logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Krkonošský Skymarathon STRC: Boduje se i šestnáctka

Krkonošský Skymarathon STRC: Boduje se i šestnáctka

Martin Dvořák, havajský Ironman a bývalý český reprezentant v plavání a triatlonu, po poslední obhlídce trati, říká: „Silniční maraton je proti tomu, co chystáme, metrosexuální procházka." Už příští sobotu se chystá velká premiéra – Krkonošský Skymarathon STRC, 47 km s převýšením 2 600 metrů a maximálním stoupáním 41% po hřebenech českých velehor.

Unikátní závod, čtvrtý díl letošního Salomon Trail Running Cupu a součást Skyrunner Czech Series, zveřejňuje aktuální informace před startem. Všechny vycházejí ze snahy vyjít vstříc závodníkům, aby jejich zážitek byl co nejsilnější. Což neznamená, že musí být pěkný, jak praví známé pořekadlo.

Startuje se ve Špindlerově Mlýně na parkovišti 1 za přehradou už v 9 ráno! Limit je deset a půl hodiny, neboť na 19.30 je hlášený západ slunce… Na 27. km trasy, na Erlebachových boudách, musíte být do 15 hodin – to je kontrolní bod.

Kromě dlouhé trasy je v plánu i kratších 16 km s převýšením 1 100 metrů. „I to je nejtvrdší závod, jaký máme v programu letošního seriálu," tvrdí Dvořák. Proto se i kratší verzi pořadatelé rozhodli bodovat do celkového pořadí STRC plným počtem bodů. Za hlavní závod dostanou stateční jeden a půlnásobek běžných bodů.

„Na 10. km na rozcestí už na trati se můžete definitivně rozmyslet, zda raději poběžíte kratší trať a tam to nahlásíte pořadatelům. Body dostanete za tu trať, kterou jste doběhli," přidává Dvořák další neobvyklou možnost. Chce tím zmírnit obavy a zároveň zamezit zklamání, pokud se na poslední chvíli přece jen rozhodnete, že si na maximální horskou porci netroufáte.

Na hlavní trať se vydá i Vít Pavlišta ve dvojici s Petrem Urbánkem, nebo Kateřina Matrasová, vítězka letošního STRC na Dolní Moravě. Na tu kratší i Ondřej Fejfar a další známá jména.

Podrobnou mapu závodu najdete na webu www.strc.cz. Účastníci, jichž je v současné době už k pěti stovkám, dostanou mapku včetně barev turistického značení i na startu. Navíc je dostupná záchranářská aplikace Horské služby pro mobilní telefony i v místech, kde není signál – podle ní okamžitě identifikují místo, kde se nacházíte.

„Horská služba navyšuje kapacitu mužů v pohotovosti. Fungovat bude i nonstop telefonní linka 1210. A všude po trase jsou orientační body značené čísly," potvrzují pořadatelé. Naopak chybí kilometrové značení trati, neboť v horách se GPS údaje značně liší.

„Jsme si jistí, že všichni startující závod nedokončí. Nebuďte to vy, kdo se na trati zbytečně zraní," varuje ještě Dvořák, který věnuje bezpečnosti velkou pozornost. Pouť bude lemovat pět desítek dobrovolníků, připravených ukázat cestu, ale i okamžitě pomoct. Ze tří sběrných míst na Dolních Mísečkách, Erlebachových boudách a ze Svatého Petra mohou zmožené běžce odvézt automobily.

Podle současné předpovědi hrozí sice tropy, ale nahoře na Zlatém návrší může být všechno úplně jinak. Víte, jak tu dopadli Hanč s Vrbatou… „Doporučujeme vzít s sebou oblečení a jídlo, naopak pití je zbytečné, protože kromě čtyř občerstvovaček s vodou a ionťáky je po cestě mnoho míst, kde se dá pít ze studánek či horských pramenů," doplňují organizátoři. Gely dostanou účastníci už na startu a mohou je tedy použít podle svého.

Závod se pohybuje povětšinou v první zóně národního parku, proto dbá i na slušný pohyb v přírodě. Značení se provádí ekologickými spreji v oranžové barvě, všichni závodníci by si měli – podobně jako v jiných podnicích STRC – odnášet svoje odpadky z gelů a tyčinek.

Zázemí ve Špindlerově Mlýně nabídne tradiční servis – úschovnu batožiny i hlídání dětí, dětské závody, účastnické medaile, jídlo v cíli, lékaře, sprchy. Přijeďte včas, registrace poběží už v pátek od 17 do 21 hodin, v sobotu pak od 6 do 9 ráno. Kromě obou závodů se vyhlašují i štafety muži, ženy, smíšené.

Přihlášky a další podrobnosti najdete na www.strc.cz

  • přečteno: 2514/2415×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků