logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak přemoci demotivaci

Jak přemoci demotivaci

Začalo to úspěšným zvládnutím maratonu. Najednou jsem se musela do svého milovaného běhu nutit. Když jsem vyběhla, šlo to, ale radost žádná. Bylo mi smutno, protože jsem se netěšila, až vyběhnu, ale až doběhnu. Pak přišel ½ maraton v Českých Budějovicích. Vybíhalo se v 7 večer. To mi vyhovovalo, nerada běhám ráno. Ten den byl bohužel velmi horký, tušila jsem, že se nepoběží nejlépe.

Jak přemoci demotivaci

S holkama z WCH jsme se sešly v zázemí a snažily se vzájemně rozptýlit nervozitu, pro některé to byla premiéra na takhle dlouhé trati. Snažila jsem se hodně pít a ve startovním koridoru jsme se ještě polévaly vodou. Zazněl startovní výstřel, had se pomalu začal vlnit. Rozběhla jsem se svižněji a po chvíli jsem vyhlížela občerstvovací stanici. První byla bohužel prázdná a voda přišla až někde kolem 6. km. Nalila jsem do sebe co šlo – chyba, a snažila se běžet dál. Podle vodičů, kteří mě předbíhali, jsem věděla, že neustále zpomaluji, na 16. km mi začalo být špatně. Po 18. km jsem musela každou chvíli zastavovat a v předklonu překonávat křeče v břiše. Ani nevím, jak jsem se dostala do cíle. Vůbec si pomyslnou cílovou pásku nepamatuji.

Jak přemoci demotivaci

Následující chvíle jsem trávila na záchodě. Když se mi udělalo trochu lépe, uvědomila jsem si, že nevím, kde jsem zaparkovala auto. Všechny uličky vedoucí k náměstí mi připadaly stejné a trochu jsem zpanikařila, že mi ho odtáhli. Tímto moc moc děkuji Sandře Jounové za pomoc při hledání auta, které jsme cca po 30 minutové obíhačce náměstí skutečně našly. Čekala mě cca 2 hodinová cesta domů. Znovu se mi přitížilo a několikrát jsem musela zastavovat. Bylo mi tak zle, že jsem chvíli přemýšlela, že zastavím v poli a zavolám si záchranku. Domů jsem s přestávkami dojela po 3 hodinách a bezesná noc pokračovala. Ráno jsem se musela omluvit z práce, byla jsem tak zesláblá, že jsem nedošla ani do postele. V hlavě se mi honilo: „Mám to zapotřebí? Vždyť to není to, co jsem chtěla. Nejen, že si to neužívám, ale sotva to přežívám!“

Jak přemoci demotivaci

Za necelý týden nás čekala Horská výzva v Krkonoších. Běhat jsem nebyla, snažila jsem se dát dohromady, abych těch 35 km alespoň ušla. Závod jsme pojali turisticky a byl z toho super zážitek! Ani další týden jsem běhat nešla, o víkendu mě čekaly další závody, v neděli skvělý Gladiátor race v Holicích. Úžasně jsme se s kamarádkou Káťou Dvořákovou vyblbly. Znovu jsem si připomněla, že zábava a radost z pohybu je to, proč to dělám, proč běhám, lezu, skáču, plavu a také padám, že není nejdůležitější čas nebo výhra nad ostatními.

Jak přemoci demotivaci

Pomalu jsem se začala těšit na další běžecké toulky krajinou, změnila jsem trasy a zase jsem si běh užívala. Měla jsem radost z každého vyběhnutého kopce, z toho, že fouká vítr, svítí slunce nebo že prší. První červencový víkend jsme se s mou sestrou Anet vydaly na noční pochod na Sněžku za východem slunce. Šlo se tak dobře, že jsme na vrchol dorazily o hodinu a půl dříve. Východ slunce byl jeden z nejkrásnějších za poslední léta.

Jak přemoci demotivaci

15.8. jsem měla v plánu zdolat náročný kvadriatlon Pilsenman. Prvního srpna jsem se byla poprvé tréninkově projet na kole na Kokosím triatlonu v Březíně. Plavání i kolo šlo, ale při běhu mi začalo tak bušit srdce, že jsem musela několikrát zastavit. Nakonec jsem do cíle doběhla, ale tělo se má poslouchat a tak jsem si řekla, že Pilsenmana pojedu volněji. Tak se také stalo. Závěrečný běh (jestli se to tak dá nazvat) jsem možná ze 60% odešla, ale celý závod jsem si skvěle užila.

 Jak přemoci demotivaci

Sladkou tečkou bylo druhé místo na Šťáhlavickém terénním triatlonu, kde jsem zase nejvíce „bojovala“ s během. Asi to bude proto, že nemám naběháno. Za celé léto jsem neběžela více než 10 km v kuse. Vím, že na podzim zase přijdou delší výběhy, je to mé nejoblíbenější roční období.

Nehoním se za nereálnými výsledky, někdy to jde a někdy ne. Užívám si pohyb a sbírám zážitky! A jak přemoci demotivaci? Třeba změnou aktivit, novými plány a výzvami. Pojďte do toho s námi. Uvidíme se pátého září na Grand Prix v Praze, 5 km běhu pouze pro ženy nebo na zážitkovém orientačním běhu, ve kterém jde o správné rozhodování a důvtip – v Tymákově 12.9.2015.

Veronika Zborníková foto
  • přečteno: 3127/2926×
Jak přemoci demotivaci Jak přemoci demotivaci Jak přemoci demotivaci Jak přemoci demotivaci Jak přemoci demotivaci Jak přemoci demotivaci

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (16 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

všechny články Johnson & Johnson Women´s Challenge 2015

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice97
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků