logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková

Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková

Srdce Prahy zažilo o víkendu historicky první triatlonový závod – TRIPrague v délce polovičního Ironmana. Filip Ospalý na této trati potvrdil roli favorita a zvítězil ve skvělém čase 4:07:55. Stříbro bral Tomáš Řenč v čase 4:18:31. Ospalého velký soupeř a kamarád Petr Vabroušek byl po plavání až patnáctý, ale nakonec díky famóznímu kolu a běhu skončil na 3. místě. Mezi ženami zvítězila Eva Potůčková v čase 4:49:38.

Psychicky to byl náročný závod. Na kole to bylo ještě dobré, ale když běžíte a máte velký náskok a za sebou máte výborné běžce, kteří se ve skupině hecují, tak si musíte dávat velký pozor na udržení tempa, řekl Filip Ospalý těsně po skončení závodu. Jinak to byl velmi povedený podnik, před pořadateli smekám. Myslím, že do pár let bude TRIPrague součástí některé z velkých mezinárodních sérií, dodal vítěz.

Eva Potůčková

Byla to poměrně těžká trať, na kole sice nebyla žádná náročná výraznější stoupání, ale ani klesání, kde by si člověk mohl odpočinout. Ale jinak to bylo samozřejmě krásné, v Praze jsem dlouho žila a tak mě kupředu hnalo hodně přátel, řekla k závodu nejlepší z žen, Eva Potůčková.

Ve štafetě byl nejúspěšnější tým RM Investors v čase 4:10:00.

plavání

Hlavní závod v délce polovičního Ironmana (1,9 km plavání, 90 km na kole a 21,1 km běh) doplnilo v průběhu víkendu mnoho doprovodných akcí. V sobotu to byl aquatlon pro věkové kategorie 8 – 15 let a čtyřkilometrový Girls Run, ve kterém zvítězila Denisa Kozáková. V neděli pak na trať vyrazili i účastníci Frekvence 1 MiniTRI. Vzdálenost 380 metrů plavání, 18 kilometrů na kole a 4,2 kilometru běhu, jež odpovídá jedné desetině Ironmanských tratí, byla určena především začínajícím triatlonistům a dalším sportovcům, kteří měli chuť poprvé triatlon vyzkoušet.

profesor Pirk

Na startu nechyběl třeba matador vytrvalostních tratí prof. Jan Pirk nebo výkonný ředitel ČT4 Sport Jiří Ponikelský. Distance na Frekvence 1 MiniTRI jsou perfektní pro ‚hobíky‘, takže každý člověk, který aspoň trochu sportuje je schopný je absolvovat,říká k závodu profesor Pirk. Právě pro ‚hobíky‘ je důležité mít takové krásné závody. Cílem je, aby sportovali všichni a ne jen 50 top sportovců. Pořadatelům patří velký dík, dodal profesor Pirk, pravidelný účastník například pražského maratonu. Vítězem Frekvence 1 MiniTRI se stal František Schoval v čase 52:55. Mezi další doprovodné závody pořádané v neděli patřil závod nazvaný Cesta za snem – Handy kvadriatlon smíšených dvojic, který byl určen nejen pro handicapované sportovce a skončil vítězně pro HeřManTeam (01:08:56), respektive Kuřata v kategorii nehendikepovaných dvojic (01:04:38).

Petr Vabroušek

TRIPrague je nováčkem v sérii Českého poháru v dlouhém triatlonu „Ford Czechman Tour“, přičemž již první ročník patřil k vrcholům triatlonové sezóny. Velmi mě těší pozitivní ohlasy od závodníků, to je vždycky největší poděkování pro všechny, kdo se podíleli na organizaci, řekla ke sportovnímu víkendu Lenka Kovářová, předsedkyně České triatlonové asociace. Ověřili jsme si, že můžeme zabezpečit takto velký závod a na příští rok máme několikanásobné ambice ohledně počtu účastníků, dodala Kovářová.

INFO BOX

 • Další informace a kompletní výsledky na www.czechtriseries.czwww.triprague.cz
 • 15. – 16. 8. 2015
 • první velký triatlonový závod v centru Prahy
 • hlavní závod – TRIPrague v délce polovičního Ironmana (1,9 – 90 – 21,1 km)
 • doprovodné akce – běh na 5km pro ženy, Aquatlon pro děti, Cesta za snem – handy kvadriatlon smíšených dvojic, závod Frekvence 1 MiniTRI určen široké veřejnosti i triatlonovým začátečníkům
bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 2540/2493×
Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková Vítězem prvního ročníku TRIPrague se stal Filip Ospalý, mezi ženami vyhrála Eva Potůčková

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Tisková zpráva

všechny články Tisková zpráva

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano128
Ne38

kde se diskutuje

 • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
 • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
 • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků