logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Žijte zdravě, jde to hravě. Každý má právo na ŽIVOT!

Žijte zdravě, jde to hravě. Každý má právo na ŽIVOT!

Jsi „ovčanem" nebo občanem? Pokud občanem, tak se nenech oblbovat vším, co se ti předesílá jako zdravé! S dovolením jsem si vypůjčil (tedy neptal jsem se jej, ale věřím, že mi jej na chvilku půjčí) slovo „ovčan" od jednoho z našich největších odborníků na výživu Dr. Petra Fořta. Předesílám raději dopředu, že s Petrem Fořtem jsem ohledně výživy sváděl tuhé boje, ale potěšil mě, když „na stará kolena" dokázal přiznat, že se mýlil a stal se zastáncem opravdu zdravé výživy – zdravého životního stylu.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Zdravá výživa
  2. Jak se dostat k těm, kteří bez přemýšlení přečtou, šáhnou, odnesou domů a zkonzumují
  3. Vesnický člověk je na tom nejhůř, kdy byl
  4. Ve velkoměstě není sportující člověk tolik na očích, protože tu sportuje kdekdo

Zdravá výživa

„Líbí" se mi, jak ti největší hráči na trhu s jídlem, to znamená obchodní řetězce, výrobci potravních doplňků (ne všichni, jsou i čestní), farmaceuti (opět se najdou čestné výjimky) vám bez uzardění, protože je to dobrý kšeft, napíší – a to tak, abyste to nepřehlédli – „Zdravá výživa" či „Podpoří váš zdravý životní styl" nad regál s největšími šunty, kterým byste se měli při svém nákupu vyhýbat, a je jim zcela jedno, jestli vám to pomůže nebo vás to naopak poškodí. Vždyť na světě je tolik léků, a to by bylo, aby se nenašel jeden, který by na to, co napáchali na vašem zdraví, nezabral.

Jak se dostat k těm, kteří bez přemýšlení přečtou, šáhnou, odnesou domů a zkonzumují

Nejsem naivní, vím, že na Běžeckou školu chodí lidé, kteří už většinou vědí a dokáží rozlišovat, co je šunt a co jejich zdraví skutečně prospěje, přesto stále doufám, že sem občas zavítá i někdo, kdo ještě neví a po přečtení těchto řádků začne usilovně shánět informace, aby se vymanil ze stáda ovčanů a stal se občanem, který pak začne šířit osvětu mezi ovčany, neboť z nich vzešel a stále zde má nejvíce přátel, na nichž mu záleží. Věřím, že jeden takto poučený dokáže mnohem víc, než jeden moudrý, jehož hlas k ovčanům nikdy nedolehne.

Vesnický člověk je na tom nejhůř, kdy byl

Není to tak dávno, když přijel frajer z města na vesnici nebo maloměsto, tak neměl na místní frajery, co se fyzičky a síly týče, ani náhodou. O holkách to platilo zrovna tak. Dneska je to úplně naopak. Je to proto, že když by si někdo z vesnice či maloměsta šel třeba zaběhat, tak se na něj začnou ostatní koukat jako na exota, který se předvádí nebo nemá nic jiného na práci. Takže ti, kteří se už probudili a začali aktivně pracovat na tom, aby se cítili ve svém těle dobře, se cítí blbě a chodí běhat až večer, nebo vyjdou za humna a teprve pak se rozeběhnou.

Ve velkoměstě není sportující člověk tolik na očích, protože tu sportuje kdekdo

Ve velkoměstě se sportující člověk ztratí – není tolik na očích, protože tady se hýbe různým způsobem kde kdo. S Danou připravujeme na vánoční trh knihu s pracovním názvem Šťastný života běh (i) ve dvou. Proč i ve dvou a nejen ve dvou? Protože je mezi námi spousta singlů, které bychom také chtěli oslovit, a také bychom chtěli rozhýbat rodiče s dětmi, či prarodiči, zkrátka všechny vespolek. Nikoho nechceme vynechat, protože každý má právo na ŽIVOT – aktivní život, o němž sní.

V naší knize by měl člověk najít návod Žijte zdravě, jde to hravě, včetně informací, jak se nenechat nachytávat těmi, co neustále líčí na jejich peníze, aniž by za to poskytovali odpovídající kvalitu – viz „zdravá" výživa.

Nezůstane jen u knihy, ale o tom je ještě nyní předčasné mluvit, protože lidem dost často chybí vlastní invence, ale o to rychlejší jsou v přebírání invence druhých:-), takže dokud to nebude upečeno, tak to na hodovní stůl nedostanete, ale můžeme vám slíbit, že vám to bude určitě moc chutnat!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lucka | 15. 6. 2015 2.23 hod. | 198.15.160.xx
Tak to s tou vesnici me pobavilo. Ale je to vcelku pravda. Ja jsem bydlela na vesnici skoro 10 let (na opravdu male vesnici). A kdyz jsem jednoho dne zacala behat, tak je fakt, ze to tam skoro nikdo nepochopil:-D Ale ty vybehy do lesu, kde krome srnek neni ani zivacka, to byla parada

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Zdravý životní styl

všechny články Zdravý životní styl

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano131
Ne39

kde se diskutuje

  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků