logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Lednicko-valtická premiéra: bezmála 900 běžců!

Lednicko-valtická premiéra: bezmála 900 běžců!

Parádní premiéru v Lednicko-valtickém areálu má za sebou běžecký seriál Běhej Lesy. Do všech závodů bylo přihlášeno takřka 900 závodníků všech věkových kategorií. Na trati na 22 kilometrů byl nejrychlejší Lukáš Olejníček, mezi ženami Lenka Kohnová.

Na programu premiérového závodu byly nejprve dětské závody, ve kterých se malí závodníci představili v závodech na 500 m a 1 km. Někteří do toho dali opravdu hodně a bylo vidět, že to pro ně nebyl první závod. Pro většinu to byl ale hlavně zážitek a za svůj výkon navíc dostal každý malý závodník v cíli medaili a postavičku Igráčka – běžce.

O dvě hodiny později se postavili na start běžci v dospělé kategorii. Úderem 15. hodiny odstartovali ti, kteří si vybrali delší trasu a viděli tak navíc vítězný oblouk Rendez-vous a trojbokou kapli Sv. Huberta. Běžci na 11 kilometrové trase odstartovali o deset minut později a téměř 8 kilometrů běželi po stejné rase jako ti z delší. Pokochat se tak mohli Apollónovým chrámem, Novým dvorem nebo chrámem Tří Gráciíí. Oba dva závody odstartoval starosta obce Lednice RNDr. Libor Kabát, který byl z účasti 897 běžců nadšený! „Velmi povedený závod, snad bude příští rok už dodělaná kolonáda v zázemí, aby to tu bylo ještě pěknější,“ řekl pan starosta.

Běhej lesy – Lednice

Místní utvořili super atmosféru a povzbuzovali jak na trati, tak i v cílové rovince. První závodník v cíli byl Roman Pavlík, který zaběhl 11 kilometrů za neuvěřitelných 36 minut 53 sekund. Za ním doběhl druhý Jakub Ambros s více jak tříminutovou ztrátou a bronzový skončil Tomáš Krivohlávek. Vítěz Roman Pavlík si nejvíce užil výhledy kolem rybníka. „Nejlépe se mi běželo kolem Nového dvora a krásná byla část u rybníků. Kolem Tří Grácií běhám docela pravidelně. Uvidím, jestli se ukážu i v Bílé. Normálně běhám na dráze, tak uvidím, jestli se mi nebude závod v Bílé krýt s jiným závodem,“ řekl v cíli vítěz kratší trasy Roman Pavlík.

Mezi ženami doběhla první Irena Pospíšilová s časem 00:42:55, Jana Kunčická doběhla jako druhá o téměř tři minuty později a na třetím místě skončila Eva Crháková. A jak se běželo ženské vítězce? „Ze začátku super, ale poslední tři kilometry pro mě byly opravdu náročné. Na první občerstovačce jsem se nestihla občerstvit, tak jsem to stihla až na té druhé, a to bylo už pozdě. Ale moc se mi líbil Apollónův chrám, tam to bylo moc pěkné,“ sdělila své bezprostřední dojmy vítězka krátké trati Irena Pospíšilová.

Běhej lesy – Lednice

Na delší trati si doběhl pro vítězství Lukáš Olejníček, držitel osmi medailí z Mistrovství České republiky v disciplínách jako přespolní běh, překážky na 3000 metrů nebo půlmaraton zaběhl 22kilometrovou trať za 1:13:28 a unikl druhému Janu Kohutovi jen o dvě sekundy. Na třetím místě skončil Daniel Orálek. A jak zhodnotil závod vítěz? „Jsem rád, že jsem doběhl první. To víte, kdyby se to nepovedlo, tak bych byl naštvaný. Mise splněná, takže výlet nakonec stál za to. Trať rovinatá, takže se dalo po celou dobu běžet rychle. Myslím, že čas 1 hodina 13 minut je na vzdálenost 22 kilometrů a takový terén super výkon, takže já jsem spokojen,“ zhodnotil svůj výkon Lukáš Olejníček. Mezi ženami se objevila v cíli jako první Lenka Kohnová s časem 1:37:19, Iveta Fořtová vybojovala druhé místo s časem 1:39:19 a pro bronz si doběhla Kateřina Kováč.

Výsledky

Fotogalerie

Seriál pokračuje závodem v Bílé v Beskydech 8. srpna. Registrovat se můžete zde

Nerudný týpek

P.S. Letos jsem běžel svůj opravdu první závod, sám na sebe. Byl to zároveň můj první závod v kategorii 60 – 69 let, a aby těch jedniček nebylo málo, tak jsem svou kategorii vyhrál, což jsem se dozvěděl až doma z výsledků, protože hned po doběhu jsem pospíchal domů.

P.S.S. – cestou tam mi volala Danuška a položila mi otázku: „Můžeš mi říct jediný důvod, proč tam jedeš?“ Odpověděl jsem: „Protože to tam je krásné“, a opravdu bylo, a tvrdil bych to, i kdybych nevyhrál!

bezeckaskola. cz foto
  • přečteno: 6135/5925×
Lednicko-valtická premiéra: bezmála 900 běžců! Lednicko-valtická premiéra: bezmála 900 běžců!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Tisková zpráva

všechny články Tisková zpráva

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků