logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Olomoucký půlmaraton., Krásný a pozitivní zážitek, úžasní lidé, skvělá atmosféra!

Olomoucký půlmaraton., Krásný a pozitivní zážitek, úžasní lidé, skvělá atmosféra!

V 10:30 hod vyrážím busem z Jičína směr Olomouc, v Hradci Králové máme 45 min přestávku, v pohodě kupuju časopis Run na červen a čekám, zda bus opět se všemi věcmi, co jsem tam měla, přijede. Přijel:-). Jedu s menším batohem a taškou s jídlem (včera jsem ještě volala Lence Novotné, aby když tak vzala vínko i pro mě, že se s tím nepotáhnu, abychom pak mohly na hotelu „zapít“ půlmaraton a setkání s ostatními, tj. Romanou Jiránkovou, Alenou Maňákovou, Ladou Bízovou, Veronikou Soukenkovou). Do Olomouce přijíždíme v 15 hod, kousek od autobusáku kupuji lístek na tramvaj a jedu čtyřkou na zastávku Výstaviště Flora, kde je EXPO a kde mám sraz s holkami. Už mi píšou, že čekají ve frontě na čísla, píšu jim, že čekám na tramvaj, či šalinuuuu? Teď tedy nevím, co je přesnější!

Vystupuji a hledám EXPO, je přes silnici, jdu stát frontu na číslo se startovním balíčkem, koukám, zda neuvidím holky… a vidím Lucku Macounovou (běžely jsme spolu VltavaRun), chvilku povídáme, loučíme se s tím, že se ještě uvidíme. Jdu si pro batůžek s tričkem, mezitím točím na video bubnisty a EXPO, volám Romče a už je vidím, vítáme se s Romčou a Lenkou. Alča s Verčou už jely na hotel, já ještě v rychlosti procházím EXPO, ale už je tu moc lidí, nic nekupuji, tlačí nás čas. Přesunujeme se na hotel a padají kroupy… bezva! S holkami se uklidňujeme, že to bude v pohodě.

Romča má pro mě magnety na startovní číslo, to bude legrace, pořád se mi to secvakává:-), zkouším flipbelt, rovnám si náhradní věci do batůžku (pláštěnku, tričko, tílko, rukávky, kšiltovku, nějaký čokoládky, mobil, peníze) a už rychle, rychle, přichází Alča s Verčou a odjíždíme autem k Hornímu náměstí, kde je start. Bohužel Rodinný běh nestíháme, běží Radka Nekardová se svojí omladinou, nevidíme je, jedeme po:-(. Parkujeme a jdeme do zázemí, svítí sluníčko, užijeme si to! Odevzdáváme baťohy do úschovny, hledáme další „běhny“ a jsou tu Kateřina Chaloupková, Hana Orságová (ta má tady děti, manžela s úžasným transparentem pro RUNGO pro ženy a máme tam vypsaný naše jména a je tam nakreslená naše „srdíčková běhnička“). Těším se, fakt, fotíme se, volá Radka N., že ji nepustí do zázemí, jdeme před a tam se vítáme a zase fotíme a zároveň loučíme, protože už je čas, bude brzo start. Jdeme do příslušných koridorů, já s Ladou, Lenkou do „J“. Lenka říká jako „jelítkaaaa“:-).

Už hrají VLTAVU! Někdo za námi říká : „Tý jo, HYMNA!“:-). S Romčou se na sebe usmíváme a vybíháme společně s Ladou a Lenkou, je to krásný pocit, hrají Vltavu, všude kolem spousta fanoušků, kteří tleskají, křičí, úžasný. Hlídáme si po startu pravou stranu -VIP zónu, má tam být Radka a fotit, už ji vidíme a s Ladou máváme (Radu, hezká fotka!), chvíli běžíme, chvíli jdeme, je tu moc lidí. Běžíme, máváme, magnety se mi secvakávají k sobě:-), ale zvládám je odcvaknout, aniž by mi spadlo startovní číslo (s magnety je to moje premiéra) a zároveň i s FLIPBELTEM (pásek kolem těla – boků, kam se dají dát klíče, mobil, drobnosti, kapesníčky, příp. srolované tričko – v mém případě hlavně kapesníčky, mobil, peníze, kdybychom se náhodou vzájemně ztratily s holkami). Flipbelt mi chvíli leze nahoru, než ho usměrním, kde má být a tam drží. Přibližně na 3. km dobíháme naše „netopýří vodičky“ Jíťu Faronovou s její kolegyňkou s nápisem na zádech „S NÁMI DO ZDI NENARAZÍŠ!“ – vtipné (mě dochází až v neděli 21.6 – při regeneračním běhu, co to přesně znamená!!!! – měla jsem za to, že doběhneme večer a netopýři se pohybují vzduchem a orientují se „ultrazvukem“… no, to zas byla spásná myšlenka!:-) S Jíťou se vítáme, chvilku mluvíme, chválíme si Garmin vívofit, před sebou vidím Zdeňku Prokopcovou (pruhované podkolenky, to je tutově ona), stále běžíme s Lenkou, Romčou, Ladou společně. Kochám se a najednou Lada říká, že jsme někde nechaly Lenku. Je 8. km, jsme ve Smetanových sadech, krása, všude kolem lidé, fandí, povzbuzují, děti nastavují jejich malé dlaně, když to vidím, plácám si s nimi i s dospělými, je to parádní a nabíjecí. Vodičky, jooo, už máme 8 km, paráda, to nám to jde!

Už vidíme Lenku, paráda, běží za námi, je borec, později se dozvídáme, že měla nucenou „zastávečku“ a pak nás dobíhala. 10. km, Romča se mi vzdaluje, běžím stále na čas 2:30, prostě na pohodu, nechci se uštvat a běh mít ráda:-). Anebo jsem tak línáááá??? To právě nějak nedokážu vyhodnotit. Romča už je daleko, nebudu ji dobíhat, 12. km a je to tady, potřebuju sakra na záchod TAKY, uvidím, chvilku poběžím, třeba bude „toika“ po cestě… Není, vidím pole. 13. km, jedna paní jde taky, musím to vyhodnotit, rozhoduju se, že nejdu, posléze toho dosti lituji, protože už jsem zase mezi domy a kde nic, tu nic (myslím wécéčko). Už běžíme v zástavbě, po obou stranách fanoušci, fanynky – 3 starší dámy… Jsou úžasné, už – už mě napadá, že k někomu vlítnu prostě do domku. Je 14. km, stále běžím, jsem už nešťastná a vodičky frnkly:-(, vidím předávku na 15. km a u ní je toikaaaaaaaa! Hurá! Zapadám tak na 4 – 5minut, to je úleva – dokonce vidím, že některá z běžkyň dala všanc i svou podprsenku, asi už nebyl papír:-(. Vybíhám z toiky a jsem zase jiný člověk, hrozně se mi ulevilo a koukám, že mám co dohánět… Hm a prej, že na pohodu, vyrážím, předbíhám ostatní, asi je dost štvu, někteří funí, už nemůžou, já mám dost sil. Na 18. km dobíhám Jíťu netopýrku – vodičku a jsem šťastná, že i s přestávkou budu mít 2:30 hod a pak si říkám, že mám ještě sílu a předbíhám ostatní běžce přede mnou, běžím na lepší čas, cestou vždy někoho asi motivuji, no spíš asi s…, protože se za mnou někdo pustí, zrychlí. 19. km, stále se mi běží dobře, fanoušci jsou úžasní, povzbuzují. Tak a je to tady, pípají mi hodinky, že mám příliš vysoký tep, no jo, makám jak blázen! 20. km, nějak to držím, stále předbíhám… Musí to některým být divné, že je už třeba předbíhám podruhé. No, už se vážně těším do cíle, mám toho plný brejle! Teď ty dlaždice, už začíná být tma, chytají mě křeče do lýtek (to se mi taky nikdy nestalo – jsem z toho dost vykulená), musím dávat pozor pod nohy, nebo tady padnu a bude po hehe:-).

Vidím cíííl! Ještě předbíhám pár spoluběžců a je opravdový cíííl!!! Dostávám medaili, „alobal“, jak říká Lada:-), igelitku Mattoni a jsem šťastná, že to mám za sebou, reálný čas 2:23 hod. Hlavně, že jsem si říkala, že na pohodu, tahám za sebou pravou nohu (mám něco s tříslem:-(), výborně, to mi to stálo za to, a jooooo, STÁLO!

V zázemí se potkávám s Ladou, dobíhá Lenka, skvělý, a ostatní rychlíci – Alča, Romča, Verča jsou dávno v cíli. Převlékáme se, jedeme do hotelu, dáváme vlažnou sprchu (jiná netekla), jdeme večeřet kolem 23:30 a máme velký oči, jídlo nedojídáme, nemůžeme. V jídelním lístku mě uchvátil chilský guláš! Janiiii! Dávám si jedno pivo velký a jedno malý, jsme s holkama hotový, žádná oslava, víno netknuto, usínáme kolem 1:00 hod.

Olomouc, krásný a pozitivní zážitek, úžasní lidé, skvělá atmosféra!

  • přečteno: 7922/7567×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lada Bízová | 27. 6. 2015 21.32 hod. | 109.80.54.xxx
Jani krásně napsané! Bylo to moc fajn, srdeční zážitek :-) ... moc ráda jsem vás zase viděla!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků