juuuu, Miloši, díky, knihu si nadělím zpětně ke dni dětí :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků